LEU išsigelbėjo tik per pratęsimą

LSKL debiutantai Vilniaus universiteto (VU) krepšininkai tik per plauką neįveikė vienų pirmenybių favoritų Lietuvos Edukologijos universiteto (LEU) studentų. Pastarieji, žaidę namuose, išsigelbėjo tik per pratęsimą - 100:92 (25:26, 18:16, 22:32, 23:14, 12:4).

LEU krepšininkai po trijų ketvirčių atsiliko 9 taškais - 65:74, tačiau sėkmingiau sužaidė ketvirtą kėlinį ir išplėšė pratęsimą - 88:88. O per pridėtą rungtynių laiką varžovams jau nebeleido lengvai kvėpuoti ir užtikrintai pabaigė rungtynes.

LEU į pergalę vedė Žydrūnas Kelys, pelnęs 27 taškus, Evaldas Kairys įmetė 25 (8 atk. kam.), Darius Tarvydas - 18, Vaidotas Jatulevičius - 16 (7 atk. kam.).

VU ekipoje išsiskyrė 24 taškus pelnęs Laurynas Jacevičius (8 atk. kam.), 20 taškų surinko Andrejus Gorskovas, 16 - Arnas Butkevičius (10 atk. kam., 5 rez. perd.).

„Rungtynių pabaigoje turėjome daugiau jėgų, tad ir išplėšėme pergalę. Varžovus galiu tik pagirti kovėsi itin gerai, teko gerokai paprakaituoti“, - kalbėjo LEU treneris Algimantas Šatas.

VU strategas Rimantas Kaminskas apgailestavo, kad jau antrose paeiliui rungtynėse jo ekipa pralaimėjo tik paskutinėmis sekundėmis.

„Einame pirmyn, rungtyniaujame net ne 100, o gal 110 proc. savo pajėgumo, tačiau turbūt varžovai turi daugiau patirties rungtyniaujant įtemptais momentais. Pabaigoje mums pritrūko sėkmės. Savo vyrus galiu tik pagirti, tikrai nenuleisime rankų, stengsimės LEU ekipai atsirevanšuoti antrame čempionato rate rungtynėse namuose“, - pabrėžė VU treneris.

LEU turnyro lentelėje žengia antroje pozicijoje (savo sąskaitoje turi 6 pergales ir 2 kartus yra patyrusi pralaimėjimo kartėlį), VU - šeštoje (4 pergalės, 4 pralaimėjimai).

VGTU komanda pamokė ŠU atstovus

Ne ką mažiau intriguojanti ir įtempta dvikova vyko tarp Šiaulių universiteto (ŠU) ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) atstovų. Čia taip pat prireikė pratęsimo - rezultatu 91:98 (21:15, 22:19, 19:19, 20:29, 9:16) pralaimėjo namuose rungtyniavę šiauliečiai.

Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus 4 minutėms ŠU dar pirmavo 14 taškų skirtumu, tačiau sugebėjo išbarstyti taškus ir komandoms teko žaisti pratęsimą. Čia jau dominavo lyg ant bangos rungtyniavę ir paskutinėmis sekundėmis pratęsimą išplėšę VGTU studentai.

VGTU komandoje prie pergalės daugiausiai prisidėjo Evaldas Rastenis, pelnęs 23 taškus, Ignotas Braziulis surinko 18, Arūnas Pranevičius - 15 (10 atk. kam.), po 13 - Alfredas Lukaševičius ir Saulius Žurauskis.

ŠU komandoje išsiskyrė 20 taškų pelnęs Arvydas Šikšnius, 16 surinko Darius Gvezdauskas, 13 - Julius Jucikas, po 11 - Povilas Rašamavičius ir Rokas Giedraitis.

VGTU laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių - sugriebė 43 kamuolius, o varžovai - 36.

„Per anksti patikėjome pergale ir buvome skaudžiai nubausti. Rungtyniauti susikaupus reikia visas rungtynes, negalima niekada atsipalaiduoti. Tai dar kartą įrodė šios rungtynės“, - neslėpdamas apmaudo pabrėžė ŠU treneris Rolandas Vaičiūnas.

Kur kas geresnės nuotaikos tvyrojo VGTU stovykloje.

„Kas kaunasi iki galo ir iš širdies, tam ir Dievas padeda. Vyrai tikri šaunuoliai. Noriu padėkoti už gražią pergalę“, - iškart po susitikimo kalbėjo VGTU treneris Gintaras Šerkšnas.

VGTU (3 pergalės, 5 pralaimėjimai) po šios pergalės iš priešpaskutinės turnyro lentelės pozicijos pakilo laipteliu aukščiau - į aštuntą vietą, ŠU išliko trečioje pozicijoje (5 pergalės, 3 pralaimėjimai).

LKKA nugalėjo lyderius

Iki aštunto turo dvikovų vienvaldžiais LSKL lyderiais buvę Vilniaus Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkai namuose dešimties taškų skirtumu 81:91 (21:26, 18:34, 27:19, 15:12) nusileido Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) studentams.

LKKA atstovai nuo pat dvikovos pradžios ėmė demonstruoti solidų žaidimą ir iki didžiosios pertraukos susikrovė 21 taško skirtumą - 60:39. Nors antroje rungtynių pusėje aikštės šeimininkams pavyko skirtumą sumažinti perpus, tačiau dvikovos baigties tai jau nebelėmė.

LKKA komandoje nesustabdomas buvo Paulius Beliavičius, pelnęs 33 taškus ir atkovojęs 8 kamuolius, 17 taškų įmetė Tomas Černeckis, 12 - Evaldas Tviraga.

