Pirmo rato susitikimą Slovėnijoje rezultatu 73:65 taip pat buvo laimėjęs „Lietuvos rytas“, kuris paskutinį grupių varžybų mačą žais kitą antradienį Mariupolyje su vietos „Azovmaš“ (1/3) klubu.

Susitikimas su „Krka“ klubu vilniečiams klostėsi gana sunkiai - pirmus du kėlinius beveik visą laiką priekyje buvo svečiai, o po trijų kėlinių komandas skyrė tik vienas taškas (60:59). Vis dėlto ketvirtame ketvirtyje net 10 taškų surinko Mindaugas Katelynas, neblogai jam talkino ir Aleksandras Rašičius bei Predragas Samardžiskis, „Lietuvos ryto“ spurtavo 15:2 ir, atitrūkęs 75:61, išsklaidė visas abejones dėl savo pergalės.

Rungtynių eiga:

„Lietuvos ryto“ starto penketas (Tyrese'as Rice'as, Renaldas Seibutis, Artūras Jomantas, Lawrence'as Robertsas ir Jonas Valančiūnas) mačą pradėjo J. Valančiūno metimu iš vidutinio nuotolio - 2:0. Visgi vėliau dvikova vyko taškas į tašką - 6:6, 10:10. Maža to, po kelių iš eilės šeimininkų klaidų ir sėkmingų Jimmy Baxterio atakų „Krka“ ekipa pabėgo į priekį 16:10. Nors vilniečiams buvo pavykę sumažinti savo atsilikimą iki minimumo (15:16), kėlinį Slovėnijos atstovai laimėjo 18:15.

Antro ketvirčio pradžioje kurį laiką abu klubai negalėjo pelnyti taškų. Visgi užsitęsusią taškų sausrą nutraukė Simonas Petrovas, pataikęs tritaškį, o vėliau ir dvitaškį - 23:15. Laimei, laikui iš toli įmetė ir R. Seibutis, dėjimą pridėjo J. Valančiūnas - 20:23. Tačiau „Krka“ krepšininkų tai neišmušė iš vėžių: pakiliai rungtyniavę slovėnai netrukus pirmavo jau rekordine devynių taškų persvara - 32:23. Iki didžiosios pertraukos „Lietuvos rytui“ daugiausiai T. Rice'o ir L. Robertso pastangomis pavyko kiek priartėti - 35:40.

Ir po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė - 46:37 priekyje „Krka“. Tada iniciatyvos ėmėsi T. Rice'as, po kurio penkių taškų iš eilės komanda jau beskyrė vos 4 taškai - 47:51. Dvi atakas rezultatyviai užbaigus R. Seibučiui ir dvi baudas realizavus T. Rice'ui rezultatas pagaliau tapo lygus - 53:53. Tuomet estafetę iš savo kolegų perėmė Steponas Babrauskas, po kurių dviejų tolimų šūvių „Lietuvos rytas“ įgijo trijų taškų pranašumą - 60:57. Deja, su kėlinio pabaigą skelbiančia sirena dvitaškį pataikė Zoranas Dragičius - 60:59.

Lemiamą ketvirtį užtikrinčiau pradėjo šeimininkai: tritaškį smeigė Aleksandras Račičius, keturis taškus pelnė Predragas Samardžiskis, šešis pridėjo Mindaugas Katelynas ir mūsiškiai jau turėjo net 12 taškų persvarą - 73:61 (likus žaisti 5 min.). Per likusį laiką mūsiškiai nesunkiai išlaikė susikrautą pranašumą ir šventė jau penktą pergalę iš tiek pat galimų.

Rungtynės:

Vilniaus „Lietuvos rytas“ (Lietuva) - Novo Mesto „Krka“ (Slovėnija) 82:72 (15:18, 20:22, 25:19, 22:13).

„Lietuvos rytas“: Tyrese Rice'as 16 (1/6 tritaškiai, 7 rez. perd.), Renaldas Seibutis 14 (2/4 tritaškiai), Mindaugas Katelynas 10 (4/7 dvitaškiai), Aleksandras Rašičius (3/6 tritaškiai) ir Lawrence'as Robertsas (10 atk. kam.) 9, Steponas Babrauskas ir Predragas Samardžiskis po 8, Jonas Valančiūnas 6 (3/3 dvitaškiai), Artūras Jomantas 2 taškai. Paulius Dambrauskas, Vilmantas Dilys ir Dovydas Redikas nežaidė.

„Krka“: Jimmy Baxteris 14 (7/10 dvitaškiai), Smiljanas Pavičius 13 (5/13 dvitaškių, 9 atk. kam.), Mustafa Abdulas Hamidas 11 (5 klaidos), Zoranas Dragičius 8, Simonas Petrovas 7 taškai.