Ši pergalė – dvigubai svarbi ne tik dėl to, kad sezonas bus gerokai trumpesnis (vietoj 82-iejų mačų komandos žais tik po 66-is), bet ir todėl, kad tiek Niujorko, tiek Bostono atstovai priklauso tam pačiam Rytų konferencijos Atlanto divizionui.

„Knicks“ ilgą laiką kontroliavo padėtį aikštėje: po dviejų kėlinių pirmavo 62:52, o trečiame ketvirtyje – 67:55. Tačiau tada Rajono Rondo ir Ray‘aus Alleno vedami „Keltai“ laimėjo šešių minučių atkarpą net 22:2 ir patys netikėtai išsiveržė į priekį – 77:69.

Lemiamo kėlinio pradžioje „Celtics“ buvo priekyje jau 10 taškų – 89:79, bet reikiamu metu iniciatyvos ėmėsi Carmelo Anthony, po kurio taiklių metimų serijos – 92:94 (likus žaisti 6 min.).

Nuo šios akimirkos kova vyko taškas į tašką iki pat pabaigos: 102:102 (likus 2 min.), 104:104 (likus 1 min.). Galiausiai lemiamais tapo taiklūs C. Anthony baudos metimai, nes per likusias 16 sek. nei Marquiso Danielso, nei Kevino Garnetto bandymai tikslo nepasiekė – pergalę 106:104 šventė niujorkiečiai.

Beje, šeimininkai šioje dvikovoje vertėsi be neseniai atvykusių Barono Daviso ir Mike‘o Bibby, o svečiai – be susižeidusio Paulo Pierce‘o, medicininės patikros dar nepraėjusio būsimo ekipos naujoko Mickaelio Pietruso ir Jeffo Greeno, kuris dėl operacijos praleis visą šį sezoną.

„Knicks“: Carmelo Anthony 37 (6/10 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 13/15 baudos), Amare'as Stoudemire'as 21 (2/2 tritaškiai, 8 atk. kam.), Toney Douglasas 19, Imanas Shumpertas 11, Tysonas Chandleris (6 blokai) ir Landry Fieldsas po 7 taškus.

„Celtics“: Rajonas Rondo 31 (11/18 dvitaškiai, 13 rez. perd., 5 perimti kam.), Ray'us Allenas (2/3 tritaškiai) ir Brandonas Bassas (9/13 dvitaškiai, 11 atk. kam.) po 20, Kevinas Garnettas 15 taškų (8 atk. kam.).

„Heat“ atkeršijo „Mavericks“ ekipai už nesėkmę finale

Antrose pirmenybių rungtynėse NBA čempionai Dalaso „Mavericks“ krepšininkai neišlaikė egzamino ir neatsilaikė prieš praėjusių metų finalininką Majamio „Heat“ klubą – 94:105 (17:32, 24:30, 24:35, 29:8). Tiesa, rezultatas net neatspindi tikros mačo eigos, nes „Heat“ tiesiog triuškino savo oponentus ir trečio kėlinio viduryje turėjo net 35 taškų pranašumą.

Akivaizdžiai šiuo metu geriau sezonui pasiruošę „Heat“ žaidėjai su LeBronu Jamesu ir Dwyane'u Wade'u priešakyje jau antrame kėlinyje pirmavo net 26 taškais - 53:27, o trečiame po spurto 16:2 įgijo jau ir 35 taškų persvarą - 78:43. Visgi vėliau svečiai atsipalaidavo ir leido varžovams kiek sušvelninti nepadorų skirtumą.

Beje, trečio ketvirčio viduryje už dvi technines pražangas buvo diskvalifikuotas naujasis „Mavs“ pirkinys Lamaras Odomas.

„Mavericks“: Jasonas Terry 23 (4/10 tritaškiai), Dirkas Nowitzki 21 (6/15 dvitaškiai), Shawnas Marionas 12, Delonte Westas 10 taškų.

„Heat“: LeBronas Jamesas 37 (11/19 dvitaškiai, 15/19 baudos, 10 atk. kam., 6 rez. perd.), Dwyane'as Wade'as 26 (11/21 dvitaškiai, 8 atk. kam., 6 rez. perd.), Udonis Haslemas (14 atk. kam.) ir Jamesas Jonesas (3/5 tritaškiai) po 9 taškus.

Nesėkmę patyrė Los Andželo „Lakers“ krepšininkai savo aikštėje 87:88 (20:22, 29:34, 20:12, 18:20) turėję pripažinti Čikagos „Bulls“ ekipos pranašumą.

Kobe Bryantas šeimininkas pelnė 28 taškus, tačiau iš komandos draugų svaresnės pagalbos nesulaukė - antras pagal rezultatyvumą "Lakers" gretose buvo 12 taškų pelnęs Steve'as Blake'as. Tuo tarpu kiti krepšininkai net nesurinko dviženklio taškų skaičiaus.

Nugalėtojams Derrickas Rose'as surinko 22 taškus, Luolas Dengas pridėjo 21, Carlosas Boozeris - 15 taškų.

Kitose rungtynėse Oklahomos „Thunder“ savo aikštėje 97:89 nugalėjo Orlando „Magic“.

Nugalėtojams net 30 taškų pelnė Kevinas Durantas. "Magic" gretose rezultatyviausias buvo Ryanas Andersonas - 25 taškai.

Paskutinėse sekmadienio rungtynėse „Golden State Warriors“ 86:105 turėjo pripažinti Los Andželo „Clippers“ ekipos pranašumą.

Nugakėtojams B. Griffinas pelnė 22, Ch. Billupsas - 21, Ch. Paulas - 20 taškų.

"GSW" gretose išsiskyrė Davidas Lee - 21 taškas.