Kartu kauniečiams tai buvo pirmasis laimėjimas savo aikštėje.

Daugiausia prie svarios pergalės prisidėjo Tanoka Beardas, pelnęs 23 taškus ir atkovojęs 11 kamuolių.

Kitas amerikietis Robertas Packas surinko 20 taškų, o naudingai žaidę Dainius Šalenga ir Mindaugas Timinskas pelnė po 14 taškų.

Svečiams 19 taškų pelnė Davidas Vanterpoolas, 15 - Vrbica Stefanovas, 14 - Efthimis Rentzias, o M. Žukauskas surinko 10 taškų, tačiau padarė net 7 klaidas.

Susitikimas susiklostė itin atkakliai. "Žalgiris" rungtynes pradėjo taikliu tritaškiu metimu, tačiau varžovai surengė kelias sėkmingas atakas ir išsiveržė į priekį 12:7. Kauniečiams pavyko išlyginti rezultatą - 14:14, 16:16, 22:22, o sėkmingiau sužaidę kėlinio pabaigą "Žalgirio" krepšininkai po įspūdingo T.Beardo dėjimo į krepšį laimėjo ketvirtį 26:23.

Antrąjį kėlinį žalgiriečiai pradėjo ryžtingai nusiteikę, tačiau rezultatas nuolatos svyravo tai vienos, tai kitos komandos naudai. Po taiklaus italo Roberto Chiacigas metimo į priekį išsiveržė svečiai - 31:30, tačiau žalgiriečio Pauliaus Jankūno dėjimas persvėrė rezultatą Kauno komandos naudai - 34:33. Nepaisant įdėtų pastangų, dažnos klaidos leido "Montepaschi" užbaigti pirmąją rungtynių pusę įgijus 3 taškų pranašumą - 41:38.

Didžiąją trečiojo kėlinio dalį pirmavo Italijos krepšininkai, kurie ketvirčio viduryje įgijo didžiausią, 9 taškų, pranašumą - 55:46. Tuomet tritaškius pataikė M.Timinskas ir D.Šalenga, po du taškus pridėjo R.Packas bei T.Beardas, o po dviejų taiklių M.Timinsko baudos metimų, likus maždaug 2 min. iki ketvirčio pabaigos, "Žalgiris" vėl išsiveržė į priekį - 59:57, tačiau nesugebėjo išlaikyti pranašumo. Paskutinėmis ketvirčio sekundėmis tolimą metimą pataikė E.Rentzias ir komandos išėjo ilsėtis rezultatui esant 67:65 Sienos ekipos naudai.

Paskutiniajame kėlinyje sėkmingai į Kauno "Žalgirio" žaidimą įsijungė Ainaras Bagatskis, pataikęs du tritaškius (73:71), o sužaidus maždaug 4 min., svečiai paskutinįjį kartą mače persvėrė rezultatą savo naudai - 76:75. Po to dvitaškį su bauda pataikė T.Beardas, du taškus į savo sąskaitą įsirašė M.Timinskas, ir kauniečiai atitrūko 80:76, o likus žaisti šiek tiek mažiau nei 30 sek. iki mačo pabaigos "Žalgiris" po taiklaus D.Šalengos tritaškio įgijo didžiausią pranašumą - 87:77 ir nebeišleido pergalės iš savo rankų.

Kitas rungtynes "Žalgiris" žais gruodžio 16-ąją svečiuose su Vilerbano ASVEL (Prancūzija) ekipa.

Statistika.

Kauno "Žalgiris" - Sienos "Montepaschi" (Italija) 90:81 (26:23, 12:18, 27:26, 25:14).

Kauno sporto halė. Teisėjai Stelios Koukoulekidis (Graikija), Dubravko Muhvič (Kroatija), Jakub Zamojski (Lenkija).

"Žalgiriui" taškus pelnė: Tanoka Beard 23 (35 min., dvitaškiai 8/11, baudos 7/7, 11 atk. kam.), Robert Pack 20 (31 min. dvitaškiai 5/11, tritaškiai 1/1, baudos 7/8), Dainius Šalenga 14 (3/5 dvit., 2/6 trit., 2/3 baudų, 5 rez. perd., 4 atk. kam., 3 per. kam.), Mindaugas Timinskas 14 (3/5 dvit., 2/3 trit., 2/2 baudų, 8 atk. kam., 4 rez. perd.), Vidas Ginevičius 7 (4 rez. perd., 3 per. kam.), Ainaras Bagatskis 6, Martynas Andriuškevičius 4 (2 blokai), Paulius Jankūnas 2 (Gediminas Navickas, Vilmantas Dilys).

"Montepaschi": David Vanterpool 19, Vrbica Stefanov 15, Efthimis Rentzias 14, Mindaugas Žukauskas 10, Mikalis Kakiouzis 7, Marvis Thornton 6, Giacomo Galanda 4, Benjamin Eze 2, Roberto Chiacig 2, Luigi Datome 2.

Taiklumas. Dvitaškiai 24/42 (57,1 proc.) ir 28/46 (60,8), tritaškiai 8/17 (47,0) ir 3/16 (18,7), baudos 18/20 (90,0) ir 16/18 (88,8).

Atkovoti kamuoliai - 31 ir 27, rezultatyvūs perdavimai - 18 ir 14, klaidos - 14 ir 14.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.