MRU ekipoje 14 taškų pelnė Laurynas Samėnas (tiesa, jis prametę visus 7 tolimus metimus), 11 taškų - Šarūnas Kulevičius, 10 - Dominykas Domarkas.

„Pergalę iškovoti padėjo kovingumas. Komandos nariai laikėsi žaidybinio plano, ypač pirmoje rungtynių pusėje“, - džiaugėsi LKKA treneris Edas Nickus.

MRU stratego Vytauto Poteliūno nuomone, jo komandos atstovams koją pakišo pernelyg didelis pasitikėjimas savimi ir atsipalaidavimas.

„Akivaizdžiai trūko nusiteikimo, ypač rungtynių pradžioje. Kai per du kėlinius pralaimi didesniu nei 20 taškų skirtumu, panaikinti jį labai sudėtinga. Galiu drąsiai pasakyti, kad buvo ne mūsų diena“, - teigė V. Poteliūnas.

Nepaisant pralaimėjimo MRU ekipa (6 pergalės, 2 nesėkmės) liko pirmoje turnyro lentelės vietoje (tiek pat pergalių turi ir LEU, tačiau MRU laipteliu aukščiau dėl geresnio tarpusavio rungtynių rezultato), LKKA su 5 pergalėmis ir 3 pralaimėjimais žengia ketvirti.

VDU ekipa palaužė KTU krepšininkus

Daugkartiniai LSKL čempionai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai namuose rezultatu 95:81 (25:22, 24:20, 23:11, 23:28) įveikė šiemet itin buksuojančius Kauno technologijos universiteto (KTU) studentus.

Iki didžiosios pertraukos virė daugmaž apylygė kova - VDU pirmavo vos 7 taškais - 49:42, tačiau VDU trečią kėlinį sužaidė 23:11 ir susikrovė 19 taškų pranašumą - 62:43. Likusi rungtynių dalis jokios intrigos nebekėlė.

Prie VDU pergalės daugiausiai prisidėjo Vytenis Čižauskas, pelnęs 20 taškų, atkovojęs 14 kamuolių ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus. 15 taškų surinko Paulius Sorokas, po 11 - Siimas-Sanderis Vene ir Edgaras Ulanovas.

KTU komandoje 22 taškus surinko Matas Sapiega. Jis atliko net 15 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 7 kamuolius. 21 tašką pelnė ir 11 kamuolių atkovojo Edgaras Stanionis, 17 taškų Edgaro Barausko sąskaitoje.

VDU akivaizdžiai geriau kovojo dėl kamuolių - po krepšiais kamuolį sugriebė 57, o KTU - 41 kartą.

„Per didžiąją pertrauką vyrams pasakiau, kad būtina labiau susitelkti, nes KTU ekipa pasižymi geromis dvikovų pabaigomis, ypač tuomet, kai rezultatas būna apylygis. Malonu, kad žaidėjai paklausė mano patarimų ir ketvirtą kėlinį rezultatas abejonių jau nebekėlė“, - po susitikimo kalbėjo VDU treneris Arūnas Juknevičius.

Po šio susitikimo VDU ekipa išliko penktoje turnyro lentelės vietoje (5 pergalės, 3 pralaimėjimai), KTU nusirito į priešpaskutinę - devintą vietą (2 pergalės, 6 pralaimėjimai).

KU krepšininkai sutriuškino kauniečius iš ASU

Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai namuose net 62 taškų skirtumu - 113:51 (26:20, 29:10, 28:10, 30:11) sutriuškino šiemet dar pergalės skonio nepajutusius Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) studentus.

Jau po dviejų ketvirčių komandas skyrė įtikinama 25 taškų persvara - 55:30, tačiau KU nemažino tempo, spaudė varžovus ir vis didino atotrūkį. Galiausiai skirtumas susidarė nepadorus - daugiau nei dvigubas.

„Nelabai supratau Klaipėdos ekipos trenerio sprendimo, nors ir skirtumas buvo akivaizdus, tačiau mus spaudė, dusino po visą aikštelę iki pat dvikovos pabaigos. Gal mums norėjo už ką nors atkeršyti, net nežinau“, - svarstė ASU strategas Robertas Ragauskas. - Tai buvo nemalonus pralaimėjimas“, - atsidusęs pridūrė jis.

KU trenerio Dainiaus Miliūno teigimu, jokiu būdu nenorėjo įžeisti varžovų.

„Į rezultatą net nežiūrėjau, tiesiog sprendėme savo uždavinius. Atsiprašau, kad taip išėjo. Tikrai ne specialiai. Ryte žaidėjams nebuvo treniruotės, nusprendėme, kad vakare rimčiau paplušėsime ir taip viskas susiklostė. Tiesiog pasidarėme rimtą treniruotę“, - kalbėjo Klaipėdos ekipos treneris.

KU komandos gretose išsiskyrė Valentas Tarolis, pelnęs 16 taškų ir atkovojęs 13 kamuolių, 15 taškų įmetė Dainius Žvinklys, po 13 - Tadas Maželis ir Viktoras Chodosovskis, 12 - Modestas Kumpys.

ASU komandoje dviženklį taškų skaičių surinko du krepšininkai: Evaldas Kulboka - 22, Romas Balbyšovas - 10.

KU atkovojo 46, ASU - 26 kamuolius. Taip pat ASU ženkliai dažniau klydo - jų sąskaitoje 35 klaidos, KU suklydo 18 kartų.

KU po šios pergalės išliko septintoje turnyro lentelės vietoje (4 pergalės, 4 pralaimėjimai), o ASU yra patyrusi visus aštuonis pralaimėjimus ir yra absoliutūs LSKL autsaideriai.