Tačiau galingai susitikimą pradėję ir antrame kėlinyje net 17 taškų persvarą (30:13) turėję žalgiriečiai, galiausiai ėmė strigti ir apmaudžiai pralaimėjo 66:70 (25:11, 12:22, 12:11, 17:26) bei anksčiau laiko prarado bet kokius šansus tęsti savo pasirodymą TOP-8 varžybose.

Be to, jau aišku, kad „Žalgiris“, kuris kartu su F grupėje žaidžiančia Malagos „Unicaja“ Eurolygos TOP-16 etape liko vieninteliais klubais be pergalių, savo grupėje nebepakils iš paskutinės vietos.

Rungtynių eiga:

„Žalgirio“ starto penketas (Mantas Kalnietis, Dainius Šalenga, Sonny's Weemsas, Paulius Jankūnas ir Milovanas Rakovičius) mačą pradėjo pirmas pelnydamas taškus - tai dvitaškiu padarė D. Šalenga (2:0). Netrukus taikliais metimais prisidėjo ir P. Jankūnas bei dukart S. Weemsas, tad žalgiriečiai iškart įgijo aštuonių taškų pranašumą - 8:0. Svečiai itin sėkmingai darbavosi gynyboje ir „Maccabi“ savo sąskaitą atidarė tik sužaidus daugiau nei 3 min., kai dvitaškį su M. Rakovičiaus pražanga pataikė Lioras Eliyahu - 3:8.

Į tai lietuviai atsakė dviem iš eilės tritaškiais (pasižymėjo D. Šalenga ir P. Jankūnas) - 14:3. Varžovų treneriui Davidui Blattui nebeliko nieko kito, kaip tik skubiai prašyti minutės pertraukėlės. Po jos niekas pernelyg nesikeitė ir „Žalgiris“ toliau žaidė tarsi iš natų: po M. Kalniečio taškų su pražanga - 17:5 (likus 4 min.). Nors, atrodė, kad šeimininkams pavyko kiek atsigauti (9:17), netrukus pataikė S. Weemsas, o DeJuanas Collinsas smeigė du tritaškius - 25:11.

Antrą kėlinį penkiais taškais pradėjo S. Weemsas ir mūsiškiai turėjo rekordinę 17 taškų persvarą - 30:13. Vis dėlto tada du kartus iš eilės kamuolius prarado P. Jankūnas ir R. Javtokas, o daugiausiai Theodoro Papalouko pastangomis „Maccabi“ laimėjo atkarpą 10:0 bei pavojingai priartėjo - 23:30. Žalgiriečiai ir toliau klydo vienas po kito: du kartus kamuolį prarado T. Delininkaitis, kartą - D. Collinsas ir skirtumas toliau tirpo (30:25). Laimei, laikui atkuto P. Jankūnas ir Marko Popovičius - 35:25. Tiesa, tai buvo tik trumpas blykstelėjimas, nes „Maccabi“ iki didžiosios pertraukos beveik visiškai panaikino savo deficitą - 33:37.

Trečias ketvirtis prasidėjo nerezultatyviai, bet toks žaidimas buvo palankesnis žalgiriečiams, kurie įpusėjus kėliniui po D. Šalengos, M. Kalniečio, S. Weemso ir M. Rakovičiaus vėl atitrūko - 35:45. Po vieno taiklaus S. Weemso baudos metimo „Žalgiris“ pirmavo jau 11 taškų (48:37), bet Sofoklio Schortsaničio ir Davido Blu išpuoliai nukirpo šį skirtumą beveik perpus - 42:48. Panašus rezultatas išsilaikė ir iki pat ketvirčio pabaigos - 44:49.

