Prasidėjus ketvirtam kėliniui mūsiškiai pirmavo 72:64, tačiau tada praleido tris tritaškius iš eilės, susitikimo paskutinę minutę nepataikė baudų metimų ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Kroatai rungtynes užbaigė spurtu 18:4.

Trečiadienį Lietuvos krepšininkai susitiks su Austrijos rinktine, kuri antradienį 64:83 pralaimėjo vienvalde išlikimo grupės lydere tapusiai Serbijai.

Pirmame ture pirmadienį lietuvius 95:64 sutriuškino serbai, o Austrijos komanda 64:61 įveikė kroatus.

Po dviejų nesėkmių Lietuvos rinktinės šansai išlikti A divizione dar labiau sumenko – mūsų šalies krepšininkams trauktis nebėra kur.

Pirmame turnyro etape tik vieną pergalę per tris mačus iškovojusi ir į aštuntfinalio etapą nepatekusi Lietuvos rinktinė Bilbao mieste su serbais, kroatais ir austrais kovoja dėl 13-16 vietų.

Keturios ekipos sužais su kiekviena komanda dviejų ratų varžybas (6 mačus). 13-14 vietas užėmusios rinktinės išsaugos pozicijas A divizione, o 15-16 vietose likusios ekipos kitąmet kris į B divizioną.

Ketvirtadienis turnyre bus poilsio diena, o penktadienį-sekmadienį komandos sužais dar vieną ratą.

Turnyrinė G grupės (dėl 13-16 vietų lentelė): (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis)

1.Serbija20+50
2.Kroatija11+1
3.Austrija11-14
4.Lietuva02-37

Rungtynės

Susitikimą Lietuvos rinktinės gretose pradėjo Augustas Pečiukevičius, Paulius Dambrauskas, Dovydas Redikas, Saulius Kulvietis ir Mindaugas Kupšas. Ketvirčio pradžioje lietuviai pirmavo po S. Kulviečio tolimo metimo (3:2), bet netrukus Kroatijos ekipa perėmė iniciatyvą ir po „sausos“ atkarpos 6:0 privertė mūsiškių strategą M. Linartą prašyti pirmosios minutės pertraukėlės (6:12).

Netrukus kroatai didino savo persvarą (6:14), bet įsimėtė ir Lietuvos rinktinės žaidėjai. Po S. Kulviečio tritaškio, A. Pečiukevičiaus baudos ir Gilvydo Birutos dėjimo skirtumas staigiai tirpo (12:14). Staigiai ištirpęs, taip pat greitai jis vėl ūgtelėjo po sėkmingos Kroatijos ekipos žaidimo bangos (12:19).

Lietuvos komandą gelbėjo taikli S. Kulviečio ranka – du puolėjo tritaškiai mažino atsilikimą iki minimumo (18:19). Sužaidus 10 min. lietuvių deficitas siekė 3 taškus (18:21).

Antrojo ketvirčio pradžioje Darius Tarvydas lygino santykį (21:21), komandos koja kojon žengė ir kėliniui įpusėjus (28:28), o D. Rediko tolimas šūvis pagaliau išvedė į priekį Lietuvos komandą (33:31) ir privertė kroatus prašyti minutės pertraukėlės.

Kova taškas į tašką vyko iki pat didžiosios pertraukos, o įpusėjus mačui Rogo Rogičius sugrąžino minimalų pranašumą Kroatijos rinktinei (43:44).

Trečiojo kėlinio pradžioje S. Kulviečio ir D. Rediko tiksliais tolimais metimais lietuviais veržėsi pirmyn (52:50). Permainingame susitikime pirmavo tai viena, tai kita komanda. Kroatai atsakė sėkminga atkarpa (54:57), tada Lietuvos rinktinė sėkmingai apsigynė ir spurtavo 9:0 (63:57).

Didžiausią persvarą susitikime įgijusius lietuvius pristabdė Ivano Baturo tritaškis (63:60), o prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė 5 taškai (67:62).

Pauliaus Dambrausko ir Arno Butkevičiaus dvitaškiai metimai bei vienas Giedriaus Staniulio taškas leido Lietuvos ekipai prasidėjus ketvirtajam kėliniui pirmauti 8 taškais (72:64). Tačiau lietuvių atakos netrukus įstrigo ir trys Boriso Baračo tolimi šūviai iš eilės niekais vertė visas mūsiškių pastangas – Kroatija vėl buvo priekyje (72:73).

Įtemptoje mačo pabaigoje, likus žaisti 48 sek., D. Redikas galėjo išlyginti santykį, bet pataikė tik vieną baudos metimą (76:77). Lietuvių padėtis tapo nepavydėtina, kai likus 30 sek. Domagojus Bubalo dėjimu iš viršaus didino skirtumą ir dar pridėjo vieną baudos metimą (76:80).

Netrukus D. Redikas prametė abi baudas, kitame aikštelės gale I. Baturo ranka nedrebėjo ir kroatai įtvirtino savo pergalę (76:82).

Statistika

Lietuva – Kroatija 76:82 (18:21, 25:23, 24:18, 9:20)

Lietuva: Saulius Kulvietis 17 taškų (5/9 trit., 1/3 dvit.; 5 atk. kam.), Dovydas Redikas 14 (2/6 trit., 2/7 dvit., 4/11 baudų; 7 rez. perd.), Gilvydas Biruta 13 (0/1 trit., 6/12 dvit., 1/1 baudos), Giedrius Staniulis 11 (8 atk. kam.), Darius Tarvydas 9, Ovidijus Varanauskas ir Augustas Pečiukevičius po 4, Arnas Butkevičius (6 atk. kam.) ir Paulius Dambrauskas (5 atk. kam., 5 rez. perd.) po 2.

Mindaugas Kupšas (3:55 min.) taškų nepelnė, o Modestas Kumpys ir Karolis Brusokas nežaidė.

Kroatija: Domagojus Bubalo 25 (0/1 trit., 11/14 dvit., 3/3 baudų; 5 atk. kam.), Roko Rogičius 14 (6 rez. perd., 5 atk. kam.), Ivanas Baturas 13 (5 kld.), Luka Babičius 11 (9 atk. kam., 4 rez. perd.), Borisas Baračas 9, Duje Dukanas 6, Ivanas Buva ir Ivanas Mikuličius po 2.

Dvitaškiai: Lietuva 18/46 (39 proc.) – Kroatija 28/40 (70 proc.)

Tritaškiai: Lietuva 11/24 (46 proc.) – Kroatija 7/23 (30 proc.)

Baudų metimai: Lietuva 7/16 (44 proc.) – Kroatija 5/8 (63 proc.)

Atkovoti kamuoliai: Lietuva 33 – Kroatija 38

Rezultatyvūs perdavimai: Lietuva 15 – Kroatija 17

Klaidos: Lietuva 11 – Kroatija 17

Perimti kamuoliai: Lietuva 4 – Kroatija 4