R.Šiškauskas ir "Benetton" įveikė A.Macijausko klubą

Po sezono pradžioje iškovotų dviejų pergalių Vitorijos "Tau Ceramica" (Ispanija) patyrė antrąją nesėkmę iš eilės. Ketvirtose rungtynėse trečiadienį baskai namie 73:76 (26:24, 17:11, 13:24, 17:17) nusileido Trevizo "Benetton" (Italija) klubui, kuriame rungtyniauja Ramūnas Šiškauskas.

Susitikimo pabaigoje "Tau Ceramica" galėjo išplėšti pratęsimą. Kamuolį prarado "Benetton" amerikietis Marlonas Garnettas, tačiau jį perėmęs Robertas Conley nuo trijų taškų zonos atakavo netiksliai.

Vienas naudingiausių nugalėtojų gretose buvo R.Šiškauskas. Per 8 pirmąsias rungtynių minutes tris pražangas gavęs lietuvius aikštėje praleido kiek mažiau laiko nei įprasta - 21 minutę. R.Šiškauskas pelnė 17 taškų (6/6 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 5/5 baudų metimų), atkovojo 3 bei perėmė 2 kamuolius.

22 taškus nugalėtojams pelnė Massimo Bulleri (10 klaidų), 11 surinko Matteo Soragna, o po 10 pridėjo M.Garnettas bei Denisas Marconato (15 atkovotų kamuolių).

Savo žaidimo jau kurį laiką nepavyksta rasti Arvydui Macijauskui. "Tau Ceramica" snaiperis per 20 minučių surinko vos 4 taškus (2/2 dvitaškių, 0/4 tritaškių), atkovojo 1, perėmė 2 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Baskams daugiausiai taškų pelnė Jose Manuelis Calderonas - 16. Kiek mažiau pridėjo Kornelis Davidas - 14, o Luiso Scolos sąskaitoje - 12 taškų.

Gintaras Einikis pelnė 7 taškus

Pergalę C grupėje iškovojo Malagos "Unicaja" (Ispanija) klubas, kuriame šį sezoną rungtyniauja Gintaras Einikis. Lietuviškasis klubas svečiuose 97:75 (20:25, 30:17, 22:22, 25:11) sutriuškino Po Ortezo "Elan Bearnais" (Prancūzija) ekipą.

Antrajame rungtynių kėlinyje atitrūkusius "Unicaja" krepšininkus šeimininkai bandė pavyti, tačiau ketvirtajame kėlinyje ispanai smogė lemiamą smūgį ir iškovojo triuškinančią pergalę.

G.Einikis šį kartą savo komandai pelnė 7 taškus (2/3 dvitaškių, 1/2 tritaškių). Lietuvis aikštėje praleido 15 minučių, atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį bei kartą blokavo varžovo metimą.

21 tašką nugalėtojams surinko J.R.Bremeris (7 rezultatyvūs perdavimai), 20 - Berni Rodriguezas, 16 - Stephane'as Risacheras, 12 - Jorge Garbajosa, o 10 - Florentas Pietrusas.

Prancūzų komandai 15 taškų surinko Mire'as Chatmanas (8 rezultatyvūs perdavimai), o po 12 pridėjo Thierry Rupertas bei T.J.Luxas.

"Ülker" ilgai priešinosi CSKA klubui

Stambulo "Ülker", kuriam atstovauja trys lietuviai, namie tik po atkaklios kovos nusileido be pralaimėjimų žengiančiai Maskvos CSKA (Rusija) komandai 82:87 (20:17, 15:26, 20:24, 27:20).

Nors pirmąjį kėlinį "Ülker" sugebėjo diktuoti tempą, antrojo metu CSKA ne tik persvėrė rezultatą, tačiau įgijo 8 taškų persvarą.

Po didžiosios pertraukos rusai laikė iniciatyvą savo rankose ir tik mačo pabaigoje Stambulo klubui atsirado galimybė persverti rezultatą. 37-ąją minutę po Diono Gloverio dvitaškio "Ülker" priartėjo iki 70:72. Tačiau per dvi minutes nepraleidę nė taško, Maskvos krepšininkai pabėgo į priekį 79:70.

"Ülker" klubą gelbėti ėmėsi lietuviai. Saulius Štombergas ir Virginijus Praškevičius po kartą tiksliai atakavo iš toli, tačiau to nepakako. Paskutinę minutę aštuonias baudas metę CSKA legionieriai Marcusas Brownas ir Johnas Robertas Holdenas realizavo visus metimus ir nulėmė mačo baigtį.

Rezultatyviausias "Ülker" gretose buvo Eurelijus Žukauskas. 30 minučių aikštėje praleidęs "centras" pelnė 13 taškų (6/8 dvitaškių, 1/3 baudų metimų), atkovojo 8 kamuolius ir išprovokavo 5 pražangas.

S.Štombergas (3/3 dvitaškių, 1/6 tritaškių) ir V.Praškevičius (3/5 tritaškių) surinko po 9 taškus, rungtyniavę atitinkamai 31 ir 24 minutes.

12 taškų Stambulo ekipai surinko Serganas Erdoganas (2/7 tritaškių), 11 pridėjo D.Gloveris, o 10 - Tutku Ačikas.

Varomoji CSKA jėga vėl buvo legionieriai. 18 taškų pelnė amerikietis J.R.Holdenas (10 išprovokuotų pražangų, 12/13 baudų metimų), 15 - australas Davidas Andersenas, po 14 - amerikietis Antonio Grangeris ir graikas Dimos Dikoudis (6 rezultatyvūs perdavimai), o 12 - dar vienas amerikietis M.Brownas.

Klubui atstovaujantys rusai, neskaitant dvigubos pilietybės turinčio R.Holdeno, pelnė vos 2 taškus.

Kuklūs lietuvių indėliai lenkų klubui

Antrąją nesėkmę A pogrupyje patyrė Sopoto "Prokom Trefl" (Lenkija) klubas. Namie trečiadienį rungtyniavusi tris lietuvius turinti ekipa nusileido Stambulo "Efes Pilsen" (Turkija) komandai 67:73 (10:19, 18:19, 22:12, 17:23).

Nors mačo pradžioje sąlygas diktavo svečiai, 37-ąją minutę rezultatas tapo lygus 58:58. Tačiau tuomet "Efes Pilsen" pelnė 7 taškus be atsako ir atitolo 65:58.

Nors "Prokom Trefl" paskutinę minutę dar galėjo išlyginti rezultatą, tolimas metimas tikslo nepasiekė, o baudas be klaidų metę svečiai iškovojo pergalę.

Dėl veido traumos šeimininkams padėti negalėjo Tomas Masiulis. Jis į aikštę veikiausiai grįš po Naujųjų metų.

Tomo Pačėso ir Dariaus Maskoliūno indėliai Sopoto komandai buvo kuklūs. Pirmasis per 32 minutes pelnė 2 taškus (1/2 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 0/2 baudų) bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus. D.Maskoliūnas per 12 minučių nepasižymėjo (0/1 tritaškio).

Rezultatyviausias lenkų gretose buvo Goranas Jagodnikas. Slovėnas surinko 21 tašką, atkovojo 10 kamuolių ir išprovokavo 6 pražangas. 14 taškų surinko Adamas Wojcikas, o po 12 - Filipas Dylewiczius bei Istvanas Nemethas.

Nugalėtojams 15 tašku pelnė Nikola Prkačinas (8 išprovokuotos pražangos), 14 pridėjo Ermalas Kuqo, o 11 į savo sąskaitą įsirašė Kaya Pekeris.

Kitos rungtynės

A pogrupio mače trečiadienį pergalę šventė Bolonijos "Climamio" (Italija) krepšininkai. Jie laimėjo ketvirtąjį kartą, namie palaužę Belgrado "Partizan" (Serbija ir Juodkalnija) klubą 103:91 (21:27, 35:20, 28:20, 19:24).

"Climamio": Milošas Vujaničius 23 taškai, Robertas Douglasas 17, Erazemas Lorbekas 14, Gianluca Basile 13, Matjazas Smodišas 11.

"Partizan": Dejanas Milojevičius 19 (13 atkovotų kamuolių, 7 klaidos), Vule Avdalovičius 18, Blake'as Steppas 16, Milanas Gurovičius 11, Kosta Perovičius 10, Luka Bogdanovičius 10.

C grupės rungtynėse Atėnų "Panathinaikos" (Graikija) namie 72:67 (12:23, 21:8, 16:25, 23:11) įveikė pogrupio autsaiderius Frankfurto "Skyliners" (Vokietija) krepšininkus.

"Panathinaikos": Darrylas Middletonas 14 taškų, Dimitris Diamantidis 11, Nikos Chatzivrettas 11, Mike'as Batiste'as 11.

"Skyliners": Tyrone'as Ellisas 21, Pascalis Rolleris 11, Chrisas Williamsas 9 (12 atkovotų kamuolių), Berndas Kruelas 9.

Portalo Eurobasket.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško portalo sutikimo draudžiama.