Kitose D grupės rungtynėse ketvirtadienį jėgas išbandė Rusijos ir Italijos komandos. Lengvą pergalę rezultatu 89:48 (27:13, 22:13, 26:15, 14:7) šventė Italijos ekipa. Kiti mūsiškių priešininkai penktadienį - italai.

Jaunių Europos čempionatas Vroclave vyks liepos 21-31 dienomis.

Rungtynės

Susitikimas prasidėjo Simono Kymanto dėjimu (2:0), bet varžovai tuoj pat išlygino skirtumą (2:2). Martynas Paliukėnas baudomis ir Osvaldas Olisevičius bei Tomas Lekūnas dvitaškiais vėl persvėrė santykį - 8:3.

Paulius Semaška (2-tšk.), S. Kymantas (6-tšk.), O. Olisevičius (3-tšk.) ir Mantas Mockevičius (2-tšk.) inicijavo spurtą 13:0 ir lietuviai nutolo - 21:5 (7 min.). Po T. Lekūno tolimo šūvio skirtumas išaugo iki 15 taškų - 28:13, o treneris D. Dikčius suteikė progą savo auklėtiniams atsipūsti per minutės pertraukėlę ir pasitarti prieš surengiant paskutinę ataką kėlinyje. Nors T. Lekūnas nepataikė tritaškio, po pirmų 10 minučių kovos Lietuvos rinktinė įtikinamai pirmavo - 28:13.

Antras ketvirtis prasidėjo Artūro Gudaičio ir M. Mockevičiaus taškais (32:13), o lietuviai varžovams neleido pelnyti taškų per beveik penkių minučių atkarpą. Mūsiškiai nemažino apsukų, A. Gudaitis, Tauras Jogėla ir O. Olisevičius taikliais metimais pradėjo priešininkų triuškinimą (40:13, atkarpa - 12:0, 14 min.).

Po „Šiaulių“ klube žaidusio Klymo Artamonovo tritaškio ukrainiečiai kiek priartėjo - 18:40, bet S. Kymantas, O. Olisevičius ir P. Semaška sugrąžino lietuviams solidžią persvarą - 45:20. Lietuvos krepšininkai iki šio momento net 15 taškų surinko pakartotinais metimais. Po dviejų kėlinių mūsų šalies 18-mečių rinktinė užtikrintai pirmavo - 47:22.

Trečią ketvirtį Lietuvos rinktinės žaidėjai pradėjo aktyviai ir netrukus po T. Lekūno 5 taškų iš eilės bei O. Olisevičiaus, S.Kymanto ir P. Semaškos pastangomis komandas jau skyrė 30 taškų - 57:27. Toks skirtumas svyravo ir artimiausias kelias rungtynių minutes - 63:34, 67:36. Kėlinio pabaigoje po Dimšos metimo lietuvių pranašumas tapo rekordinis - 70:36, kurį iki ketvirčio pabaigos ukrainiečiai nesmarkiai sumažino - 70:39.

Lemiamas kėlinys prasidėjo A. Gudaičio dėjimu ir M. Mockevičiaus dvitaškiu. Po T. Jogėlos metimo ir S. Kymanto baudos švieslentėje degė skaičiai 77:41 Lietuvos rinktinės naudai. Susitikimo pabaiga tapo tik formalumu. Mūsiškiai iškovojo triuškinamą pergalę 84:51 (28:13, 19:9, 23:17, 14:12).

Rezultatas:

Lietuva - Ukraina - 84:51 (28:13, 19:9, 23:17, 14:12).

Lietuva: Artūras Gudaitis 14 (4 atk. kam., 5/7 dvitaškiai, 4/4 baudos), Tauras Jogėla (5 atk. kam., 5/7 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 2/5 baudos), Simonas Kymantas (8 atk. kam., 5/8 dvitaškiai, 2/7 baudos) ir Osvaldas Olisevičius (7 atk. kam., 4/6 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 1/2 baudos) po 12, Tomas Lekūnas 10 (11 atk. kam., 2/6 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai), Mantas Mockevičius 8 (6 atk. kam.), Paulius Semaška 6 (4 atk. kam.), 5 rez. perdav.), Tomas Dimša ir Lukas Lekavičius po 4, Martynas Paliukėnas 2 (3 rez. perdav.), Marius Grigonis (4 atk. kam.) ir Rokas Narkevičius (3 atk. kam.) taškų nepelnė.

