Pirmame etape tik vieną pergalę per tris mačus iškovojusi ir į aštuntfinalio etapą nepatekusi Lietuvos rinktinė Bilbao mieste su serbais, kroatais ir austrais kovoja dėl 13-16 vietų.

Keturios ekipos sužais su kiekviena komanda dviejų ratų varžybas (6 mačus). 13-14 vietas užėmusios rinktinės išsaugos pozicijas A divizione, o 15-16 vietose likusios ekipos kitąmet kris į B divizioną.

Antradienį Lietuvos krepšininkai susitiks su Kroatijos rinktine, trečiadienį – su Austrijos bendraamžiais. Ketvirtadienis turnyre bus poilsio diena, o penktadienį-sekmadienį komandos sužais dar vieną ratą.

Austrijos krepšininkai pirmadienį netikėtai 64:61 (19:14, 14:16, 17:18, 14:13) įveikė Kroatijos atstovus.

Rungtynės

Apylygiame pirmame kėlinyje lietuviai buvo išsiveržę į priekį 15:8, tačiau paskutinėmis ketvirčio minutėmis varžovai spurtavo 16:5 ir perėmė iniciatyvą (20:24).

Per pirmąjį ketvirtį 11 iš 20 Lietuvos komandos taškų pelnė Dovydas Redikas.

Antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinės duobė gilėjo – serbai bombardavo mūsiškių krepšį tritaškiais ir ketvirčio viduryje jau turėjo susikrovę solidžią persvarą (25:40). Po pusantros minutės Serbijos komanda jau triuškino mūsiškius (25:45).

Įpusėjus mačui rinktines skyrė 17 taškų praraja (30:47).

Po didžiosios pertraukos Serbijos komandos atakų uraganas tęsėsi – Nemanja Jaramazas ir Danilo Andjušičius tritaškiais vėl didino skirtumą iki triuškinančio (35:61), o prieš lemiamą ketvirtį dar du varžovų tolimi šūviai naikino paskutines M. Linarto auklėtinių viltis (46:74).

Ketvirtasis kėlinys gerų naujienų į Lietuvos ekipos stovyklą neatnešė – pralaimėta triuškinančiu skirtumu 64:95.

Statistika

Serbija – Lietuva 95:64 (24:20, 23:10, 27:16, 21:18)

Serbija: Danilo Andjušičius 21 taškas (5/8 trit., 2/4 dvit., 2/3 baudų), Nemanja Nedovičius 20 (7 rez. perd., 5 atk. kam., 4 per. kam.), Nemanja Jaramazas 14, Branislavas Djekičius 12 (6 atk. kam.), Lazaras Radosavljevičius 8, Filipas Duranas 6, Milanas Milovanovičius ir Nikola Kaliničius (8 atk. kam.) po 5, Miličius Blagojevičius 3, Dušanas Ognjenovičius 1.

Lietuva: Paulius Dambrauskas (2/4 trit., 3/4 dvit., 3/4 baudų) ir Dovydas Redikas (2/4 trit., 3/4 dvit., 3/4 baudų) po 15 taškų, Gilvydas Biruta (7 atk. kam.) ir Augustas Pečiukevičius po 8, Saulius Kulvietis 6 (5 atk. kam.), Darius Tarvydas ir Giedrius Staniulis po 4, Karolis Brusokas 3, Modestas Kumpys 1.

Ovidijus Varanauskas (13:25 min.), Mindaugas Kupšas (16:25 min.) taškų nepelnė, o Arnas Butkevičius nežaidė.

Dvitaškiai: Serbija 18/44 (41 proc.) – Lietuva 19/35 (54 proc.)

Tritaškiai: Serbija 15/34 (44 proc.) – Lietuva 4/19 (21 proc.)

Baudų metimai: Serbija 14/18 (78 proc.) – Lietuva 14/26 (54 proc.)

Atkovoti kamuoliai: Serbija 47 – Lietuva 34

Rezultatyvūs perdavimai: Serbija 19 – Lietuva 11

Klaidos: Serbija 9 – Lietuva 18

Perimti kamuoliai: Serbija 11 – Lietuva 3

Blokai: Serbija 1 – Lietuva 4.

Turnyrinė G grupės (dėl 13-16 vietų lentelė): (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis)