C grupė:

Pirmąjį pralaimėjimą patyrė Arvydo Macijausko Vitorijos "Tau Ceramica". C grupės lyderių dvikovoje ispanų klubas svečiuose 83:88 (27:24, 20:17, 18:25, 18:22) nusileido vienai lygos favoričių Maskvos CSKA ekipai.

Nors po trijų kėlinių CSKA pirmavo 66:65, iki rungtynių pabaigos likus trims minutėms maskviečių pranašumas siekė 11 taškų - 81:70. Visgi du A.Macijausko perimti kamuoliai leido baskams kiek priartėti. Tačiau lemiamu metu nedrebėjo maskviečio Marcuso Browno ranka, kurio taškai lėmė CSKA pergalę.

A.Macijauskas buvo rezultatyviausias rungtynių žaidėjas. Per 30 minučių lietuvis surinko 26 taškus (4/4 dvitaškių, 4/8 tritaškių, 6/8 baudų metimų), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei išprovokavo 6 pražangas.

22 taškus "Tau Ceramicai" pelnė Luisas Scola (13 atk. kam., 10 išpr. praž.), 11 - Eurolygoje debiutavęs Robertas Conley, o 10 - Sergi Vidalis.

Šeimininkams 23 taškus surinko M.Brownas (5 rez. perd., 10 išpr. praž.), 19 pridėjo Dimos Dikoudis, o 14 - Theodoros Papaloukas.

Po trečiosios pergalės CSKA tapo vienvaldžiu C pogrupio lyderiu. Tuo tarpu pirmąją nesėmę patyręs A.Macijausko klubas savo sąskaitoje turi dvi pergales.

Pirmąją pergalę šių metų Eurolygos sezone iškovojo Vokietijos čempionai - Frankfurto "Skyliners" krepšininkai, namuose sutriuškinę prancūzų "Elan Bernais" 86:62 (22:19, 16:17, 25:9, 23:17).

Fantastiškai nugalėtojų gretose žaidė dvimetrinis puolėjas iš JAV Christopheris Williamsas. Jis per 39 minutes pelnė 21 tašką, atkovojo 14 kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 10 varžovų pražangų ir, iš viso surinkęs 45 naudingumo taškus, pasiekė šio sezono rekordą.

Po Ortezo komandai Mire'as Dejuanas Chatmanas įmetė 23 taškus ir atkovojo 10 kamuolių.

Malagos "Unicaja" - Stambulo "Ulker" 73:62

Nugalėtojams J.R.Bremeris pelnė 17 taškų. Gintaras Einikis rungtynes pradėjo starto penkete ir per 18 su puse minutės pelnė 5 taškus (2/4 dvit., 0/2 trit., 1/2 baudų), atkovojo 5 kamuolius, vieną kartą kamuolį perėmė ir kartą blokavo priešininko metimą. Jis taip pat išprovokavo 3 varžovų pražangas.

Trys lietuviai "Ulker" klubui pelnė 14 taškų. Virginijus Praškevičius surinko 6 taškus, o po 4 taškus pelnė Saulius Štombergas ir Eurelijus Žukauskas.

"Ulker" už lietuvius rezultatyviau žaidė S.Erdoganas įmetęs 23 taškus.

B grupė:

Antrąją pergalę trečiosiose rungtynėse iškovojo Mindaugo Žukausko Sienos "Montepaschi", namuose be vargo palaužęs Atėnų AEK rezultatu 77:58 (18:16, 23:13, 18:15, 18:14).

M.Žukauskas žaidė 26 minutes, per kurias įmetė 9 taškus (7/10 baudų, 1/2 dvitaškių, 0/1 tritaškio), atkovojo 6 kamuolius, išprovokavo 7 varžovų pražangas, po kartą perėmė kamuolį ir atliko rezultatyvų perdavimą, du sykius prasižengė ir kartą suklydo.

Rezultatyviausias nugalėtojų komandoje buvo Vrbica Stefanovas, įmetęs 23 taškus. Carltonas Myersas pridėjo 12, o Michalio Kakiouzio sąskaitoje - 8 taškai ir 10 atkovotų kamuolių.

AEK klubui, patyrusiam trečią nesėkmę iš eilės, Johnas Bayley įmetė 13, Nikos Zisis pridėjo 10 taškų.

Kitose grupės rungtynėse trečiąją pergalę iškovojo "Barcelona", svečiuose nugalėjusi Pezaro "Scavolini" klubą - 80:62 (16:24, 25:13, 21:13, 18:12).

Nugalėtojams Juanas Carlosas Navarro įmetė 18, Gregoras Fučka pridėjo 16, o Dejano Bodirogos sąskaitoje - 14 taškų ir 7 atkovoti kamuoliai.

"Scavolini" ekipoje, patyrusioje pirmą nesėkmę, išsiskyrė Charlesas Smithas (21 taškas, 6 rezultatyvūs perdavimai) ir Hanno Mottola (20 taškų). Marko Miličičius pridėjo 12 taškų ir 9 atkovotus kamuolius.

A grupė:

Jono Kazlausko vadovaujami "Olympiakos" krepšininkai nesugebėjo atsilaikyti prieš Sopoto "Prokom Trefl" klubą ir pralaimėjo jam 75:77 (21:17, 20:16, 16:16, 18:28).

Nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis rungtynių sekundėmis. Paskutinę minutę "Olympiakos" į priekį galėjęs išvesti Lavoras Postellas prametė abi baudas, o pražanga sustabdytas Goranas Jagodnikas realizavo abu metimus - 77:74 "Prokom Trefl" naudai.

Neleistinai stabdytas graikų klubo amerikietis Marque Perry pataikė pirmąją baudą, o antrąją specialiai prametė. Nors Pirėjo klubas atkovojo kamuolį puolant, M.Perry lemiamu metu suklydo ir palaidojo visas galimybes švęsti pergalę.

Šį kartą du lenkų ekipos lietuviai nebuvo itin pastebimi. Tomas Pačėsas per 32 minutes pelnė 8 taškus (2/2 dvitaškių, 1/6 tritaškių, 1/2 baudų), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, bet 3 sykius suklydo ir 4 prasižengė. D.Maskoliūnas per 22 minutes nepasižymėjo (0/1 dvit., 0/2 trit.) bei 3 sykius prasižengė.

Nugalėtojams 16 taškų įmetė Andrija Ciričius, o 3 iš jų - paskutinę minutę, pataikęs dvitaškį ir baudą. 14 taškų pridėjo G.Jagodnikas, 13 - Filipas Dylewiczius (9 atk. kam.), o po 12 - Haroldas Jamisonas ir Adamas Wojcikas.

Graikų komandai 16 taškų surinko Dušanas Vukčevičius, 14 pridėjo M.Perry, o 11 surinko Ivanas Zoroskis.

Tai buvo antroji "Prokom Trefl" pergalė trečiose A grupės rungtynėse. Tuo tarpu "Olympiakos" patyrė antrąją nesėkmę.

Kitose A grupės rungtynėse Stambulo "Efes Pilsen" po atkaklios kovos palaužė Zagrebo "Cibona VIP" - 72:70 (25:19, 15:14, 19:19, 13:18). Šioms rungtynės teisėjavo lietuvis Romualdas Brazauskas.

Kroatai nesulaikė Stambulo klubo krašto puolėjo Henry Domercento, pelniusio 23 taškus ir atkovojusio 5 kamuolius. Pralaimėjusiems Branimiras Longinas pelnė 21 tašką.

Portalo Eurobasket.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško portalo sutikimo draudžiama.