C grupė:

Frankfurto "Skyliners" - Stambulo "Ulker" 52:82 (11:19, 9:29, 17:15, 15:19).

Tris lietuvius savo gretose turintis Stambulo klubas jau antrajame ketvirtyje nušlavė nuo kelio praėjusio sezono Vokietijos čempionus. 10 minučių atkarpą jie laimėjo 29:9, o prie šio spurto labiausiai prisidėjo Saulius Štombergas, įmetęs 14 taškų.

Po dviejų kėlinių "Ulker" turėjo net 28 taškų pranašumą (20:48), kurio panaikinti per likusias 20 minučių svečiai nebesugebėjo.

Naudingiausiai nugalėtojų komandoje žaidė S.Štombergas. Trisdešimtmetis lietuvis per 32 minutes pelnė 20 taškų (6/6 baudų, 7/11 dvitaškių, 0/3 tritaškių), atkovojo 13 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 6 kartus privertė varžovus pažeisti taisykles, perėmė 2 kamuolius, o pats suklydo du kartus ir tris sykius prasižengė.

Eurelijus Žukauskas (23 minutės, 5 atkovoti kamuoliai) ir Virginijus Praškevičius (12 minučių) pelnė po 6 taškus.

"Ulker" ekipai Dionas Gloveris pelnė 17 taškų, Keremas Gonlumas įmetė 11 ir atkovojo 9 kamuolius.

"Skyliners" ekipai vienintelis Tyrone'as Ellisas pelnė dviženklį taškų skaičių - 22.

Maskvos CSKA - Trevizo "Benetton" 80:79 (20:18, 24:17, 20:21, 16:23)

Ketvirtajame kėlinyje po Dimoso Dikoudžio dvitaškio šeimininkai buvo įgiję net 12 taškų persvarą, tačiau "Benetton" po keturių iš eilės R.Šiškausko taškų ir dviejų taiklių Marcuso Goree tritaškių likus žaisti vieną minutę priartėjo iki dviejų - 78:76.

Netrukus "Benetton" prasižengė prieš CSKA puolėją estą Martiną Miurseppą, tačiau šis šaltakraujiškai sumetė abu baudų metimus ir padidino savo komandos persvarą iki keturių taškų - 80:76. Todėl dar vienas taiklus M.Goree tritaškis, šįkart aidint finalinei sirenai, nugalėtojo pakeisti nebegalėjo.

R.Šiškauskas savo debiutinėse rungtynėse Eurolygoje žaidė 18 minučių, per kurias pelnė 8 taškus (2/4 baudų, 3/4 dvitaškių, 0/3 tritaškių), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, po tris sykius privertė prasižengti varžovus ir pats pažeidė taisykles bei kartą suklydo.

Rezultatyviausiai "Benetton" komandoje žaidė M.Goree - 20 taškų. Marlonas Garnettas įmetė 14, Massimo Bulleri - 13, o Denniso Marconato sąskaitoje - 10 taškų bei 11 atkovotų kamuolių.

CSKA ekipoje išsiskyrė Antonio Grangeris - 19 taškų. M.Miurseppas pridėjo 15, o Marcusas Brownas - 11 taškų.

Malagos "Unicaja" - Atėnų "Panathinaikos" 75:83 (18:16, 14:18, 13:19, 30:30).

Gintaro Einikio sugįžimas į Eurolygą liko paženklintas pralaimėjimu. Namuose rungtyniavę Malagos krepšininkai po didžiosios pertraukos leido varžovams įgyti dešimties taškų persvarą ir patyrė pirmą pralaimėjimą.

G.Einikis per 5 minutes pelnė 2 taškus (1/4 dvitaškių, 0/1 tritaškio), atkovojo 2 kamuolius ir dusyk prasižengė.

Rezultatyviausiai "Unicaja" gretose žaidė Jorge Garbajosa, įmetęs 16 taškų. J.R.Bremeris pridėjo 15, o Bernio Rodriguezo sąskaitoje - 12 taškų.

Nugalėtojams Vlado Ščepanovičius įmetė 20 taškų. Jaka Lakovičius pridėjo 16, o Kostas Tsartsaris - 14 taškų.

