Aušridas Petraitis surengė dar įspūdingesnį pasirodymą pelnydamas
taip pat 33 taškus, atkovodamas net 28 kamuolius ir surinkdamas iš viso
55 naudingumo balus.

"Baltic Staff" pergalė ir K. Stepanavičiaus nuostabus žaidimas

Penktadienio dvikovoje sunkią pergalę įsirašė "Baltic Staff" (5/0) klubas, kuris tik po atkaklios kovos įveikė "Daumantu" (3/5) krepšininkus - penktoji geltonųjų pergalė rezultatu 92:78 (29:13, 16:17, 27:26, 20:22).

Galingai pirmą kėlinį pradėjęs "Baltic Staff" klubas tik pirmas dvi minutes leido "Daumantams" kovoti lygiai. Pajutę žaidimo ritmą jie puikiai rinko taškus puolime, o gynyboje uždarė kelius varžovams ir po dešimties minučių susikrovė sau 16 taškų persvarą.

Antrame ketvirtyje po patirto smūgio "Daumantu" žaidėjai sugebėjo žaisti daug geriau ir nebeleido taip lengvai rinkti taškų varžovams. Sužaidus du kėlinius skirtumas vis dar buvo dviženklis, bet kovingumo ženklai "Daumantu" ekipoje neišnyko.

Po ilgosios pertraukos žaidimas išliko panašus. "Baltic Staff" nuolatos buvo priekyje 15-21 tašku. Atrodė, kad paskutinis ketvirtis jau bus tik formalumas. Tačiau pakilę į lemiamą kovą "Daumantu" žaidėjai ketvirtame kėlinyje sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 8 taškų. Bet tvirtai žaidimą į savo rankas suėmę "Baltic Staff" vyrai išlaikė pranašumą savo pusėje.

Šiose rungtynėse "Baltic Staff" žaidėjas Laimonas Ališauskas užsidirbo dvi nesportines pražangas ir privalėjo praleisti sekmadienio dvikovą su "Rovac". Tuo metu jo komandos draugas Karolis Stepanavičius sužaidė geriausias šio sezono rungtynes. Nesulaikomai rungtyniavęs komandos lyderis pelnė 33 taškus ir surinko net 50 naudingumo balų.

"Baltic Staff": Karolis Stepanavičius (10/16 dvit., 1/3 trit., 10/16 baud., 10 atk. k., 10 išpr. praž., 4 rez. p., 4 per. k., 50 naud. b.) 33, Irmantas Bernotas (10/14 dvit.) 23, Laimonas Ališauskas 10, Tadas Bagdonas 8 taškai.

"Daumantu": Aurimas Čyžas (3/5 trit., 8 atk. k.) 22, Donatas Paulauskas (15 atk. k.) 18, Gytis Pakalniškis (10 atk. k.) 16, Vytenis Kunčiūnas 11 taškų.

"Baltic Staff" žengia be pralaimėjimų

Savaitgalį dvejas BLKL/TonyBet lygos rungtynes žaidę "Baltic Staff" (6/0) klubas sekmadienį aikštelėje susitiko su taip pat dar pralaimėjimų neturėjusia "Rovac" (5/1) ekipa. Šioje dvikovoje pranašesni buvo "Baltic Staff" atstovai, įveikę “Rovac” rezultatu 82:72 (31:21, 14:20, 17:10, 20:21).

"Baltic Staff" planas buvo dvikovos nugalėtoją išaiškinti jau pirmame kėlinyje, kuriame jie savo "uraganiniu" puolimu nuo pirmo prisilietimo prie kamuolio pradėjo įrodinėti kas stipresni. Sužaidus 7 minutes "Rovac" jau atsiliko 17 taškų skirtumu, tačiau Pauliaus Jesinskio didelių pastangų dėka skirtumą pavyko sušvelninti iki 10. Antrame ketvirtyje jau įsižaidė "Rovac" komanda, kuri sugebėjo laimėti 4 minučių atkarpą 13:0 ir atkūrė intrigą šiame susitikime.

Trečiame kėlinyje vėl pajėgesni buvo "Baltic Staff" žaidėjai, kurie susigrąžino turėtą dviženklę persvarą ir sugebėjo ją išsaugoti iki pat rungtynių pabaigos. "Rovac" komandai šiame susitikime nė karto nebuvo pavykę išsiveržti į priekį.

"Baltic Staff": Irmantas Bernotas (9/14 dvit., 2/6 trit.) 24, Karolis Stepanavičius (6/6 dvit.) 16, Artūras Šidagis (3/5 trit., 4 rez. p.)13, Paulius Budreckis (10 atk. k.) 12, Henrikas Danielius (11 atk. k.) 10 taškų.

"Rovac": Paulius Jesinskis (10/13 baud., 14 atk. k.) 22, Jordanas Mejeras (3/7 trit.) 16, Valdas Gelažauskas (3/7 trit.) 14, Guntars Dikis (7/7 baud.) 9 taškai.

Londono "Žalgiris" patiesė "Lituanica" ekipą

Pastaruoju metu vis labiau į nesėkmių liūną klimpsta "Lituanica" (8/4) klubas. Šį kartą jis turėjo pripažinti Londono “Žalgirio” (7/4) pergalę rezultatu 72:86 (15:22, 14:22, 19:14, 24:28). Be pagrindinių aukštaūgių rungtyniavusi "Lituanica" komanda atrodė tarsi savo paties šešėlis.

Agresyviau rungtynes pradėjusi "Žalgirio" ekipa netruko keliais taškais išsiveržti į priekį, tačiau visą laiką jiems į nugaras kvėpavo varžovai ir tik kėlinio pabaigoje pavyko nuo jų atitrūkti 7 taškais.

