Kauniečiai ne tik atsirevanšavo varžovams už apmaudų pralaimėjimą Kazachstane pirmame tarpusavio mače 78:86, bet ir iškovojo pergalę didesniu taškų skirtumu, negu nusileido.

Rungtynės

„Žalgirio“ starto penketas - Mantas Kalnietis, Sony Weemsas, Dainius Šalenga, Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas - nepasigynė nuo varžovų atakos ir pirmi taškus pelnė svečiai 0:2. Tačiau tuoj pat D. Šalenga baudomis ir S. Weemsas tritaškiu persvėrė santykį 5:2. Vėliau žaidimas išsilygino (6:6, 9:9, 13:13, 18:18). Tuo metu įsiminė S. Weemso metimas su pražanga, M. Kalniečio neįdėtas kamuolys ir R. Javtoko taiklus kablys. DeJuano Colllinso, Reevso Nelsono ir Milvano Rakovičiaus pastangomis žalgiriečiai kėlinio pabaigoje pabėgo 27:22.

Antrame ketvirtyje daugiau negu keturias minutes abiems komandoms nepavyko pelnyti taškų, kol tritaškį pagaliau pataikė S. Weemsas (30:22). Netrukus įmetė Tomas Delininkaitis ir R. Javtokas, o „Žalgiris“ nutolo - 35:28. „Astanos“ krepšininkai iki kėlinio pabaigos kiek priartėjo 37:34.

Trečią ketvirtį „Astana“ ekipa pradėjo spurtu 7:1 ir persvėrė rezultatą 41:38. Po Aleksandro Trifunovičiaus paprašytos minutės pertraukėlės su pražanga pataikė P. Jankūnas ir išlygino santykį (41:41). Tęsėsi lygi ir permaininga kova. R. Javtoko, Marko Popovičiaus ir S. Weemso pastangomis kauniečiai vėl kiek atitrūko 49:43 (atkarpa - 11:2).

Tada už ginčus su teisėjais techninę pražangą gavo varžovų treneris Matteo Boniciolli, o M. Popovičius svečius už tai nubaudė 5 „sausais“ taškais (1+1 ir 3 tšk., 54:43). Žalgiriečiai šioje atkarpoje pratęsė sėk mingą atkarpą iki 16:2. Tačiau atsitokėję priešininkai iki kėlinio pabaigos vėl sumažino savo deficitą iki vieno metimo 56:53.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo P. Jankūno taškais. Po dar vienos techninės pražangos varžovams (šįkart - Goranui Cakičiui) „Žalgiris“ lengvai baudomis ir P. Jankūno metimu iš po krepšio padidino skirtumą 63:55. R. Javtokas, T. Delininkatis ir M. Kalnietis netrukus sukūrė reikiamą 14 taškų pranašumą (69:55). Tačiau Astanos krepšininkai nepasidavė ir vėl priartėjo 69:60.

Bet mūsiškiai iniciatyvos neišleido ir po M. Kalniečio tolimo šūvio įgijo rekordinę 16 taškų persvarą 78:62. Mūsiškiai iškovojo pergalę galutiniu rezultatu 82:66.

Rezultatas

„Žalgiris“ - „Astana“ - 82:66 (27:22, 10:12, 19:19, 26:13).

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas ir Sonny Weemsas po 11, Mantas Kalnietis 10, Tomas Delininkaitis 9, Marko Popovičus ir Reevsas Nelsonas po 7, DeJuanas Collinsas 6, Milovanas Rakovičius 4, Tadas Klimavičius 2 taškai. Vytenis Lipkevičius nežaidė, Mindaugas Kuzminskas ir Povilas Butkevičius neregistruoti.

„Astana“: Rawle‘as Marshallas 17, Branco Cvetkovičius 14, Ericas Williamsas 12, Jerry Johnsonas ir Antonas Ponomariovas po 6, Vsevolodas Fadeikinas 4, Dmitrijus Klimovas 3, Maksimas Vojejkovas ir Artiomas Skorniakovas po 2 taškus.

Pražangos: „Žalgiris“ 24 - 25 „Astana“.

Kitose A grupės rungtynėse dešimtą pergalę iš vienuolikos galimų iškovojo lyderiai Kazanės „Uniks“ krepšininkai, namuose 67:50 (16:14, 13:8, 22:18, 16:10) nugalėję į šeštą poziciją smuktelėjusią Antano Kavaliausko atstovaujamą Rygos VEF (5/6) komandą, kurią treniruoja Ramūnas Butautas.

A. Kavaliauskas žaidė vos 2 sekundes ir pasižymėti nespėjo.

„Uniks“ - VEF - 67:50 (16:14, 13:8, 22:18, 16:10).

„Uniks“: Vladimiras Veremejenko 12 (9 atk. kam.), Henry Domercantas 11, Lynnas Greeras 8 taškai.

VEF: Sandis Valteris 12, Curtis Millage'as 10, Kristapas Janičenokas 9 taškai.