Beveik visą mačą pirmavę žalgiriečiai ketvirto kėlinio pradžioje turėjo net 13 taškų pranašumą (64:51), tačiau tada pralaimėjo keturių minučių atkarpą net 2:15, leido varžovams atstatyti pusiausvyrą, o galiausiai ir paskutinėmis sekundėmis atidavė ir pergalę.

Rungtynių eiga:

„Žalgirio“ starto penketo žaidėjai Mantas Kalnietis, Vytenis Lipkevičius, Sonny Weemsas, Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas mačą pradėjo atkovodami ginčo kamuolį ir rezultatyviai užbaigdami pirmas dvi savo atakas - 4:0. Nors vėliau žalgiriečių puolimas kiek sustojo, sėkmingi veiksmai gynyboje padėjo išlaikyti pranašumą - 6:2 įpusėjus kėliniui. Netrukus po tritaškį pataikė Dainius Šalenga ir P. Jankūnas, tad mūsiškiai dar labiau atitrūko - 12:6. Tačiau netrukus tuo pačiu atsakė Gianluca Basile ir Nicolas Mazzarino bei rezultatas tapo lygus - 15:15. Maža to, kėlinio pabaigoje irgi tikslesni buvo italai, kurie pirmą kartą išsiveržė į priekį - 21:17.

Antrasis ketvirtis prasidėjo nerezultatyviai, bet „Žalgiris“ visgi surinko šešis taškus iš eilės ir vėl persvėrė svarstykles savo naudai - 23:21. Nors sudėtingą tritaškį smeigė G. Basile, žalgiriečius į priekį patempė keturis taškus pelnęs DeJuanas Collinsas ir tiesiog neįtikėtiną tritaškį beveik iš aikštės vidurio per varžovo rankas pataikęs D. Šalenga - 32:29. Po dviejų kėlinių - 36:32.

Po didžiosios pertraukos R. Javtoko ir M. Kalniečio dvitaškiai padėjo žalgiriečiams pabėgti rekordiniu dešimties taškų atstumu - 42:32. Visgi „Bennet“ trenerio Andrea Trichieri paprašyta minutės pertraukėlė padėjo šeimininkams suderinti savo žaidimą ir kiek priartėti - 37:44. Po dar vieno G. Basiles tolimo šūvio italai atsiliko jau tik 42:46, bet tritaškės S. Weemso ir D. Collinso atakos leido svečiams vėl lengviau atsikvėpti - 52:42. Šis skirtumas iki pat ketvirto kėlinio pradžios taip ir nebepakito - 59:49.

Lemiamą 10 minučių atkarpą tritaškiu pradėjo D. Šalenga ir dviem baudomis M. Popovičius - 64:51, bet tai šeimininkų neišmušė iš vėžių. Po Maarteno Leuneno ir N. Mazzarino tritaškių „Žalgiris“ pranašumas ištirpo iki penkių taškų - 66:61. Negana to, netrukus Manučaras Markoišvili pelnė du taškus su pražanga ir užbaigė italų spurtą 15:2 bei išlygino rezultatą - 66:66 (likus žaisti 4 min. 30 sek.).

Pačiu laiku tritaškį pataikė M. Kalnietis ir žalgiriečiai susigrąžino bent trapią persvarą - 69:66, 71:70 (likus 1 min.). Tačiau nelaimei, likus žaisti 20 sek. Milovanas Rakovičius buvo nubaustas nesportine pražanga, o Giorgi Šermadini išvedė „Bennet“ ekipą į priekį - 72:71 ir dar kamuolys liko šeimininkų rankose.

Nors po baudų metimų serijos prie abiejų krepšių padėtis nesikeitė, visus pergudravo S. Weemsas, kuris antro metimo tyčia nepataikė, bet pats atkovojo kamuolį ir pelnė du taškus - 78:78 (likus 3 sek.). Visgi per likusį laiką M. Kalnietis nesugebėjo be pražangų sustabdyti G. Šermadinio, o šis realizavo vieną baudą ir išplėšė pergalę - 79:78.

Rungtynės:

Kantu „Bennet“ (Italija) - Kauno „Žalgiris“ (Lietuva) 79:78 (21:17, 11:19, 17:23, 29:19).

„Bennet“: Gianluca Basile 15 (3/5 tritaškiai, 6 rez. perd.), Giorgi Šermadini 12, Denisas Marconato 9, Vladimiras Micovas (7 atk. kam.), Maartenas Leunenas ir Nicolas Mazzarino (2/2 tritaškiai) po 8, Manučaras Markoišvili 7 taškai.

„Žalgiris“: DeJuanas Collinsas 15 (3/3 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai), Sonny Weemsas 14 (6/12 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai), Marko Popovičius 12 (2/4 tritaškiai), Dainius Šalenga 9 (3/3 tritaškiai), Robertas Javtokas 8 (8 atk. kam.), Paulius Jankūnas 7, Mantas Kalnietis 5 (1/6 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai), Vytenis Lipkevičius 4, Tadas Klimavičius (0/4 baudos) ir Milovanas Rakovičius po 2 taškus. Tomas Delininkaitis taškų nepelnė.

* * *

Žalgiriečiai pirmame TOP-16 varžybų ture prieš savaitę 76:84 nusileido Tel Avivo „Maccabi“, o „Bennet“ - 60:65 „Regal Barcelona“ klubui.

Dabartinė H grupės turnyro lentelė:

1.Maccabi1084:76
2.Regal Barcelona1065:60
3.Bennet11139:143
4.Žalgiris02154:163

Kitas rungtynes Eurolygoje „Žalgiris“ žais ketvirtadienį, vasario 2 dieną, svečiuose su „Regal Barcelona“ ekipa.