Tiek vokiečiai, tiek lietuviai D grupėje iki šių rungtynių turėjo po vieną pergalę. Vokiečiams nugalėjus lietuvius paaiškėjo, kad mūsiškiai liko paskutiniai grupėje ir varžysis autsaiderių turnyre su dar trimis blogiausiai pasirodžiusiomis rinktinėmis.

Pirmose šeštadienio D grupės rungtynėse Italijos rinktinė 70:54 (16:13, 71:10, 19:7, 18:24) nugalėjo Ukrainos komandą, kuriai penktadienį nusileido lietuviai.

Į antrąjį varžybų etapą pateks po tris geriausias keturių grupių komandas.

Šeštadienio rungtynių pradžia lietuviams nieko blogo nežadėjo - po pirmo kėlinio mūsiškiai primavo 6 taškais (32:26).

Tragiškai Lietuvos rinktinei susiklostė antrosios rungtynių dalies pradžia - trečias kėlinys pralaimėtas 10 taškų persvara, o vokiečiai nepaleido iniciatyvos iš savo rankų iki rungtynių pabaigos.

Beje, šiose rungtynėse lietuviai suklydo 23 kartus - tai yra 13 kartų daugiau, nei jų varžovai.

Rungtynės

Lietuvos rinktinės startiniame penkete pasirodė Paulius Dambrauskas, Dovydas Redikas, Saulius Kulvietis, Mindaugas Kupšas ir Augustas Pečiukevičius.

Rungtynes 2 taškais pradėjo S. Kulvietis, tačiau čia pat vokiečiai rezultatą išlygino (2:2). Iš toli pataikius D. Redikui lietuviai vėl išsiveržė į priekį (5:2).

Sužaidus 3 minutes po P. Dambrausko tritaškio skirtumas išaugo iki 6 taškų (11:5), tačiau 4 taškus iš eilės pelnė vokiečiai skirtumą sušvelnino - 11:9.

Įpusėjus kėliniui vokiečiai baudų metimais rezultatą išlygino (13:13), o netrukus, po M. Monninghoffo tritaškio Vokietija jau buvo priekyje - 15:16.

Po P. Dambrausko ir Giedriaus Staniulo dvitaškių lietuviai perėmė iniciatyvą - 19:16, o po M. Kupšo tritaškio skirtumas šoktelėjo iki 6 taškų - 22:16.

Netrukus skirtumas šoktelėjo iki 8 taškų (24:16), bet sėkmingą atkarpą sužaidė vokiečiai sumažino atsilikimą (27:24), bet sėkmingiau kėlinio pabaigą sužaidę lietuviai vėl kiek atitrūko - 32:26.

Antro kėlionio pradžioje lietuvių pranašumas ištirpo iki 3 taškų - 34:31.

Kiek ilgesnį taškų badą nutraukė S. Dambrauskas sužaidus 4 minutes pataikęs dvitaškį (36:31). Į tai vokiečiai atsakė taikliu dvitaškiu bei baudos metimu - 36:34.

Įpusėjus kėliniui S. Pečiukevičius pataikė dvitaškį, tačiau D. Barthelis taikliai šovė iš toli, o skirtumas tapo minmalus - 38:37.

Likusią kėlinio dalį vyko kova taškas į tašką, o kėlinio pabaigoje D. Redikas baudos metimais išvedė lietuvius į priekį - įpusėjus rungtynėms 46:44.

Trečias ketvirtis prasidėjo 6 iš eilės Vokietijos rinktinės taškais, o varžovai sužaidus 2 min. persvėrė rezultatą - 46:50.

Pirmuosius Lietuvos rinktinės taškus antroje rungtynių dalyje pelnė G. Staniulis ir sužaidus 3 min. sušvelninęs atsilikimą - 48:50.

Sužaidus puspenktos minutės iš toli pataikė N. Giffey bei privertė M. Linartą prašyti minutės pertraukėlės - 48:53.

Grižę į aikštę lietuviai pelnė 4 taškus be atsako ir skirtumas ištirpo iki minimumo - 52:53. Deja, iš toli pataikius M. Monninghoffui skirtumkas vėl kiek išaugo - 52:56.

M. Ziegenhagenas realizavo visus tris baudos metimus ir skirtumas išaugo iki 6 taškų - 53:59.

K. Kleinas pataikė dar du baudos metimus (53:61), o paskutinėmis kėlinio akimirkomis D. Rediko tritaškis buvo netikslus - prieš lemiamą kėlinį varžovai turėjo 8 taškų persvarą.

Lietuviams trečias kėlinys buvo itin nesėkmingas - varžovai jį laimėjo 10 taškų skirtumu (17:7).

Ketvirtą kėlinį dviem taškais pradėjo P. Heckmannas, pirmą kartą padidinęs persvarą iki dviženklės - 53:63.

D. Redikas baudos metimais sumažino skirtumą (55:63), bet iš pataikė D. Barthelis - 55:66.

Minutės petraukėlė lietuviams nepadėjo - du taškus pelnė M. Ziegenhagenas padidinęs skirtumą iki 13 taškų (55:68).

Lietuviams buvo pavykę kiek sumažinti atsilikimą (52:62), tačiau įpusėjus kėliniui du taškus su bauda pelnęs O. Wendtas vėl padidino savo ekipos pranašumą - 62:75.

Likus pusketvirtos minutės pagaliau iš toli pataikė Š. Kulvietis - 67:76.

Nuo baudos metimų linijos abu kartus tiksliai atakavo Š. Pečiukevičius - 69:76, o dar du taškus pelnius P. Dambrauskui skirtumas ištirpo iki 5 taškų - 71:76.

Po minutės pertraukėlės prieš prasidedant paskutinei minutei D. Theisas dėjimu padidino persvarą - 71:78.

Likus 30 sek. D. tarvydas tritaškiu sumažino atsilikimą (74:82), tačiau vokiečiai ramuiai rinko taškus nuo baudos metimų linijos bei šventė pergalę 88:74.

Statistika

Lietuva - Vokietija 73:88 (32:26, 14:18, 7:17, 21:27)

Lietuva: Augustas Pečiukevičius 18 (6 rez. perd., 6 atk. kam.), Dovydas Redikas 13, Saulius Kulvietis 11 (10 atk. kam.), Giedrius Staniulis 9, Paulius Dambrauskas 8, Darius Tarvydas 6.

Vokietija: Nielsas Giffey 16, Ole Wendt ir Mathisas Monninghof po 15, Patrickas Heckmann ir Danielis Theissas po 10.

Dvitaškiai: 17/37 (46 proc.) - 17/35 (48,6 proc.)

Tritaškiai: 8/24 (33 proc.) - 10/28 (35,7 proc.)

Baudų metimai: 15/22 (62,5 proc.) - 24/33 (73 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 45 - 35

Rezultatyvūs perdavimai: 20 - 18

Klaidos: 23 - 10

Galutinė D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):