Po trijų kėlinių lygios kovos Saulius Kulvietis ketvirtajame kėlinyje iniciavo spurtą, kuris leido Lietuvos komandai susikrauti dviženklę persvarą. Ją išsaugoti mūsiškiams buvo nelengva dėl itin dažnų klaidų – M. Linarto auklėtiniai pergalę pasiekė suklydę net 31 kartą.

Vis dėlto įspūdingas S. Kulviečio žaidimas neleido varžovams perimti iniciatyvos. Puolėjas per 36 minutes pelnė net 32 taškus (pataikė visus 5 mestus tritaškius) ir atkovojo 10 kamuolių.

Dar savaitgalį pasaulio jaunimo iki 19 metų čempionu tapęs Dovydas Redikas Ispanijoje prie metais vyresnės komandos pergalės prisidėjo 12 taškų, 7 rezultatyviais perdavimais ir 5 atkovotais kamuoliais.

Dar vienas pasaulio čempionas Arnas Butkevičius surinko 4 taškus ir 6 kartus suklydo.

D grupėje taip pat varžosi Ukrainos bei Vokietijos komandos. Jų akistatoje ketvirtadienio vakarą pergalę 72:68 iškovojo vokiečiai.

Lietuviai antrąsias rungtynes penktadienį 15 val. mūsų šalies laiku žais su ukrainiečiais, o pirmojo etapo varžybas šeštadienį 17.15 val. užbaigs maču su vokiečiais.

Į antrąjį etapą iškops po tris geriausias keturių grupių ekipas.

Rungtynės

Lietuvos komanda rungtynes pradėjo tokiu starto penketu: Augustas Pečiukevičius, Paulius Dambrauskas, Saulius Kulvietis, Darius Tarvydas ir Mindaugas Kupšas.

Po kelias minutes trukusių netikslių atakų Alessandro Gentile tritaškis suteikė persvarą italams (2:3), tačiau S. Kulvietis atsakė tuo pačiu, o A. Pečiukevičius sėkmingai prasiveržė (7:3). Taškus rinko vis daugiau žaidėjų, Lietuvos rinktinės pranašumas svyravo tarp 1-3 taškų (9:6, 13:10).

Pirmojo kėlinio viduryje į aikštelę žengė ir praėjusį savaitgalį su 19-mečių komanda pasaulio čempionu tapęs Dovydas Redikas. Puolėjas atkovojo porą kamuolių, o po jo metimo skirtumas ūgtelėjo (15:10).

Tritaškiais mūsiškius bombardavę Italijos krepšininkai ketvirčio pabaigoje išlygino rezultatą – iš toli pataikė Andrea De Nicolao (18:18).

Prasidėjus antrajam kėliniui italai pratęsė spurtą iki 8:0 (18:21), tačiau juos pagaliau pristabdė Ovidijaus Varanausko tritaškis (21:21). Tuomet Lietuvos krepšininkai triskart iš eilės suklydo, o Italijos ekipa į tai atsakė trimis sėkmingomis atakomis (21:27).

Sukandę dantis M. Linarto auklėtiniai vijosi varžovus – po D. Tarvydo ir D. Rediko metimu skirtumas aptirpo iki minimalaus (28:29). Spurtą keturiais taškais paeiliui pratęsė S. Kulvietis ir mūsiškiai, laimėję atkarpą 11:2, vėl atsidūrė priekyje (32:29).

Italai vėl atkuto ir netrukus, naudodamiesi Lietuvos komandos netiksliais metimais, buvo priekyje (34:37). Sunkiai sustabdomas buvo A. De Nicolao, jau surinkęs 10 taškų.

Iki didžiosios pertraukos likus 2 sek. S. Kulvietis dvitaškiu su bauda išlygino santykį (39:39). Lietuvos komandos puolėjas per pirmuosius du ketvirčius pelnė 15 taškų.

Trečiojo kėlinio pradžioje pirmuosius taškus pelnęs Gilvydas Biruta išvedė mūsų šalies komandą į priekį, bet po minutės tritaškiu atsakė A. De Nicolao (41:42). Pirmaujanti komanda keitėsi su kiekvienu taikliu metimu, o įpusėjus ketvirčiui rezultatas buvo lygus (45:45).

Netrukus įsimėtė baudos metimus ir tolimą šūvį pataiks Achille Polonara ir Italijos rinktinė įgijo apčiuopiamesnę persvarą (45:50). Lietuvos rinktinės atsakas buvo žaibiškas – A. Pečiukevičiaus tritaškis, du tikslūs S. Kulviečio metimai ir po atkarpos 8:0 vėl viskas vertėsi aukštyn kojom (53:50).

