Pirmame etape tik vieną pergalę per tris mačus iškovojusi ir į aštuntfinalio etapą nepatekusi Lietuvos rinktinė Bilbao mieste su serbais, kroatais ir austrais grumiasi dėl 13-16 vietų.

Keturios ekipos žaidžia su kiekviena komanda dviejų ratų varžybas (6 mačus). 13-14 vietas užėmusios rinktinės išsaugos pozicijas A divizione, o 15-16 vietose likusios ekipos kitąmet kris į B divizioną.

Po antro rato pirmo turo visas keturias pergales savo sąskaitoje turi Serbijos komanda, o lietuviai, kroatai ir austrai laimėjo tik po kartą. Austrijos ir Kroatijos ekipos tarpusavio antrąsias rungtynes žaidė penktadienį ir pergalę 61:59 (16:9, 18:11, 11:28, 16:11) šventė austrai.

Pirmadienį serbai sutriuškino lietuvius net 95:64.

Šeštadienį Lietuvos komanda susitiks su Kroatija, o sekmadienį pasirodymą čempionate baigs maču su austrais.

Oficialus čempionato puslapis pateikia tokia G grupės turnyro lentelę (dėl 13-16 vietų lentelė): (vieta, komanda, rungtynės pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1.Serbija440333-2748
2.Austrija422257-2946
3.Kroatija413281-2815
4.Lietuva413298-3205

Rungtynės

Lietuvos rinktinėje rungtynes pradėjo Paulius Dambrauskas, Dovydas Redikas, Saulius Kulvietis, Darius Tarvydas ir Giedrius Staniulis. Greitas atakas rengę lietuviai mačo pradžioje išsiveržė į priekį (7:2). Tačiau labiau atitrūkti mūsiškiams nepavyko – ketvirčio viduryje serbai jau kvėpavo į nugarą (11:10).

Persvaros svarstyklės vėl krypo Lietuvos komandos naudai po D. Rediko ir S. Kulviečio metimų (21:14). Kėlinio pabaigoje vienas tikslus Arno Butkevičiaus baudos metimas fiksavo 6 taškų skirtumą (22:16).

Antrasis kėlinys Lietuvos komandai prasidėjo nesėkmingai. Danilo Andjušičius ir Lazaras Radosavljevičius smeigė po tritaškį, Serbijos komanda išlygino santykį (22:22) ir M. Linartas buvo priverstas prašyti pirmosios minutės pertraukėlės.

Pauzė leido sustabdyti varžovų spurtą ir mūsiškiai vėl įgijo trapų pranašumą (26:22, 28:24). Lietuvos ekipą į priekį tempė D. Redikas – įpusėjus antram kėliniui jis jau buvo surinkęs 13 taškų (34:30).

Po sėkmingos G. Staniulio atkarpos lietuviai veržėsi pirmyn (37:30). Tačiau nesulaikomai Serbijos komandoje žaidęs Nemanja Nedovičius, kuris per pirmuosius du kėlinius surinko 14 taškų, pabėgti Lietuvos rinktinei neleido – įpusėjus mačui ekipas teskyrė 4 taškai (39:35).

Trečias ketvirtis prasidėjo 8 serbų taškais iš eilės (Branislavas Djekičius 4-tšk. Milanas Milovanovičius ir Danilo Andjusičius po 2-tšk.) ir varžovai persvėrė santykį - 43:39. Laimė Karolio Brusoko ir D. Rediko taiklūs metimai neleido serbams toli pabėgti ir padėjo išlyginti žaidimą (48:47).

Vyko lygi ir atkakli kova, abiejų komandų krepšininkai dažnai klydo ir nepataikė į krepšį (50:50), o treneris D. Dikčius paprašė minutės pertraukėlės. Po 30 minučių žaidimo serbai išsaugojo trapią persvarą.

Lemiamas ketvirtis vėl prasidėjo 4 Serbijos rinktinės taškais iš eilės (50:56), bet S. Kulvietis ir D. Redikas tritaškiais priartino mūsiškius prie priešininkų (56:58). Vyko tikras nervų karas, kuriame kiekvienas taškas ar klaida buvo aukso vertės. P. Dambrauskas taikliomis baudomis ir G. Staniulis dvitaškiu vėl persvėrė rezultatą (63:62). Likus mažiau, negu 3 min. iki kėlinio pabaigos, buvo serbų persvara buvo 3 taškai - 67:64. Po Nemanja Jaramazo tritaškio lietuvių padėtis tapo kritiška 64:71.

Po krepšiu prasiveržė D. Redikas ir sušvelnino skirtumą (66:71), bet N. Jaramazas pataikė baudas (66:73). Nervingoje mačo pabaigoje geriau sekėsi serbams, kurie ir iškovojo pergalę - 75:67.

Rezultatas:

Lietuva - Serbija - 67:75 (22:16, 17:19, 11:17, 17:23).

Lietuva: Dovydas Redikas 22 (4 atk. kam., 3 rez. perdav.), Paulius Dambrauskas ir Giedrius Staniulis po 11, Saulius Kulvietis 8, Arnas Butkevičius 7, Karolis Brusokas 6, Darius Tarvydas 2 taškai. Ovidijus Varanauskas, Gilvydas Biruta, Modestas Kumpys, Mindaugas Kupšas ir Augustas Pečiukevičius nežaidė.

Serbija: Nemanja Nedovičius 18, Branislavas Djekičius 14, Nemanja Jaramazas 11, Milica Blagojevičius 9, Milanas Milovanovičius 8, Danilo Andjusičius 5, Filipas Duranas 4, Lazaras Radosavljevičius 3, Nikola Kaliničius 2 taškai. Dušanas Ognjenovičius ir Nikola Rondovičius taškų nepelnė.

Prancūzija - Vokietija - 68:59 (16-13, 16-10, 20-16, 16-20);

Prancūzija: Lou Westermannas 19, Wilfriedas Yeguete'as 13, Henri Kahudi ir Evanas Fournieras po 10 taškų.

Vokietija: Dennisas Krameris 16, Danielis Theisas 11, Nielsas Giffey'us 6 taškai.

Italija - Juodkalnija - 78:67 (25-6, 14-23, 11-18, 28-20);

Italija: Alessandro Gentile 27, Nicolo Melli 23 (11 atk. kam.), Riccardo Moraschini 10 taškų.

Juodkalnija: Bojanas Dubljevičius 17 (12 atk. kam.), Miroslavas Damjanovičius 11, Radosavas Spasojevičius 10 taškų.

Rusija - Turkija - 64:57 (10-13, 13-21, 20-7, 21-16);

Rusija: Dmitrijus Koršakovas 15 (10 atk. kam.), Andrejus Zubkovas 13, Nikita Balašovas 11 taškų.

Turkija: Furkanas Aldemiras 13 (23 atk. kam.), Safakas Edge 11, Pertevas Onguneras 10 taškų.

Ispanija - Latvija - 77:70 (27-21, 8-20, 24-18, 18-11).

Ispanija: Joanas Sastre 27, Josepas Franchas 14, Nikola Mirotičius 12 taškų (13 atk. kam., 2/10 dvitaškiai).

Latvija: Janis Antropas 15, Ugis Pinete ir Armandas Osinis po 10 taškų.