Atkakliose rungtynėse pirmaujanti komanda keitėsi ne kartą, bet ukrainiečių spurtą trečiojo kėlinio pradžioje pražiopsoję lietuviai vėliau buvo visą laiką priversti vytis varžovus.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje Lietuvos rinktinė lipo Ukrainos krepšininkams ant kulnų (61:62), bet mačo pabaigą šie laimėjo 11:2.

Mūsų šalies krepšininkams pavyko sumažinti klaidų skaičių iki 15, tačiau tikslo nepasiekė nė vienas iš 5 mestų tritaškių.

Visos komandos D grupėje dabar turi po vieną pergalę. Į antrąjį varžybų etapą pateks po tris geriausias keturių grupių komandas.

Pirmame D grupės mače ketvirtadienį net 31 kartą suklydę lietuviai 82:77 įveikė italus.

Ukrainiečiai pirmame susitikime 68:72 nusileido Vokietijos rinktinei, su kuria paskutines pirmojo etapo rungtynes Lietuvos komanda žais šeštadienį.

Penktadienio vakarą vokiečiai pralaimėjo italams 62:75.

Rungtynės

Lietuvos rinktinėje rungtynes pradėjo Paulius Dambrauskas, Augustas Pečiukevičius, Darius Tarvydas, Saulius Kulvietis ir Mindaugas Kupšas. Susitikimas prasidėjo lygia kova, atsiplėšti negalėjo nė viena komanda (6:6).

M. Kupšo baudos metimų serija ir A. Pečiukevičiaus dvitaškis kėlinio viduryje leido lietuviams įgyti apčiuopiamesnį pranašumą (12:6). Netrukus pirmuosius taškus pelnė išvakarėse net 32 taškus surinkęs S. Kulvietis (14:8).

Netrukus Lietuvos ekipos lyderis prasižengė antrą kartą ir buvo priverstas sėsti ant atsarginių suolelio, o Ukrainos rinktinė po Andrejaus Lebendincevo tolimo šūvio ir dviejų dvitaškių paeiliui persvėrė santykį (16:17). Ukrainiečių spurtą iki 10:1 tritaškiu pratęsė Viačeslavas Bobrovas (16:20).

Greitomis atakomis persvarą pasiekę Ukrainos krepšininkai po pirmojo kėlinio pirmavo 4 taškais (18:22), o gynyboje 216 cm ūgio vidurio puolėjas Artiomas Pustovyj vien per pirmą kėlinį blokavo 5 metimus.

Antrojo ketvirčio pradžioje Karolio Brusoko ir Gilvydo Birutos metimais Lietuvos rinktinė mažino atsilikimą, o Arnas Butkevičius greitoje kontratakoje lygino santykį (26:26). Galiausiai mūsiškiai vėl atsidūrė priekyje, kai tas pats A. Butkevičius realizavo baudas (30:29).

Įpusėjus kėliniui abiejų rinktinių žaidėjai daugiau dėmesio skyrė gynybai ir rezultato skaičiai keitėsi labai lėtai. Mūsiškiams beveik visus taškus rinko sėkmingai po krepšiais darbavęsis M. Kupšas, Ukrainai – A. Pustovyj (34:34).

Pirmuosius taškus baudos metimais rinkęs Dovydas Redikas sugrąžino pranašumą lietuviams (38:34). Lietuvos komanda vieno metimo persvarą išsaugojo ir prie trečiąjį kėlinį (40:38).

Po didžiosios pertraukos abiejų komandų žaidėjai keitėsi netaiklių metimų serijomis, bet pirmieji taškus ėmė rinkti ir į priekį išsiveržė ukrainiečiai (40:43). Lietuvos krepšininkų ginklams tylinti varžovai laimėjo atkarpą 10:8 ir netrukus pavojingai nutolo (40:48).

Po M. Linarto paprašytos minutės pertraukėlės pagaliau taškus rinko M. Kupšas, tačiau tai jis darė vienas, o skirtumas beveik nemažėjo (43:50). Netrukus pasipylė Lietuvos krepšininkų klaidos ir mūsiškius gelbėjo tik nesėkmingi Ukrainos rinktinės sprendimai.

