Šiose rungtynėse po mėnesio pertraukos į aikštę sugrižo „Lietuvos ryto“ įžaidėjas Aleksandras Rašičius, tačiau trenerių štabas nusprendė neregistruoti Jono Valančiūno, rašo oficiali vilniečių klubo svetainė internete.

„Lietuvos rytas“ rungtynes pradėjo tokia startine sudėtimi: Tyrese'as Rice'as, Steponas Babrauskas, Artūras Jomantas, Lawrence'as Robertsas ir Predragas Samardžiski.

Pirmosiomis susitikimo minutėmis abi komandos apsikeitė keliomis tiksliomis atakomis, tačiau vėliau „Lietuvos rytas“ ėmė didinti savo pranašumą (16:9). Į žaidimą nuo atsarginių suolo puikiai įsijungęs Vilmantas Dilys pelnė 8 taškus, o Vilniaus klubas po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje 26:18.

Antrajame mačo ketvirtyje Lietuvos sostinės atstovai įjungė aukštesnę pavarą. Svečiai greitomis atakomis ir daugybe dėjimų terorizavo kėdainiškių krepšį, ko pasekoje įpusėjus rungtynėms „Lietuvos ryto“ persvara gerokai išaugo - 60:27.

Po didžiosios pertraukos vilniečiai kiek stabtelėjo ir šeimininkams net leido laimėti trečiąjį kėlinį, tačiau bendras rezultatas ir toliau išliko nekeliantis abejonių - 80:50.

Paskutinėje mačo dalyje liko tik vienintelė intriga - ar pavyks „Lietuvos rytui“ pelnyti šimtą taškų? Iki rungtynių pabaigos likus dvylikai sekundžių į šį klausimą atsakė Predragas Samardžiskis. Galutinis rezultatas - 100:67.

„Lietuvos rytas“: V.Dilys ir P.Samardžiski (8/12 dvitaškių, 6 atk. kam., 3 blk.) po 18, A.Jomantas (5/8 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 5 atk. kam., 4 rez. perd.) - 16, S.Babrauskas (4/4 dvitaškių, 3 per. kam.) - 13, M.Katelynas (6/9 dvitaškių, 5 atk. kam.) - 12, L.Robertsas (4/5 dvitaškių, 6 atk. kam.) - 8, D.Redikas - 6, B.Newley (5 atk. kam.) - 4, T.Rice'as (5 rez. perd.) - 3, P.Dambrauskas - 2, A.Rašičius taškų nepelnė. R.Seibutis aikštėje nepasirodė.

„Kėdainiai-Triobet“: D.McClure'as - 15, C.Lowe'as ir V.Šulskis po 11, M.Valukonis - 8.

"Sakalai" namuose neatslaikė prieš "Rūdupį"

Trečiąją nesėkmę ketvirtosiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse patyrė Vilniaus „Sakalų“ klubas, kuris namuose 72:94 turėjo pripažinti praėjusių metų bronzos medalių laimėtojų Prienų „Rūdupio“ (4 ir 0) krepšininkų pranašumą.

Sėkmingai susitikimą pradėję prieniškiai šovė į priekį – 10:2. Vilniečiai greitai atsigavo ir iki kėlinio pabaigos per pusę sumažino deficitą – 19:23.

Antrajame ketvirtyje „Rūdupiui“ pavyko susikrauti dviženklį pranašumą – 37:27. Pirmoji mačo dalis baigėsi svečiams esant priekyje – 50:41.

Po didžiosios pertraukos P. Butkevičiaus vedamas „Rūdupis“ ėmė didinti persvarą – po spurto 8:0 skirtumas tarp komandų šoktelėjo iki 18 taškų – 63:45. Čia pat „Sakalai“ atsakė spurtu 9:2 ir priartėjo (54:65), bet Prienų ekipa ketvirtį užbaigė 6 taškais be atsako – 71:54.

Paskutiniosios dešimt žaidimo minučių tebuvo formalumas, kurių metu „Rūdupis“ išlaikė dviženklį pranašumą ir šventė užtikrintą pergalę turnyre.

„Sakalai“: Rolandas Matulis 14 (6 atk. kam.), Arnas Butkevičius ir Evaldas Baniulis po 11, Arvydas Gydra 10, Augustas Pečiukevičius 9 (7 rez. perd.), Paulius Joneliūnas (8 atk. kam.) ir Virginijus Sirvydis po 7, Deividas Pukis 3.

„Rūdupis“: Povilas Butkevičius 29 (8 atk. kam.), Gintaras Kadžiulis 16, Simas Buterlevičius 11, Adas Juškevičius 10 (6 atk. kam. 6 rez. perd.).

"Juventus" iš uostamiesčio parsivežė pergalę

Utenos "Juventus" krepšininkai sugebėjo atsigauti po išvakarėse patirto netikėto pralaimėjimo namuose ir šeštadienį iškovojo antrąją pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybėse. Uteniškiai svečiuose 87:74 (19:20, 21:14, 22:23, 25:17) įveikė Palangos "Naglio" komandą.

"Juventus" ekipai šiame mače negalėjo padėti Gediminas Maceina, kuris kenčia nuo nugaros juosmeninės dalies raumenų spazmo.

Po lygaus pirmojo kėlinio "Juventus" ekipa atsitiesė antrame ketvirtyje, kai puikiai į žaidimą įsiliejusių Gintauto Matulio bei Žydrūno Urbono tikslių atakų dėka laimėjo atkarpą 9:3 ir įpusėjus susitikimui įgijo šešių taškų pranašumą - 40:36.

Trečiajame kėlinyje sužaidus keturias minutes du taškus pelnė Darius Pakamanis, iš toli pataikė Arūnas Vasiliauskas, keturis taškus pridėjo Karolis Petrukonis ir "Juventus" pranašumas pirmą kartą tapo dviženklis - 51:41.

Nors trečiojo ketvirčio pabaigoje varžovai buvo grėsmingai priartėję (57:59), tačiau Ž.Urbono bei V.Volkaus tikslių metimų serija lemiamame ketvirtyje sužaidus keturias minutes sugrąžino Roberto Giedraičio auklėtiniams dviženklę persvarą - 72:61. Per likusį laiką skirtumas tik didėjo ir "Juventus" iškovojo pergalę rezultatu 87:74.

Dar vienas puikias rungtynes sužaidė Žydrūnas Urbonas, kuris nugalėtojams pelnė 23 (dvitaškiai 8/12, tritaškiai 1/1, baudos 4/4) taškus, atkovojo 7 kamuolius ir surinko 26 naudingumo balus.

16 taškų prie pergalės pridėjo Darius Pakamanis (9 atk. kam., 5 rez. perd., 7 išprov. praž.), 15 - Vaidotas Volkus (7 atk. kam.), 14 - Arūnas Vasiliauskas, po 8 - Gintautas Matulis ir Karolis Petrukonis (10 atk. kam.), 3 - Žygimantas Šeštokas.

Palangos komandoje išsiskyrė po 18 taškų pelnė Bilalas Bennas (8 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Paulius Kleiza bei 15 pridėjęs Nikitas Barinovas.

Portalo Eurobasket.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško portalo sutikimo draudžiama.