Antrame ketvirtyje ėmė dar labiau ryškėti "Žalgirio" pranašumas. Gerai besigindami žalgiriečiai sunkiai leisdavo pelnyti taškus varžovams ir taip padidino savo persvarą jau iki 15 taškų. Po ilgosios pertraukos "Lituanica" bandė spausti varžovus. Tačiau spaudimas lauktų rezultatų nedavė, o skirtumas nuo 15 taškų sumažėjo tik iki 10.

Ketvirtame kėlinyje šaltus nervus toliau demonstravęs "Žalgiris" ir toliau sėkmingai laikėsi prieš varžovų spaudimą ir pasiekė ketvirtą pergalę per septynis susitikimus.

"Žalgiris": Paulius Adomaitis (6/7 dvit.) 17, Tomas Samalionis (7 atk. k.) 17, Povilas Uždavinys (5/6 dvit., 4 per. k.) 15, Mantas Eimantas 14 taškų.

"Lituanica": Donatas Pakamanis 22, Vidmantas Pavilionis 13, Ugnius Toleikis (5/5 dvit., 7 atk. k.) 10 , Mindaugas Mockevičius 9 taškai.

"Kyborgai" nesustabdė A. Petraičio

Didžiąją rungtynių dalį pirmavusi "Kyborgų" (1/8) komanda ketvirtame kėlinyje neatsilaikė prieš "Kailius" ir pralaimėjo. "Kailių" (2/5) pergalė rezultatu 83:77 (24:26, 15:13, 17:28, 27:10).

Šiose rungtynėse prie "Kailių" komandos vairo debiutavo nenuilstantis Giedrius Glikmanas, o Aušridas Petraitis sužaidė neįtikėtinas rungtynes. Aušridas pelnė 33 taškus, atkovojo net 28 kamuolius ir surinko nei daug, nei mažai - 55 naudingumo balus. Tai lygos rekordas.

Kas kartą "Kyborgų" žaidimas vis gerėja, tačiau tenka pripažinti, kad fortūna vis dar ne jų pusėje. Puikiai pradėję rungtynes jie kovojo taškas į tašką. Kartais pataikydami tiesiog fantastiškus metimus jie varė į neviltį "Kailių" žaidėjus ir emocingąjį trenerį Giedrių Glikmaną. Pastarojo komandai žaidimas sunkiai klijavosi ir prieš gerai pataikančius varžovus buvo be galo sunku rungtyniauti. Po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus.

Trečiame ketvirtyje "Kyborgai" surengė tikrą šou aikštėje. Supančioję varžovus savo gynybos gniaužtuose jie puikiai atakavo ir baigiantis kėliniui susikrovė sau 15 taškų pranašumą, tačiau jį iki dešimties sugebėjo sumažinti varžovų žaidėjas Martynas Gliubičius.

Atrodė, belieka tik puikiai sužaisti paskutinį kėlinį ir pergale galės džiaugsis "Kyborgai". Tačiau lemiamame ketvirtyje tikriausiai jiems pritrūko jėgų. Puolime pasipylė netaiklūs metimai, o gynyboje niekaip nesisekė stabdyti Aušrido Petraičio, kuris per paskutinį kėlinį pelnė 15 taškų ir atvedė savo komandą į sunkią pergalę.

"Kailiai": Aušridas Petraitis (15/27 dvit., 28 atk. k., 8 išpr. praž., 55 naud. b.) 33, Tadas Samoška (7 atk. k.) 21, Vytautas Skučas 10, Kęstutis Vaidila ir Martynas Gliubičius po 8 taškus.

"Kyborgai": Danielius Užnys (7 atk. k.) 28, Vytautas Martinaitis 16, Marius Bausys 10, Justas Bugnevičius 9 taškai.

Per plauką nuo sensacingo pralaimėjimo

Paskutinėje sekmadienio dvikovoje "Lietuvos ryto akademija" (4/2) vos negavo skaudaus antausio nuo lygos autsaiderių "Prienai AutoGas" (0/7) klubo. Prieniškiai atkakliai siekė pirmosios pergalės, tačiau šį kartą jiems pritrūko sėkmės rungtynių pabaigoje - "Lryto akademijos" pergalė 59:55 (17:15, 6:15, 17:11, 19:14).

Nerezultatyviose rungtynėse po pirmo kėlinio 2 taškais priekyje buvo "Lryto akademija", tačiau puikiai sužaidę antrą kėlinį prieniškiai net penkias minutes neleido pelnyti varžovams taškų ir prieš ilgąją pertrauką išsiveržė į priekį 7 taškais.

Trečiame ketvirtyje "Prienai AutoGas" žaidėjams sekėsi jau kiek sunkiau ir varžovai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki vieno taško. Intriga išsilaikė iki 36 rungtynių minutės, kuomet vis dar priekyje buvo prieniškiai. Tačiau iniciatyvos ėmęsis "Lryto akademijos" žaidėjas Gytis Zikorius taikliais metimais palaidojo visas varžovų viltis nugalėti. "Lryto akademija" tik per plauką išvengė sensacingo pralaimėjimo.

"Lryto akademija": Andrejus Golovinas (5/10 dvit.) 19, Gytis Zikorius (6/9 dvit., 10 atk. k.) 12, Rokas Genavičius 9, Žygimantas Buvarskas 8 taškai.

"Prienai AutoGas": Tomas Kazlauskas (3/6 trit., 10 atk. k.) 19, Audrius Zimblys (9 atk. k.) 15, Edgaras Višinskas 7, Žilvinas Blekaitis (6 atk. k.) 6 taškai.