Po kelių minučių taškų „sausros“ baudos metimais atsilikimą sumažino G. Biruta (45:50). Ketvirčio pabaigoje A. Pečiukevičius pataikė dvitaškį ir pridėjo baudą, o dar vienas G. Birutos metimas leido lietuviams dar labiau priartėti prie oponentų (50:53), o prieš lemiamą kėlinį ekipas skyrė 4 taškai (52:56).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Lietuvos rinktinė vėl niekaip negalėjo pelnyti taškų ir ukrainiečiai tolo (52:60). Keturias minutes nepasižymėjusius savo žaidėjus M. Linartas sukvietė minutės pertraukėlei.

Pirmuosius taškus kėlinyje lietuviai pelnė tik jo viduryje, kai dvitaškį pataikė M. Kupšas (54:62). Ir tik po dar dviejų minučių skirtumą dėjimu greitoje atakoje sumažino G. Biruta (56:62). Dar vieną kontrataką sėkmingai užbaigė D. Redikas, kurio metimas privertė ukrainiečius prašyti minutės pertraukėlės (58:62).

Po jos D. Redikas pridėjo baudos metimą, A. Pečiukevičius dvitaškį ir iš Ukrainos persvaros teliko taškas (61:62). Tačiau ukrainiečiai atsakė dviem tiksliais metimais, o iki ketvirtojo kėlinio pabaigos liko vos minutė (61:66). Paskutines Lietuvos rinktinės viltis sužlugdė Oleksandro Prokapenkos tritaškis likus 34 sek. (62:69).

Dvi staigios lietuvių atakos buvo netikslios ir mūsiškiams teko pripažinti baudas sumetusių varžovų pranašumą.

Statistika

Lietuva – Ukraina 63:73 (18:22, 22:16, 12:18, 11:17)

Lietuva: Mindaugas Kupšas 21 taškas (7/15 dvit., 7/10 baudų; 8 atk. kam.), Gilvydas Biruta (3/4 dvit., 3/4 baudų) ir Augustas Pečiukevičius (4/6 dvit., 1/3 baudų) po 9, Dovydas Redikas ir Arnas Butkevičius po 7, Karolis Brusokas 4, Saulius Kulvietis (1/8 metimų), Giedrius Staniulis ir Paulius Dambrauskas po 2

Darius Tarvydas (15:09 min.), Ovidijus Varanauskas (8:48 min.) ir Modestas Kumpys (3:28 min.) taškų nepelnė.

Ukraina: Artiomas Pustovyj 22 (10/13 dvit., 2/2 baudų; 6 atk. kam., 7 blk.) Andrejus Lebedincevas (7 rez. perd.) ir Viačeslavas Bobrovas (14 atk. kam., 4 rez. perd., 7 kld.) po 14, Oleksandras Mišula 9 (7 atk. kam.), Oleksandras Prokopenka 6, Oleksandras Lipovij 5, Maksymas Sandulas 3.

Dvitaškiai: Lietuva 21/56 (38 proc.) – Ukraina 22/39 (56 proc.)

Tritaškiai: Lietuva 0/5 (0 proc.) – Ukraina 6/23 (26 proc.)

Baudų metimai: Lietuva 21/31 (68 proc.) – Ukraina 11/21 (52 proc.)

Atkovoti kamuoliai: Lietuva 35 – Ukraina 47

Rezultatyvūs perdavimai: Lietuva 19 – Ukraina 21

Klaidos: Lietuva 15 – Ukraina 17

Perimti kamuoliai: Lietuva 8 – Ukraina 5

Blokai: Lietuva 1 – Ukraina 12.

Vokietija – Italija 62:75 (14:23, 17:17, 22:18, 9:17)

Vokietija: D. Theisas 15 (15 atk. kam.), P. Heckmannas 14, N. Giffey’us ir M. Monninghoffas po 11.

Italija: A. Gentile 24 (7 atk. kam.), R. Moraschini 15 (6 atk. kam.), R. Cervi 7.

D grupės turnyrinė lentelė: (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis)