„Kiekvienas žaidėjas po tokių operacijų atsigauna skirtingai. Bet dažniausiai krepšininkai gali grįžti į aikštę po poros - trejeto mėnesių. O apie rinktinę šiuo metu kalbėti nereikėtų – dar pernelyg daug laiko likę“, – DELFI penktadienį sakė „Žalgirio“ ekipos gydytojas Robertas Narkus.

Vaikščioti M. Pocius pradės jau po savaitės, vėliau žaidėjo laukia reabilitacija, kurios metu jam bus atliekamos įvairios fizioterapinės procedūros, gynėjas tvirtins nugarą specialiais pratimais.

Krepšininką operavo Kauno klinikų Stuburo ir periferinių nervų chirurgijos skyriaus vedėjas Bronius Špakauskas.

Kauno medicinos universiteto klinikose (KMUK) 3,5 valandos vykusi chirurginė procedūra pavyko sėkmingai, rašo Zalgiris.lt

„Esu gyvas. Jaučiuosi neblogai. Komandos draugų pergalė tik padės man sveikti, - penktadienio rytą svetainei Zalgiris.lt sakė M. Pocius. - Pilnai atsigauti tikiuosi per 6-8 savaites“.

Nugaros skausmus M. Pocius pajuto prieš kelias savaites, tačiau pastarosiomis dienomis jie itin paaštrėjo. Atlikus išsamius tyrimus paaiškėjo, kad dėl slankstelio lūžimo žalgiriečiui buvo užspaustas nervas. Gydytojams kelias dienas stebėjus Martyno būklę ir diagnozavus, kad situacija negerėja, buvo nuspręsta atlikti operaciją.

„Operacijos metu buvo pašalinta dalis kaulo, išvalyti cistiniai audiniai, kurie buvo užspaudę nervą. Operacija praėjo sėkmingai. Prognozuojame, kad po 6-8 savaičių Martynas jau galės grįžti į aikštę ir pradės žaisti kontaktinį krepšinį“, - sakė KMUK reabilitologas ir Lietuvos rinktinės gydytojas Vytenis Trumpickas.

M. Pocius po operacijos dar keletą dienų praleis ligoninėje, kur gydytojai stebės, kaip gyja jo nugara. Automobilio bent porą savaičių negalėsiantis vairuoti krepšininkas nežino, ar šį sezoną dar galės gyvai stebėti „Žalgirio“ žaidimą.

„Nors ir noriu komandos draugus palaikyti nuo suolelio, tačiau tikiuosi, kad LKL finalo serija mūsų naudai baigsis greitai. Kol kas turėsiu laikytis lovos režimo“, - Zalgiris.lt sakė M. Pocius, spėjęs išvysti vakarykštę žalgiriečių pergalę vos atsigavęs po narkozės.