Lemiamas kėlinys žalgiriečiams prasidėjo katastrofiškai: jie pralaimėjo atkarpą 2:11 ir pirmą kartą atsidūrė atsiliekančiųjų vaidmenyje - 51:55 (likus 8 min.). Iniciatyvą perėmę „Maccabi“ krepšininkai ir toliau sparčiai artėjo pergalės link, po Devino Smitho tritaškio - 61:54. Visgi staigūs D. Collinso ir D. Šalengos tritaškiai atgaivino intrigą - 60:63 (likus 4 min.). Netrukus net dvi dovanas svečiams įteikė patyręs Th. Papaloukas: iš pradžių jis prametė du baudos metimus, o vėliau ir suklydo - D. Šalenga jam atsidėkojo dvitaškiu (62:63).

Dar kartą apsigynę „Žalgirio“ vyrai galėjo vėl išsiveržti į priekį, bet R. Javtoko metimą blokavo D. Smithas, o kitoje atakoje tas pats R. Javtokas pametė kamuolį - 62:65. Tačiau dvi baudas prametė ir S. Schortsanitis, o D. Collinso ir S. Weemso metimai suteikė Lietuvos čempionams vieno taško pranašumą - 66:65 (likus 1 min. 40 sek.). Keithas Langfordas vėl grąžino minimalią persvarą šeimininkams (67:66), o M. Popovičiaus ir D. Collinso drąsūs tritaškiai skriejo pro šalį - 66:69 (likus 25 sek.). S. Weemso tolimas šūvis - taip pat netaiklus, o Richardas Hendrixas viena bauda įtvirtino „Maccabi“ pergalę rezultatu 70:66.

Rungtynės:

Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) - Kauno „Žalgiris“ (Lietuva) 70:66 (11:25, 22:12, 11:12, 26:17).

„Maccabi“: Keithas Langfordas 17 (4/6 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 3/3 baudos), Richardas Hendrixas 11, Sofoklis Schortsanitis 10, Davidas Blu 8 (2/8 tritaškiai), Theodoros Papaloukas 7 (0/3 baudos, 7 rez. perd.), Devinas Smithas 6, Lioras Eliyahu 5, Guy'us Pnini, Talis Buršteinas ir Yogevas Ohayonas po 2 taškus.

„Žalgiris“: Sonny's Weemsas 20 (7/12 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 3/4 baudos), Dainius Šalenga 12, DeJuanas Collinsas 11 (3/6 tritaškiai), Marko Popovičius 9 (2/4 tritaškiai), Paulius Jankūnas 7 (9 atk. kam.), Mantas Kalnietis 5 (0/4 tritaškiai, 4 rez. perd.), Milovanas Rakovičius 2 taškai. Robertas Javtokas (28 min., 0/5 dvitaškiai, 8 atk. kam.), Tomas Delininkaitis, Vytenis Lipkevičius ir Tadas Klimavičius taškų nepelnė. Mindaugas Kuzminskas nežaidė.

* * *

Pirmo rato mače Kaune 84:76 taip pat stipresni buvo žydai.

Kitoje H grupės dvikovoje ketvirtadienį Kantu „Bennet“ (2/3) po dramatiškos kovos 62:63 (18:18, 15:17, 17:17, 12:11) nusileido Barselonos „Regal Barcelona“ (5/0) komandai ir irgi atsisveikino su viltimis pakovoti dėl patekimo į TOP-8 etapą. Bilietus į jį jau užsitikrino „Regal Barcelona“ ir „Maccabi“.

Minimalią „Regal Barcelona“ pergalę lėmė du taiklūs Juano Caloso Navarro baudos metimai likus žaisti 26 sekundes, nes paskutinis „Bennet“ išgelbėti galėjusio Gianlucos Basile metimas tikslo nepasiekė.

„Bennet“: Giorgis Šermadinis 14, Doronas Perkinsas 12, Maartenas Leunenas 9 taškai.

„Regal Barcelona“: Boniface'as Ndongas 13, Juanas Carlosas Navarro 12, Erazemas Lorbekas 12 taškų.

Paskutinėse Eurolygos TOP-16 etapo rungtynėse kitą trečiadienį, vasario 29 d., „Žalgiris“ namuose susitiks su „Bennet“.