Ukraina: Klymas Artamonovas ir Danylo Zuikovas po 15, Volodymyras Gerunas 7, Anatolijus Šundelis 4 taškai.

A grupė:

Graikija - Kroatija - 45:61 (7-14, 9-18, 12-13, 17-16).

Graikija: Emmanouilas Tselentakis 11, Giannoulis Larentzakis 10, Michailas Kamperidis 8, Eleftherios Bochoridis 6 taškai.

Kroatija: Marko Ramljakas 16 (10 atk. kam.), Mislavas Bržoja 12 (10 atk. kam.), Stipe Krstanovičius 11, Stipe Čubričius 8 taškai.

Lenkija - Slovėnija - 89:58 (23-13, 19-20, 20-12, 27-13).

Lenkija: Mateuszas Ponitka 22 (6 atk. kam.), Przemyslawas Karnowski 21 (8 atk. kam.), Michalas Michalakas 14, Piotras Niedzwiedzki 10 taškų (10 atk. kam.).

Slovėnija: Janas Osolnikas 13 (8 atk. kam.), Luka Rupnikas 11, Matejas Rojcas, Miha Lapornikas ir Ziga Dimecas po 9 taškus.

A grupės turnyro lentelė:

1.Lenkija11089-582
2.Kroatija11061-452
3.Graikija10145-611
4.Slovėnija10158-891

B grupė:

Suomija - Serbija - 49:101 (12-24, 12-23, 12-26, 13-28).

Suomija: Joonas Cavenas 22, Kalle Naapi 11, Niko Mattila 5 taškai.

Serbija: Stefanas Popovski-Turanjaninas 22, Nemanja Krstičius 11, Nikola Radicevičius, Saša Avramovičius, Nenadas Miljenovičius, Nikola Jankovičius, Dorde Miloševičius ir Nemanja Bezbradica po 8 taškus.

Vokietija - Turkija - 68:66 (13-18, 19-19, 25-13, 11-16).

Vokietija: Besnikas Bekteshi 15, Dennisas Schroederis 13, Bogdanas Radosavljevičius 11, Paulis Zipseris 7 taškai.

Turkija: Berkay'us Candanas 16, Kenanas Sipahi 15, Sametas Geyikas 12, Tayfunas Erulku 8 taškai.

B grupės turnyro lentelė:

1.Serbija110101-492
2.Vokietija11068-662
3.Turkija10166-681
4.Suomija10149-1011

C grupė:

Čekija - Ispanija - 60:84 (23-27, 15-16, 10-24, 12-17).

Čekija: Martinas Krizas 20 (11 atk. kam.), Tomašas Kyzlinkas 12, Petras Hermanas 7 taškai.

Ispanija: Jaime Fernandezas 17 (5 atk. kam., 8 rez. perdav.), Guillermo Hernangomezas ir Danielis Diezas po 15, Alejandro Abrinesas Redondo 14, Alejandro Suarezas 8 taškai.

Latvija - Prancūzija - 46:66 (9-9, 12-13, 7-21, 18-23).

Latvija: Ojaras Silinis 15, Janis Berzinis 13, Robertas Kruminis ir Juris Kalninis po 7 taškus.

Prancūzija: Ulysse Adjagba ir Williamas Howardas po 14, Livio Jeanas-Charlesas 11, Hugo Invernizzi 10, Mouhammadou Jaiteh 6 (12 atk. kam.), Kevinas Dinalis 4 taškai (11 atk. kam.).

C grupės turnyro lentelė:

1.Prancūzija11066-462
2.Ispanija11084-602
3.Čekija10160-841
4.Latvija10146-661

D grupė:

Italija - Rusija - 89:48 (27-13, 22-13, 26-15, 14-7).

Italija: Amedeo Della Valle 20, Francesco Veccia 18, Raphaelis Gaspardo 13, Matteo Imbro 10 taškų (5 atk. kam., 6 rez. perdav.).

Rusija: Glebas Goldyrevas 19, Pavelas Chrebtovas 7, Aleksandras Zacharovas 5 taškai.

Lietuva - Ukraina - 84:51 (28-13, 19-9, 23-17, 14-12).