A grupė:

Pirėjo "Olympiakos" - Bolonijos "Climamio" 71:76 (26:24, 19:15, 15:13, 11:24).

Jonui Kazlauskui išsprūdo pergalė iš rankų pirmosiose šio sezono Eurolygos rungtynėse. Tris kėlinius sėkmingai gynęsi ir puolę "Olympiakos" krepšininkai per paskutiniąsias dvi rungtynių minutes nepelnė nė taško, o patys praleido penkis ir patyrė pirmą nesėkmę Eurolygoje.

"Galėjome laimėti pirmąsias rungtynes, tačiau paskutiniajame ketvirtyje žaidėjai pavargo. Mes klydome, o varžovai netruko tuo pasinaudoti ir persverti rezultato", - po rungtynių kalbėjo J.Kazlauskas.

Rezultatyviausiai Pirėjo ekipoje žaidė naujokas Marque'as Perry, per 27 minutes pelnęs 18 taškų. 15 pridėjo Dušanas Vukčevičius, 11 - Lazaros Agadakos.

Nugalėtojų ekipoje išssiskyrė Matjašas Smodišas, per 23 minutes įmetės 18 taškų ir atkovojęs 8 kamuolius. Milošas Vujaničius pridėjo 14, o Stefano Mancinelli ir Rubenas Douglasas įmetė po 11 taškų. Toliau prasta forma stebina olimpinis vicečempionas Gianluca Basile - šįkart per 33 minutes jis prametė visus 7 tritaškius ir tepelnė 2 taškus.

Belgrado "Partizan" - Sopoto "Prokom Trefl" 64:66 (16:13, 14:22, 13:16, 21:15).

Tris lietuvius turintis Sopoto klubas pergalingai debiutavo stipriausiame Europos vyrų krepšinio turnyre. Jis išvykoje po permainingos kovos palaužė Serbijos ir Juodkalnijos čempionus ir įsirašė pirmą pergalę Eurolygoje.

Beje, rungtynių pabaigoje "Partizan" žaidėjas Vule Avdalovičius galėjo išlyginti rezultatą, tačiau jo metimas skriejo pro šalį, o kamuolį sugriebęs Tomas Pačėsas neleido varžovams pagalvoti apie antrąjį metimą.

Naudingiausiai iš Sopoto komandos lietuvių žaidė Tomas Masiulis - 8 taškai, 4 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai, 3 blokai, 3 perimti kamuoliai, 3 išprovokuotos pražangos, 3 klaidos bei 3 pražangos.

T.Pačėsas pridėjo 6 taškus bei 5 perimtus kamuolius, o Dariaus Maskoliūno sąskaitoje - 3 taškai per 14 minučių.

Rezultatyviausiai nugalėtojų ekipoje žaidė Adamas Vojčikas, per 25 minutes pelnęs 15 taškų. 11 pridėjo Filipas Dilewičius.

"Partizan" klubui Dejanas Milojevičius pelnė 20 taškų ir atkovojo 8 kamuolius, V.Avdalovičius pridėjo 12 taškų, o Milanas Gurovičius - 10.

B grupė:

Sienos "Montepaschi" - Vilerbano "Asvel" 86:70 (19:17, 31:15, 18:23, 18:15).

Italijos čempionai pergalingai pradėjo naujojo sezono Eurolygos varžybas. Jie jau rungtynių viduryje turėjo 18 taškų pranašumą (50:32), kurį sėkmingai išsaugojo iki pat rungtynių pabaigos.

Sienos klubui atstovaujantis lietuvis Mindaugas Žukauskas žaidė 22 minutes, per kurias pelnė 3 taškus (1/3 tritaškių), atkovojo 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei du sykius pažeidė taisykles.

Rezultatyviausiai nugalėtojų ekipoje žaidė Davidas Vanterpoolas, įmetęs 18 taškų. Benjaminas Eze pridėjo 13, o Mikalis Kakiouzis - 12 taškų.

"Asvel" ekipai Huseinas Besokas įmetė 18 taškų ir atkovojo 8 kamuolius, Haroldas Mrazekas ir Tomislavas Ružičius pridėjo po 11, o Stephano Pelle sąskaitoje - 10 taškų.

Portalo Eurobasket.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško portalo sutikimo draudžiama.