VDU po šios nesėkmės (2 pergalės ir 3 pralaimėjimai) nusirito į septintą LSKL turnyro lentelės vietą.

Klaipėdiečiai dvikovą pradėjo šiek tiek geriau - pirmavo 6:2, 8:4, 19:15, tačiau vėliau žaidimas išsilygino ir pirmavo tai viena, tai kita ekipa. VDU krepšininkai į didžiąją pertrauką iškeliavo būdami priekyje - 40:38.

Po atokvėpio toliau virė kova, tačiau jau dažniau pirmavo aikštės šeimininkai iš Klaipėdos. Po trijų kėlinių KU krepšininkai pirmavo 5 taškais - 66:61, o ketvirtą kėlinį pradėjo lyg ant sparnų ir, sužaidę atkarpą 20:4, gerokai atitrūko (86:65) bei atsipalaidavę, be jokios įtampos, pergalingai baigė rungtynes.

KU komandą į pergalę vedė Evaldas Lengvinas, pelnęs 23 taškus, Viktoras Chodosovskis įmetė 17 taškų, Dainius Žvinklys - 10, Deividas Anužis ir Modestas Kumpis - po 8 taškus.

VDU ekipos gretose išsiskyrė 23 taškus pelnęs ir 10 kamuolių atkovojęs Adomas Drungilas, Rolandas Jakštas surinko 13 taškų (8 atk. kam.), Ernestas Ežerskis - 9.

„Smagu nugalėti čempionus, bet norisi, kad pergalės būtų dažnesnės“, - po dvikovos sakė nugalėtojų komandos treneris Dainius Miliūnas.

Jis pabrėžė, kad pergalę lėmė atlikti namų darbai gynyboje ir sugebėjimas varžovus priblokšti greitomis atakomis.

„Mūsų komanda varžovams nusileidžia ūgiu, tad stengėmės juos išvarginti: naudojome aikštės gynybą, o atsiradus progai, kontratakavome. Tai pasiteisino“, - džiaugėsi KU ekipos strategas.

Po pralaimėjimo VDU strategas Arūnas Juknevičius pripažino, kad šįkart jo komanda rungtyniavo prastai.

„Kas nutiko čempionams? Ogi nieko. Tiesiog šįkart buvome silpnesni. Mums trūksta bendrų treniruočių ir susižaidimo. Klaipėdiečiai rungtyniavo kaip tikra komanda, tiek gynyboje, tiek puolime. Mus iš vėžių išmušė aikštės gynyba. Ketvirtame kėlinyje žaidėjai bandė gelbėtis po vieną, tačiau strigo. Pasekmė - pralaimėjimas“, - teigė A. Juknevičius.

ŠU sutriuškino KTU

Šiaulių universiteto (ŠU) krepšininkai namuose užtikrintai 100:79 (32:13, 19:18, 26:18, 23:30) nugalėjo praėjusio sezono vicečempionus Kauno technologijos universiteto (KTU) studentus. Tiesa, šiemet KTU ekipa gerokai atsinaujinusi ir su nauju treneriu - Vytautu Pliauga.

Saulės miesto atstovai jau per pirmas dešimt minučių susikrovė 19 taškų persvarą - 32:13 ir jau rungtyniavo kur kas labiau atsipalaidavę. Vėliau skirtumas perkopė ir 20 taškų ribą.

ŠU ekipoje nesulaikomas buvo Julius Jucikas. Jis pelnė 33 taškus ir atkovojo 10 kamuolių. 19 taškų prie pergalės prisidėjo Darius Gvezdauskas, 14 - Rokas Giedraitis, po 10 - Arvydas Šikšnius ir Edvinas Vaupšas.

KTU komandai Renaldas Simanavičius pelnė 24 taškus, Edgaras Stanionis - 22, Mindaugas Mackevičius - 12.

ŠU komanda akivaizdžiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių: jie kamuolį sugriebė 52 kartus, o KTU - 29. Tačiau KTU rečiau klydo: jų sąskaitoje 15 klaidų, o ŠU ekipos nariai suklydo 29 kartus.

„Galima sakyti, kad viską išsprendėme per pirmą kėlinį. Malonu, kad vyrai tinkamai nusiteikė kovai, žaidė tikrai susikaupę. Mūsų ekipos nariai suprato, kad žaidžia ne pavardės, o žaidėjai. Tai įrodo ir rezultatas. Nors buvo bangelių, tačiau žaidimu esu patenkintas“, - iškart po rungtynių sakė ŠU ekipos treneris Rolandas Vaičiūnas.

Lyderių dvikovoje - pirmas LEU suklupimas

Pirmą nesėkmę 2011-2012 metų LSKL sezone patyrė Lietuvos edukologijos universitetas (LEU, buvęs VPU). Pastarieji išvykos rungtynėse 85:96 (23:29, 25:30, 19:18, 18:19) nusileido turnyro lentelės kaimynams - Mykolo Romerio universiteto (MRU) atstovams.

MRU krepšininkai jau iki didžiosios pertraukos susikrovė 11 taškų pranašumą - 59:48. Nors LEU studentai ir buvo sumažinę skirtumą perpus, tačiau pakreipti įvykių savo naudai jau nesugebėjo.

