Apylygiai prasidėjusiose rungtynėse nei vienai komandai pirmajame ketvirtyje taip ir nepavyko įgyti ženklesnės persvaros. Sužaidus šešias minutes rezultatas buvo lygus (13:13), tačiau Mariaus Pociukonio ir Vaido Čepukaičio dvitaškiai leido uteniškiams po pirmųjų dešimties minučių turėti dviejų taškų pranašumą - 19:17.

Antrąjį ketvirtį keturiais taškais pradėjo Aurimas Kieža, dvitaškį su pražanga pridėjo Žydrūnas Urbonas ir aikštės šeimininkai atitolo - 26:17. Nors po M.Pociukonio prasiveržimo sužaidus tris minutes "Juventus" pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (30:19), tačiau latviai atsakė spurtu 13:4 ir skirtumas sumažėjo iki dviejų taškų - 34:32. Visgi kėlinio pabaigoje ir vėl tiksliai žaidė uteniškiai, kurie įpusėjus susitikimui buvo priekyje - 42:35.

Po didžiosios pertraukos pirmieji ir vėl spurtavo "Juventus" krepšininkai, kurie Mariaus Prekevičiaus ir A.Kiežos tikslių atakų dėka susigrąžino devynių taškų persvarą - 47:38. Nors Janio Kaufmanio pastangomis "Valmiera" komandai vėl buvo pavykę sumažinti deficitą (42:47), "Juventus" sugebėjo atsitiesti (57:48), o prieš ketvirtąjį kėlinyje pirmavo septynių taškų skirtumu - 59:52.

Penkiais taškais be atsako ketvirtąjį kėlinį pradėję svečiai sumažino atsilikimą iki dviejų taškų (57:59), tačiau sunkiu momentu lyderio vaidmens ėmęsis M.Prekevičius vėl padėjo "Juventus" klubui nutolti - 66:59. Po P.Veselovo tritaškio likus žaisti keturias minutes svečiai vėl sumažino deficitą iki dviejų taškų (76:78), tačiau dvitaškį ir du baudos metimus pataikė Marius Pociukonis, penkis taškus iš eilės pridėjo M.Prekevičius ir uteniškiai dar kartą pabėgo į priekį - 77:66. Per likusį laiką aikštės šeimininkai dar šiek tiek nutolo ir laimėjo rungtynes rezultatu 81:69.

Nugalėtojams 24 taškus surinko Marius Prekevičius (dvitaškiai 6/9), 14 - Aurimas Kieža (dvitaškiai 6/8, 6 rez. perd.), 11 - Žydrūnas Urbonas, 10 - Marius Pociukonis (5 rez. perd.), po 9 - Arūnas Vasiliauskas ir Vaidas Čepukaitis, po 2 - Gintautas Matulis ir Aurimas Adomaitis.

Svečių komandoje išsiskyrė Maris Ziedinis (16 tšk., 9 atk. kam.), Janis Kaufmanis (12 tšk.) bei Pavelas Veselovas ir Oskaras Virsis (po 11 tšk.).

Kauniečiai namuose parklupdė Talino krepšininkus

Pirmose pereinamosios serijos į BBL Elito divizioną rungtynėse Kauno „Kaunas Triobet“ namuose rezultatu 85:76 (20:23, 20:10, 19:21, 26:22) įveikė Talino „TTU/Kalev“ ekipą ir prieš atsakomąsias rungtynes Estijoje turi 9 taškų pranašumą.

Atkaklioje ir rezultatyvioje rungtynių pradžioje abiems ekipoms sėkmingai sekėsi pulti ir kėliniui įpusėjus 3 taškais pirmavo estai (14:17). Likusią kėlinio pusę komandos sužaidė vienodai ir „TTU/Kalev“ pasibaigus pirmajam kėliniui pirmavo tuo pačiu skirtumu (20:23).

Antrojo kėlinio pradžioje Š.Vasiliauskas išlygino rezultatą (23:23), o V.Jasikevičiaus dvitaškis persvėrė jį Kauno ekipos naudai (25:23). Kauniečių spurtas tęsėsi ir netrukus jie pirmavo rezultatu 32:23. I.Pilk ir M.Kurg pastangomis „TTU/Kalev“ grėsmingai priartėjo prie šeimininkų (32:30), tačiau R.Ūzo ir P.Čukino tritaškiai kėlinio pabaigoje neleido estams perimti iniciatyvos ir po dviejų kėlinių priekyje jau buvo kauniečiai (40:33).

Trečiajame kėlinyje T.Barščio, V.Jasikevičiaus ir Š.Vasiliausko pastangomis „Kaunas Triobet“ nutolo dviženkliu skirtumu (48:35). Tačiau Estijos ekipa atsigavo, sėkmingai rengė vieną ataką po kitos ir pasivijo varžovus (55:50). Po C.Archibald dvitaškio, „TTU/Kalev“ ekipa mynė kauniečiams ant kulnų (55:52), o iki kėlinio pabaigos Estijos ekipa sumažino savo deficitą iki 2 taškų (59:57).

Įpusėjus ketvirtajame kėliniui rezultatas tapo lygus (68:68), tačiau kauniečius į priekį išvedė P.Čukinas (70:68), o po labia svarbaus V.Jasikevičiaus tritaškio kauniečiai išsiveržė į priekį 5 taškais (73:68). Rinkdami labai svarbius taškus kauniečiai tolo toliau ir, likus žaisti 1,22 minutės, pirmavo rezultatu 83:74. Per likusį laiką kauniečiai išlaikė 9 taškų pranašumą ir laimėjo rungtynes rezultatu 85:76. Atsakomasis susitikimas įvyks balandžio 15 dieną Taline.

Kaunas Triobet: P.Čukinas 21 (8 atk.kam., 2 rez.perd.), V.Jasikevičius (6 atk.kam., 5 rez.perd.) ir Š.Vasiliauskas (7 atkm.kam., 4 rez.perd.) po 18, R.Ūzas (4 atk.kam.) ir T.Barštys po 7.

TTU/Kalev: B.Osby 21 (12 atk.kam.), V.Kriisa 14 (7 rez.perd.), I.Pilk 13.

Portalo Eurobasket.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško portalo sutikimo draudžiama.