Atkaklioje kovoje prieš lemiamą ketvirtį trijų taškų lietuvių pranašumą fiksavo tas pats S. Kulvietis (58:55).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje ūgtelėjusią lietuvių persvarą tritaškiu „nukirpo“ A. Gentile (60:58). Bet praėjus pusantros minutės nesulaikomai žaidęs S. Kulvietis smeigė dar vieną tolimą metimą, pridėjo dvitaškį ir Lietuvos komanda ėmė sparčiai tolti (69:60).

Po minutės pertraukėlės lietuvių spurtą pratęsė D. Redikas ir skirtumas tapo dviženklis (71:60). Italijos komandos pastangas pasivyti varžovus mūsiškiai vertė beprasmėmis – iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 3 min. ekipas tebeskyrė 11 taškų (75:64).

Dažnos Lietuvos krepšininkų klaidos mačo pabaigoje leido atkurti intrigą, bet sėkmingai baudos metimus realizavę lietuviai atsilaikė ir iškovojo pirmąją pergalę (82:77).

Statistika

Italija – Lietuva 77:82 (18:18, 21:21, 16:19, 22:24)

Italija: Achille Polonara 18 taškų (2/3 trit., 4/8 dvit., 4/4 baudų), Andrea De Nicolao 15, Nicolo Melli 12 (10 atk. kam.), Alessandro Gentile 11, Riccardo Moraschini 9 (6 kld., 4 per. kam.), Marco Santiangeli 6, Michele Vitali 4, Marco Ceronas 2.

Lietuva: Saulius Kulvietis 32 (5/5 trit., 6/7 dvit., 5/7 baudų; 10 atk. kam.), Dovydas Redikas 12 (0/3 trit., 4/6 dvit., 4/4 baudų; 7 rez. perd., 5 atk. kam.), Augustas Pečiukevičius 11 (1/3 trit., 4/6 dvit., 0/3 baudų; 6 atk. kam., 4 rez. perd., 7 kld.), Giedrius Staniulis 7, Darius Tarvydas 5, Arnas Butkevičius (6 kld.), Paulius Dambrauskas ir Gilvydas Biruta po 4, Ovidijus Varanauskas 3.

Mindaugas Kupšas (7:13 min.; 5 atk. kam.) taškų nepelnė, o Modestas Kumpys ir Karolis Brusokas nežaidė.

Dvitaškiai: Italija 19/48 (40 proc.) – Lietuva 22/43 (51 proc.)

Tritaškiai: Italija 10/28 (36 proc.) – Lietuva 8/14 (57 proc.)

Baudų metimai: Italija 9/14 (64 proc.) – Lietuva 14/21 (67 proc.)

Atkovoti kamuoliai: Italija 32 – Lietuva 44

Rezultatyvūs perdavimai: Italija 16 – Lietuva 15

Klaidos: Italija 15 – Lietuva 31

Perimti kamuoliai: Italija 14 – Lietuva 5

Blokai: Italija 2 – Lietuva 3.

Ukraina – Vokietija 68:72 (11:20, 12:10, 14:18, 31:24)

Ukraina: A. Lebedincevas 18 (9 atk. kam., 5 rez. perd.), O. Lypovis 16, O. Mišula 14.

Vokietija: P. Heckmannas 22, M. Monninghoffas 15, D. Theisas 11 (6 atk. kam.).

D grupės turnyrinė lentelė: (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis)

1.Lietuva10+5
2.Vokietija10+4
3.Ukraina01–4
4.Italija01-5

Kiti rezultatai:

A grupė

Juodkalnija – Slovėnija 80:77 (17:21, 14:28, 25:15, 24:13)

Juodkalnija: H. Kanačevičius 30 taškų (12 atk. kam.), N. Ivanovičius 15, M. Dukanovičius 12 (8 rez. perd.).

Slovėnija: A. Omičius 28, E. Muričius 16 (9 atk. kam.), J. Spanas 11 (5 rez. perd.), M. Pajičius 10 (7 atk. kam.).

Rusija – Serbija 62:72 (17:18, 19:28, 13:14, 13:12)

Rusija: I. Strebkovas 13 (7 atk. kam.), A. Gorlanovas 11, N. Barinovas 8.

Serbija: N. Jaramazas 15, N. Nedovičius 13, N. Kaliničius 12 (7 atk. kam.), D. Andjušičius 11.