Rusai startavo 4:0 ir Argentinos rinktinė iškart stabdė žaidimą minutės pertraukėle. Po jos jau argentiniečiai šovė pirmyn ir persvėrė santykį (5:4). Bet Rusijos komanda neleido oponentams įsibėgėti – sužaidus beveik 7 min., po Sergejaus Karasiovo baudos metimų ji buvo priekyje 13:9.

Pablo Perezas ir Luciano Massarelli iniciavo dar vieną Argentinos minispurtą ir išvedė savo komandą į priekį (14:13). Sužaidus 10 minučių atkaklią kovą atspindėjo rezultatas – 19:19.

Antrame kėlinyje Argentinos rinktinė pamažu ėmė tolti (29:23), o sužaidus 16 min. svarbų užvedantį tritaškį pataikė Carlosas Paredesas (34:27). Bet žaidimas bangavo ir toliau. Argentiniečiai klydo, C. Paredesas buvo nubaustas nesportine pražanga ir rusai vėl priartėjo (34:32).

Vis dėlto ketvirčio pabaigoje Argentinos komandai vėl pavyko atitrūkti ir tik Dmitrijaus Kulagino įspūdingas metimas paskutinę sekundę sustabdė rusų varžovų spurtą (40:35).

Tritaškius taikliai mėtę Argentinos krepšininkai trečiojo kėlinio viduryje grėsmingai nutolo, pirmą kartą susikrovę dviženklę persvarą (51:40). Po minutės pertraukėlės rusai ėmė sėkmingiau gintis ir kantriai mažino atsilikimą (51:46).

Prieš lemiamą ketvirtį argentiniečių persvara dar labiau aptirpo (53:50).

Prasidėjus ketvirtam kėliniui Rusijos rinktinėje S. Karasiovas pratęsė spurtą iki 13:2 ir lygino santykį (53:53). Argentinos komandą dviem tiksliais metimais išjudino Marcosas Delia (57:53), bet S. Karasiovas sumetė baudas, o tolimą bombą pataikė čempionate tritaškiais iš 8 metrų jau pasižymėjęs Vladislavas Truškinas, išvedęs rusus į priekį (58:57).

Netrukus argentiniečiai vėl pirmavo, bet iki ketvirto kėlinio pabaigos likus 3 min. 11 sek. buvo priversti prašyti minutės pertraukėlės, kai Rusijos ekipa vėl nusvėrė rezultato svarstykles savo naudai (65:63). Po jos S. Karasiovas dvitaškiu su bauda dar labiau didino skirtumą (68:63).

Kitame aikštės gale tuo pačiu atsakė Argentinos rinktinės įžaidėjas Juanas Giaveno, D. Kulaginas smeigė tritaškį, taikliai iš toli atakavo ir Franco Giorgetti – įvykiai keitėsi dideliu tempu (71:69).

Likus 48 sek. J. Giaveno baudos metimais galėjo išlyginti santykį, bet pataikė tik kartą (71:70). Tada V. Truškinas sumetė abi baudas (73:70) ir paliko varžovams 22 sek. F. Giorgetti pataikė iš po krepšio, S. Karasiovas sumetė baudas, o Argentinos ataka likus 7 sek. buvo nesėkminga ir kamuolį atkovojusiems rusams pergalę įtvirtino D. Kulaginas (77:72).

Rungtynės dėl 5-8 vietų

Sekmadienio popietę baigėsi kovos dėl 5-8 pozicijų. Motyvaciją praradę nukarūnuoti čempionai JAV krepšininkai tik per plauką nugalėjo rungtynėse dėl penktos vietos. JAV ekipa po atkaklios kovos rezultatu 78:77 palaužė Australijos komandą.

Beveik visą mačą taškas į tašką vykusiame susitikime likus žaisti 26 sek. amerikiečiams pergalingus taškus pelnė jų lyderis Jeremy Lambas. Australai galėjo persversti santykį, tačiau paskutinis Hugho Greenwoodo tolimas metimas buvo netikslus.

J. Lambas pataikė vos 2 metimus iš 16, bet lemiamu momentu jo ranka nesudrebėjo.

Anksčiausiai pasibaigusiame mače dėl 7-osios vietos triumfavo Lenkijos krepšininkai. Lenkai permainingoje kovoje rezultatu 82:70 nugalėjo Kroatijos bendraamžius.

Kroatai sėkmingiau pradėjo dvikovą, tačiau po didžiosios pertraukos jų varžovai perėmė iniciatyvą ir pasiekė paskutinę pergalę pirmenybėse.

Čempionatą vainikuos finalo rungtynės tarp Lietuvos ir Serbijos ekipų.

Statistika

Dėl 3 vietos

Argentina – Rusija 72:77 (19:19, 21:16, 13:15, 19:27)

Argentina: Franco Giorgetti 18 taškų (4/6 trit., 3/4 dvit.), Pablo Perezas 13, Juanas Giaveno 10 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Luciano Massarelli, Emiliano Basabe ir Marcosas Delia (7 atk. kam.) po 8.

Rusija: Dmitrijus Kulaginas 24 (2/7 trit., 8/13 dvit., 2/2 baudų; 8 atk. kam.), Sergejus Karasiovas ir Aleksandras Gudumakas (7 atk. kam.) po 17, Vladislavas Truškinas 10.