Prie MRU ekipos pergalės daugiausiai prisidėjo Laurynas Samėnas, pelnęs 19 taškų bei po 18 taškų surinkę Šarūnas Kulevičius (atkovojo 7 kamuolius) ir Gediminas Žylė. 11 taškų įmetė Arvydas Gydra.

LEU ekipos gretose išsiskyrė Remigjus Sugintas. Jis pelnė 20 taškų ir atkovojo 13 kamuolių. 19 taškų surinko ir 7 rezultatyvius perdavimus atliko Ovidijus Varanauskas, 15 taškų pelnė Tadas Rimkūnas, 14 - Vaidotas Jatulevičius.

„Kaitaliojome gynybos sistemas. Antroje rungtynių pusėje varžovus pribloškėme aikštės gynyba. Tai jų pačių pagrindinis ginklas, tačiau šįkart mes juos nustebinome šia gynybos sistema“, - džiaugėsi MRU treneris Vytautas Poteliūnas.

Anot LEU trenerio Algimanto Šato, šįkart varžovai nusipelnė pergalės.

„MRU krepšininkai - aukšti, tad atkovojo daugiau kamuolių po krepšiais (MRU sugriebė 43, o LEU - 35 kamuolius). Mūsų pagrindiniai žaidėjai antroje rungtynių pusėje pavargo, o atsarginiai žaidėjai pagal meistriškumą buvo silpnesni“, - pralaimėjimo priežastis vardijo LEU ekipos treneris.

LKKA nugalėjo ASU

Trečioje LSKL turnyro lentelės vietoje įsitvirtinę Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) krepšininkai namuose 91:62 (20:18, 28:14, 13:16, 30:14) sutriuškino absoliučius lygos autsaiderius Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) studentus.

Tiesa, ASU krepšininkai LKKA atstovams priešinosi iki ketvirto kėlinio vidurio. Tuomet komandas skyrė tik 6 taškai, tačiau per paskutines minutes aikštės šeimininkai tiesiog „bombardavo“ ASU krepšį taikliais „šūviais“.

LKKA gretose nesulaikomas buvo Šarūnas Vingelis, pelnęs 30 taškų. Arūnas Sakalauskas įmetė 19 taškų, Raimondas Matutis - 17 (atkovojo 12 kamuolių).

ASU komandoje dviženklį taškų skaičių surinko tik du krepšininkai: Paulius Vaitiekūnas - 18 ir Šarūnas Dimša - 16.

„Pergalę lėmė mūsų patirtis. Kai laimi prieš varžovus tokia solidžia persvara, priekaištų savo komandos žaidėjams negali ir turėti“, - teigė LKKA treneris Edas Nickus.

Pasak ASU stratego Roberto Ragausko, žaidėjai buvo nusiteikę kovai ir grūmėsi pagirtinai, tačiau buvo jėgų, kurios tiesiog neleido persverti rezultato.

„Pasakysiu paslaptingai: žaisti penkiese prieš šešis - itin sudėtinga. Telieka šie žodžiai kiekvieno asmeninei interpretacijai. Vyrai atidavė visas jėgas, pagirtinai gynyboje dirbo Tomas Petrauskas. Deja, šįkart Fortūna nuo mūsų nusisuko“, - kalbėjo ASU strategas R. Ragauskas.

Trečia debiutantų pergalė

Ketvirtoje turnyro lentelės vietoje įsitaisė I vaikinų grupės debiutantai Vilniaus universiteto (VU) krepšininkai. Pastarieji svečių arenoje rezultatu 73:60 (18:13, 13:16, 17:19, 25:12) palaužė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentų pasipriešinimą.

Po dviejų ketvirčių VU persvara buvo vos du taškai - 31:29, o prieš lemiamą ketvirtį rezultatas jau buvo lygus - 48:48.

Visgi, VU studentai kilo į lemiamą mūšį ir kovodami dėl kiekvieno centimetro aikštėje susikrovė 13 taškų pranašumą - 73:60.

VU ekipai Gabrielius Ramonas pelnė 15 taškų, Andrejus Gorskovas - 14, Arnas Butkevičius - 12 (atkovojo 13 kamuolių), Laurynas Jacevičius - 11 (7 atk. kam.).

VGTU gertose dviženklį taškų skaičių pelnė Ignas Braziulis (13 tšk.) ir Evaldas Rastenis (10 tšk.). Po 8 taškus įmetė Alfredas Lukaševičius, Arūnas Pranevičius ir Karolis Alekna.

„Gynėmės patenkinamai, tačiau puldami strigome, nesugebėjome susikurti palankių progų. Galima sakyti, kad varžovams nusileidome individualiais veiksmais ir meistriškumu“, - pralaimėjimo priežastis vardijo VGTU treneris Gintaras Šerkšnas.

Anot VU stratego Rimanto Kaminsko, kovingas nusiteikimas ir gera gynyba buvo tie kertiniai akmenys, kurie lėmė sėkmę.

„Varžovai mums puikiai pažįstami iš Vilniaus miesto pirmenybių. Tarp mūsų nuolat vyksta aršios dvikovos. Mes labiau norėjome laimėti ir mums pavyko tai įgyvendinti“, - džiaugėsi VU treneris.