Beveik tris kėlinius komandos žengė koja kojon, bet prasidėjus lemiamam ketvirčiui Lietuvos rinktinė surengė uraganišką spurtą 17:2 ir taip nulėmė rungtynių baigtį.

Serbams ir kroatams išlikimo G grupėje jau pralaimėję lietuviai nebeturėjo kur trauktis. Dar viena nesėkmė mūsiškių galimybes ir kitąmet išlikti aukščiausiame divizione būtų sumažinusi iki minimumo.

Kitose rungtynėse Serbijos rinktinė tik po Nemanjos Nedovičiaus dvitaškio su bauda likus žaisti 4 sek. išplėšė pergalę 80:79 prieš kroatus.

Pirmame turnyro etape tik vieną pergalę per tris mačus iškovojusi ir į aštuntfinalio etapą nepatekusi Lietuvos rinktinė Bilbao mieste su serbais, kroatais ir austrais kovoja dėl 13-16 vietų.

Keturios ekipos sužais su kiekviena komanda dviejų ratų varžybas (6 mačus). 13-14 vietas užėmusios rinktinės išsaugos pozicijas A divizione, o 15-16 vietose likusios ekipos kitąmet kris į B divizioną.

Po pirmojo rato visas tris pergales savo sąskaitoje turi Serbijos komanda, o lietuviai, kroatai ir austrai laimėjo po kartą.

Ketvirtadienis turnyre bus poilsio diena, o penktadienį-sekmadienį komandos sužais dar vieną ratą. Lietuvos komanda penktadienį 15 val. mūsų šalies laiku susitiks su Serbija.

Turnyrinė G grupės (dėl 13-16 vietų lentelė): (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis)

1.Serbija30+51
2.Kroatija12+2
3.Lietuva12-14
4.Austrija12–39

Rungtynės

Lietuvos rinktinėje rungtynes pradėjo Paulius Dambrauskas, Ovidijus Varanauskas, Dovydas Redikas, Saulius Kulvietis ir Giedrius Staniulis. Pirmuosius metimus pataikė austrai, bet netrukus taškus rinko ir santykį lygino S. Kulvietis bei G. Staniulis (4:4).

Tada mūsiškiai stabtelėjo ir Austrijos krepšininkai perėmė iniciatyvą. Spurtavę 7:0 varžovai sparčiai tolo (4:11), bet labiau įsibėgėti jiems neleido P. Dambrausko ir S. Kulviečio tritaškiai (12:14). Dar du tolimi S. Kulviečio metimai gelbėjo lietuvius po Austrijos komandos atakų lavinos (18:21).

Kėlinio pabaigoje D. Rediko baudos metimai leido sumažinti atsilikimą iki minimumo (24:25).

Antrojo kėlinio pradžioje rezultatą dvitaškiu su bauda lygino Arnas Butkevičius (27:27), o po kelių minučių Lietuvos rinktinė pirmą kartą išsiveržė į priekį, kai iš toli taikliai atakavo P. Dambrauskas (31:29).

Vis dėlto labiau įsibėgėti mūsiškiams varžovai neleido. Vėl laimėję atkarpą 7:0 Austrijos krepšininkai susigrąžino pranašumą (31:36). Dar viena S. Kulviečio taškų seriją šįkart nebeleido nutolti austrams, bet Lietuvos komanda tebeliko besivejančiosios vaidmenyje iki pat didžiosios pertraukos (40:44).

Trečiasis kėlinys prasidėjo Erwino Žuličiaus tritaškiu, didinusiu skirtumą iki 7 taškų (40:47). Sukandę dantis M. Linarto auklėtiniai vijosi varžovus ir po kelių minučių Augustas Pečiukevičius persvėrė santykį (50:49).

Užvirė atkakli kova taškas į tašką, Lietuvos rinktinę į priekį traukė tris atakas iš eilės sėkmingai užbaigęs G. Staniulis (58:55). Sunerimusi Austrijos rinktinė paprašė minutės pertraukėlės, po kurios lietuvių persvarą didino Arno Butkevičiaus tolimas šūvis (61:55).

Prieš lemiamą ketvirtį mūsiškiai pirmavo 64:59.

Ketvirtojo kėlinio starte Lietuvos ekipos pranašumas staigiai ūgtelėjo iki dvižeknlio po S. Kulviečio taškų bei A. Butkevičiaus dėjimo iš viršaus (69:59). Keletą minučių taškų pelnyti nesugebėję austrai prašė minutės pertraukėlės.

Bet ir po jos rezultatas keitėsi viena kryptimi – A. Pečiukevičius pataikė dvitaškį, o A. Butkevičius sėkmingai atakavo iš toli (74:59). Netrukus tritaškį smeigė ir A. Pečiukevičius (77:59), o spurtą iki 17:2 pratęsusi Lietuvos rinktinė likus žaisti 2 min. 40 sek. jau buvo rami dėl mačo baigties (81:61).

Statistika

Austrija: Thomas Klepeiszas 17 taškų (3/7 trit., 3/6 dvit., 2/2 baudų; 7 rez. perd.), Antonas Mareschas 13, Jozo Radosas (6 atk. kam.) ir Romedas Vieideris (6 atk. kam.) po 8, Erwinas Žuličius, Filipas Krameris ir Carlosas Novasas po 6, Danielis Friedrichas 4.

Lietuva: Saulius Kulvietis 22 (3/7 trit., 4/8 dvit., 5/8 baudų; 13 atk. kam.), Paulius Dambrauskas 19 (4/6 trit., 2/5 dvit., 3/5 baudų), Arnas Butkevičius 16 (2/4 trit., 4/7 dvit., 2/2 baudų; 5 atk. kam.), Augustas Pečiukevičius 9, Giedrius Staniulis 8 (6 atk. kam., 5 kld.), Mindaugas Kupšas 6 (6 atk. kam.), Darius Tarvydas 5, Modestas Kumpys 3, Dovydas Redikas 2 (4 rez. perd.), Karolis Brusokas 1.

Ovidijus Varanauskas (14:04 min.) ir Gilvydas Biruta (0:57 min.) taškų nepelnė.

Dvitaškiai: Austrija 22/47 (47 proc.) – Lietuva 22/44 (50 proc.)

Tritaškiai: Austrija 5/23 (22 proc.) – Lietuva 10/21 (48 proc.)

Baudų metimai: Austrija 9/12 (75 proc.) – Lietuva 17/34 (50 proc.)

Atkovoti kamuoliai: Austrija 36 – Lietuva 48

Rezultatyvūs perdavimai: Austrija 13 – Lietuva 18

Klaidos: Austrija 16 – Lietuva 15