11 taškų skirtumas - ne itin atspindi realų vaizdą, nes likus žaisti mažiau nei 5 min. „Chimki“ dar pirmavo 20 taškų skirtumu - 78:58.

Ši nesėkmė dar labiau nubloškė žalgiriečius į turnyro lentelės dugną - priešpaskutinę, septintą, vietą. Dabar jie teoriškai lenkia tik Talino „Kalev“ (1/4) komandą, kuri yra žaidusi dviem mačais mažiau.

Dvikova su „Chimki“ buvo pirmoji, kai žalgiriečių gretose nebebuvo sparnus į Denverį pakėlusio gynėjo Ty Lawsono, tačiau aikštėje jau pasirodė iš Prienų „Rūdupio“ atvykęs Povilas Butkevičius. Jis žaidė 5 minutes ir pelnė 1 tašką.

Rungtynių eiga:

Aleksandro Trifunovičiaus pasirinktas starto penketas Marko Popovičius, Tomas Delininkaitis, Sonny Weemsas, Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas mačą pradėjo kroato tritaškiu (3:0), tačiau jau kitoje atakoje Vitalijus Fridzonas atsakė tuo pačiu (3:3). Nors žalgiriečiai po dviejų R. Javtoko dvitaškių dar buvo arti savo varžovų (7:9), netrukus du tolimus metimus smeigė Sergejus Monia ir rusai nutolo - 15:7.

Mūsiškių negelbėjo ir minutės pertraukėlė, po kurios Zoranas Planiničius pridėjo dar vieną tritaškį ir du baudos metimus - 20:7. Netrukus šeimininkų pranašumas buvo jau net 16 taškų (31:15), bet kėlinio pabaigoje po du taškus įmetė Tadas Klimavičius ir Mindaugas Kuzminskas, kurie leido „Žalgiriui“ priartėti iki 19:31.

Antro kėlinio viduryje po šešių iš eilės pelnytų pakiliai žaidusio R. Javtoko taškų ir dviejų S. Weemso dvitaškių žalgiriečiai sumažino savo deficitą iki 29:37. Visgi R. Kurtinaičiui saviškių pasitarimo kviesti nereikėjo, nes šie greitai užbombardavo svečių krepšį tritaškiais, laimėjo penkių minučių atkarpą net 17:3 ir pirmą kartą įgijo rekordinę 22 taškų persvarą - 54:32. Tiesa, iki didžiosios pertraukos skirtumas kiek sumažėjo - 54:37.

Po taiklių M. Popovičiaus metimų trečio ketvirčio pradžioje žalgiriečiai prisivijo „Chimki“ klubą iki 44:56. Ir nors daugiausiai V. Fridzono pastangomis rusams buvo pavykę porą kartą susigrąžinti 15 taškų pranašumą (59:44, 61:46), po T. Klimavičiaus ir T. Delininkaičio tritaškių bei dviejų M. Kuzminsko baudos metimų mūsiškių deficitas buvo jau tik 9 taškai - 54:63. Visgi prieš lemiamas 10 minučių šeimininkai vėl galėjo jaustis kiek ramiau - 67:54.

Ketvirtį kėlinį tritaškiu pradėjo M. Popovičius (57:67), bet R. Kurtinaičio auklėtiniai turėjo kuo atsakyti: spurtavo 11:1 ir susikrovė solidžią 20 taškų persvarą - 78:58 (likus žaisti 4 min. 30 sek.). Tačiau nuo šios akimirkos jie patikėjo savo pergale ir kiek atsipalaidavo, tai leido žalgiriečiams pelnyti 9 taškus be atsako - 67:78. Vis dėlto daugiau sunkumų „Chimki“ atstovams nebekilo - jie padidino atstumą iki 83:67 ir paskutines pusantros minutės jau galėjo ir nebesistengti. taigi visiškai pelnyta pergalė rezultatu 83:72 atiteko jiems.

Rungtynės:

Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) - Kauno „Žalgiris“ (Lietuva) 83:72 (31:19, 23:18, 13:17, 16:18).

„Chimki“: Timofejus Mozgovas (8/8 dvitaškiai, 4 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Vitalijus Fridzonas po 16, Thomas Kelati 10, Krešimiras Lončaras ir Sergejus Monia (3/5 tritaškiai) po 9 taškus.

„Žalgiris“: Robertas Javtokas 16 (8/11 dvitaškiai), Marko Popovičius 15 (3/5 tritaškiai), Mindaugas Kuzminskas 11 (3/4 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai), Mantas Kalnietis ir Tomas Delininkaitis po 8 taškus, Tadas Klimavičius 5, Sonny Weemsas, Milovanas Rakovičius (11 min., 5 pražangos) 2, Povilas Butkevičius 1 taškas. Paulius Jankūnas (5 klaidos) taškų nepelnė.

9.Kalev514351:408

Kitas rungtynes VTB Vieningoje lygoje „Žalgiris“ žais jau tik kitais metais - sausio 3 dieną namuose su Kijevo „Budivelnik“ (2/3) ekipa iš Ukrainos, kuriai atstovauja Michailas Anisimovas ir Rolandas Alijevas.