Žalgiriečiams tai buvo jau trečias pralaimėjimas iš eilės (prieš tai 74:87 nusileido Maskvos CSKA ir 78:85 po pratęsimo pralaimėjo Malagos „Unicajai“), tad jie kartu su „KK Zagreb“ (0/3) komanda dabar B grupėje dalijasi paskutinę vietą.

Susitikime Atėnuose „Žalgirio“ gretose nebebuvo snaiperio Artūro Milaknio, kuris artimiausiu metu turėtų persikelti į kitą klubą.

„Panathinaikos“ įžaidėjas Šarūnas Jasikevičius ant parketo praleido tik 7 min. Per jas jis pelnė 5 taškus (2/3 dvitaškiai, 1/1 baudos, 3 rez. perd.).

Rungtynių eiga:

„Žalgirio“ starto penketas - Mantas Kalnietis, Marko Popovičius, Sonny Weemsas, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas - mačą pradėjo ryžtingai ir po Marko Popovičiaus dvitaškio su pražanga bei galingo Manto Kalniečio dėjimo išsiveržė į priekį 5:2. Po dviejų rezultatyvių Sonny Weemso išpuolių žalgiriečiai vis dar pirmavo vienu tašku - 12:11. Tačiau į aikštę netrukus įžengė Šarūnas Jasikevičius, kuris iškart pelnė penkis taškus ir padėjo graikams atitrūkti - 21:16. Po pirmojo ketvirčio „Panathinaikos“ turėjo 4 taškų pranašumą - 25:21.

Antrą kėlinį svečiai pradėjo taikliais Ty Lawsono, Milovano Rakovičiaus ir Mindaugo Kuzminsko metimais, spurtavo 7:0 bei persvėrė rezultatą savo naudai - 28:25. Rezultatą tritaškiu išlygino Davidas Loganas - 30:30. Visgi naujo trenerio Aleksandro Trifunovičiaus vadovaujami žalgiriečiai toliau kaip lygūs su lygiais kovojo su Eurolygos čempionais ir po Manto Kalniečio tritaškio bei dviejų M. Kuzminsko baudų metimų vėl buvo priekyje - 35:32. Paskutinėje antro ketvirčio atakoje tritaškį smeigė S. Weemsas ir į didžiąją pertrauką „Žalgirio“ krepšininkai išėjo būdami padėties šeimininkais - 42:38.

Trečią kėlinį dviem tritaškiai pradėjo Dimitris Diamantidis, tačiau čia pat tolimu šūviu atsakė ir M. Popovičius - 45:44. Vis dėlto dvi iš eilės mūsiškių klaidos ir netaiklūs M. Rakovičiaus baudų metimai leido graikų klubui perimti iniciatyvą - 53:45. Žaidimo ritmą pagavę Željko Obradovičiaus auklėtiniai baigiantis ketvirčiui įgijo rekordinę jau devynių taškų persvarą - 64:55.

Lemiamą kėlinį vėl sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie po Romaino Sato tritaškio pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą - 68:57. Netrukus
„Žalgirio“ komandos padėtis dar labiau komplikavosi: technine pražanga buvo nubaustas M. Rakovičius, o septynis taškus iš eilės pelnius Stevenui Smithui graikai pirmavo jau 81:62 (likus 5 min. 30 sek.)

Po šio epizodo įtampa rungtynėse nuslūgo, nes nugalėtojai jau praktiškai buvo aiškus. Po S.Weemso ir T. Lawsono metimų žalgiriečiai priartėjo iki 72:84, bet didesnės intrigos jau nebeatkūrė. „Panathinaikos“ žaidėjai iškovojo užtikrintą pergalę 92:75.

Rungtynių statistika:

Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija) - Kauno „Žalgiris“ (Lietuva) 92:75 (25:21, 13:21, 26:13, 28:20).

„Panathinaikos“: Dimitris Diamantidis 16 (4/5 tritaškiai), Mike'as Batiste'as 14, Davidas Loganas ir Ianas Vougioukas po 13, Romainas sato 8, Stevenas Smithas ir Nickas Calathesas po 7 taškus.

„Žalgiris“: Sonny Weemsas 21 (6/10 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai, 3 perimti kamuoliai, 4 klaidos), Ty Lawsonas 14 (2/2 tritaškiai, 4 rez. perd.), Milovanas Rakovičius 12 (6/7 dvitaškiai, 5 pražangos), Marko Popovičius ir Mantas Kalnietis po 8, Mindaugas Kuzminskas 4, Tadas Klimavičius ir Tomas Delininkaitis po 3, Robertas Javtokas 2 taškai. Paulius Jankūnas (-5 naudingumo balai) ir DeJuanas Collinsas taškų nepelnė. Vytenis Lipkevičius nežaidė.

Dvitaškiai: „Panathinaikos“ 23/37 (62 proc.) – „Žalgiris“ 18/32 (56 proc.);

Tritaškiai: „Panathinaikos“ 10/21 (47 proc.) – „Žalgiris“ 8/19 (42 proc.);

Baudų metimai: „Panathinaikos“ 16/19 (84 proc.) – „Žalgiris“ 15/23 (65 proc.);

Atkovoti kamuoliai: „Panathinaikos“ 28 – „Žalgiris“ 23;

Perimti kamuoliai: „Panathinaikos“ 13 – „Žalgiris“ 7;

Rezultatyvūs perdavimai: „Panathinaikos“ 20 – „Žalgiris“ 16;

Klaidos: „Panathinaikos“ 15 – „Žalgiris“ 16;

Pražangos: „Panathinaikos“ 25 – „Žalgiris“ 25;

Blokai: „Panathinaikos“ 4 – „Žalgiris“ 0.

Kitą Eurolygos mačą „Žalgirio“ krepšininkai žais lapkričio 10 dieną, ketvirtadienį, namuose su Bambergo „Brose Baskets“.