Pirmame autsaiderių grupės turnyro rate lietuviai buvo pralaimėję Kroatijos bendraamžiams 76:82.

Pirmame čempionato etape tik vieną pergalę per tris mačus iškovojusi ir į aštuntfinalio etapą nepatekusi Lietuvos rinktinė Bilbao mieste su serbais, kroatais ir austrais grumiasi dėl 13-16 vietų.

Keturios ekipos žaidžia su kiekviena komanda dviejų ratų varžybas (6 mačus). 13-14 vietas užėmusios rinktinės išsaugos pozicijas A divizione, o 15-16 vietose likusios ekipos kitąmet kris į B divizioną.

Visas keturias pergales savo sąskaitoje dabar turi Serbijos komanda, lietuviai ir austrai iškovojo po dvi pergales, o kroatai laimėjo tik kartą.

Austrijos ir Kroatijos ekipos tarpusavio antrąsias rungtynes žaidė penktadienį ir pergalę 61:59 šventė austrai.

Šeštadienį šioje grupėje dar žaidė Serbija ir Austrija. Serbai sutriuškino varžovus 101:47 (19:15, 22:7, 29:8, 31:17).

Sekmadienį lietuviai pasirodymą čempionate baigs maču su austrais. Mūsiškiams būtina tik pergalė bet kokiu skirtumu.

G grupės turnyro lentelė (dėl 13-16 vietų, vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1.Serbija550434-32110
2.Lietuva523390-3887
3.Austrija523304-3957
4.Kroatija514349-3736

Rungtynės

Lietuvos rinktinės starto penketas Augustas Pečiukevičius, Dovydas Redikas, Paulius Dambrauskas, Saulius Kulvietis ir Mindaugas Kupšas. Pirmus taškus pelnė A. Pečiukevičius ir M. Kupšas (4:0), bet kroatas Luka Babičius į tai atsakė tritaškiu (3:4). M. Kupšas dvitaškiu ir bauda dar padidino persvarą 7:3, bet po trijų nesėkmingų lietuvių atakų iš eilės varžovai sumažino skirtumą iki minimumo (6:7).

Po Dovydo Rediko tritaškio Lietuvos rinktinė pirmavo 12:8, bet kroatai atitrūkti neleido (12:10, 14:12, 16:14). Giedriaus Staniulio ir D. Rediko pastangomis mūsiškiai įgijo 4 taškų persvarą (20:14). Arnas Butkevičius taikliomis baudomis po 10 minučių kovos įtvirtino 9 taškų pranašumą - 26:17 (paskutinė atkarpa laimėta - 6:0).

Antras ketvirtis prasidėjo A. Butkevičiaus metimu iš po krepšio ir D. Rediko 4 taškais iš eilės (32:17), o kroatų treneris buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Ji nepadėjo, nes G. Staniulis baudomis ir Karolis Brusokas dvitaškiu dar padidino skirtumą 36:17 (lietuviai laimėjo atkarpą - 10:0). Tačiau du iš eilės kroato Duje Dukano tritaškiai bei Roko Rogičiaus dvitaškis greitai priartino varžovus 25:36. Kroatai perėmė iniciatyvą ir tuoj sumažino savo atsilikimą iki 1 taško (36:37, atkarpa - 19:1). Visa kova prasidėjo iš pradžių, o Ivanas Buva dėjimu išlygino rezultatą (40:40).

Po Ivano Baturo tritaškio Kroatijos ekipa pirmą kartą šiose rungtynėse persvėrė santykį (42:45), bet iki antro kėlinio pabaigos D. Redikui dar pavyko jį baudomis aptirpdyti 44:45. Šio kėlinio 6 min. atkarpą mūsiškiai pralaimėjo 7:19 ir tuo metu nepataikė 6 tritaškių iš eilės.

Trečias ketvirtis prasidėjo D. Rediko ir I. Baturo taškais iš po krepšio. Po G. Staniulio baudų mūsiškiai išlygino rezultatą (46:46). A. Pečiukevičiaus 4 taškai iš eilės leido Lietuvos rinktinei po ilgesnės pertraukos vėl pirmauti (51:47), o netrukus G. Staniulis ir K. Brusokas baudomis bei P. Dambrauskas ir A. Butkevičius tritaškiais ir dvitaškiais sugrąžino solidesnį pranašumą (66:50, atkarpa - 24:5). Po 30 minučių žaidimo Lietuva turėjo 11 taškų persvarą (70:59).

Lemiamą ketvirtį lietuviai pradėjo 12 „sausų“ taškų ir po P. Dambrausko dėjimo bei K. Brusoko baudų įgijo rekordinį - 23 taškų - pranašumą (82:59). Likus 2 min. mūsiškiai pirmavo saugiu 20 taškų skirtumu 86:66. Lietuvos rinktinė sumaniau sužaidė mačo pabaigą ir iškovojo svarbią pergalę rezultatu 92:68.

Rezultatas:

Lietuva - Kroatija - 92:68 (26:17, 18:28, 26:14, 22:9).

Lietuva: Dovydas Redikas 19 (6 atk. kam., 3 rez. perdav., 6/8 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 4/4 baudos), Arnas Butkevičius 17 (5 atk. kam., 5/5 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 4/4 baudos), Augustas Pečiukevičius (3 atk. kam., 4 rez. perdav., 6/8 dvitaškiai) ir Karolis Brusokas (5 atk. kam., 3/6 dvitaškiai, 6/8 baudos) po 12, Giedrius Staniulis 11 (11 atk. kam., 4/9 dvitaškiai, 3/6 baudos), Modestas Kumpys (3 atk. kam., 3/3 dvitaškiai) ir Mindaugas Kupšas (2 atk. kam., 2/3 dvitaškiai, 2/4 baudos) po 6, Paulius Dambrauskas 5, Saulius Kulvietis (4 atk. kam.) ir Ovidijus Varanauskas (1/1 dvitaškiai) po 2 taškus. Gilvydas Biruta ir Darius Tarvydas nežaidė.

Kroatija: Ivanas Baturas ir Duje Dukanas po 11, Ivanas Mikuličius, Domagojus Bubalo ir Borisas Baračas po 8, Roko Rogičius ir Ivanas Buva po 6, Nikola Dosenas 5, Luka Babičius 3, Paško Vrlika 2 taškai. Marko Petrovičius ir Čutura nežaidė.