Tikru košmaru „Montepaschi“ virto jau pirmosios 20 mačo minučių. Per pirmą ketvirtį svečiai pelnė vos 4 taškus, per antrąjį – 5 ir įpusėjus susitikimui atsiliko net 9:47.

Per pirmus du ketvirčius R. Kaukėnas prametė 6 metimus ir pelnė trečdalį komandos taškų nuo baudos linijos (3/4 baudų), o K. Lavrinovičius į krepšį nepataikė keturis kartus. Sienos klube po 20 minučių žaidimo vienintelis Bo McCalebbas savo sąskaitoje turėjo 1 naudingumo balą, visų kitų žaidėjų efektyvumo rodikliai buvo neigiami.

Po didžiosios pertraukos „Olympiacos“ toliau smaginosi daužydama varžovę. Dviženklę taškų atžymą „Montepaschi“ komandai pavyko peržengti tik 26-ąją susitikimo minutę, kai baudas sumetė K. Lavrinovičius (55:11), o pasibaigus trečiajam kėliniui Sienos klubo strategas Simone Pianigiani galėjo džiaugtis nebent tuo, kad šįkart ketvirtį jo auklėtiniai pralaimėjo tik minimaliai 13:14 (22:61).

Likusios 10 rungtynių minučių tebuvo formalumas, kurio metu Pirėjo ekipa dar labiau padidino savo persvarą.

„Montepaschi“ pasiekė naujus Eurolygos antirekordus. Jais tapo 9 italų ekipos taškai per pusę mačo ir 22 taškai per tris kėlinius.

„Olympiacos“ ekipai nuo šiol priklausys du nauji Eurolygos rekordai – 55 per mačą atkovoti kamuoliai ir pergalė atkrintamosiose varžybose didžiausiu skirtumu (48 taškais).

K. Lavrinovičius buvo rezultatyviausias Sienos ekipos gretose ir vienintelis surinko dviženklį naudingumo balą (+10). Per 27 min. 29 sek. puolėjas pelnė 12 taškų (1/4 trit., 3/6 dvit., 3/6 baudų), atkovojo 3 kamuolius, kartą suklydo ir trissyk prasižengė.

Po menisko operacijos į aikštelę sugrįžęs R. Kaukėnas žaidė 17 min. 55 sek. ir per jas surinko 4 taškus (0/2 trit., 0/4 dvit., 4/6 baudų), atkovojo 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, po dukart suklydo bei prasižengė.

„Montepaschi“ vidurio puolėjas Milovanas Rakovičius vos per 9 minutes sugebėjo pramesti 6 metimus, prasižengti 5 kartus ir mačą baigė surinkęs net –12 naudingumo balų.

Antrosios serijos rungtynės vėl „Olympiacos“ aikštelėje vyks ketvirtadienį.

Pirėjo „Olympiacos“ – Sienos „Montepaschi“ 89:41 (24:4, 23:5, 14:13, 28:19). Serijos iki 3 pergalių rezultatas – 1:0.

„Olympiacos“: Loukas Mavrokefalides 15 taškų (5/8 dvit., 5/5 baudų; 7 atk. kam.), Ioanis Bourousis 14 (12 atk. kam.), Vassilis Spanoulis 11, Zoranas Ercegas 10 (6 atk. kam.), Radoslavas Nesterovičius 9 (7 atk. kam.).

„Montepaschi“: Kšyštofas Lavrinovičius 12, Malikas Hairstonas 10, Nikos Zisis 5.

Nesėkmę patyrė ir Valensijos „Power Electronics“ klubas su Robertu Javtoku, po atkaklios kovos Madride 65:71 pralaimėjęs vietos „Real“ krepšininkams.

Priešpaskutinę minutę Valensijos ekipa turėjo minimalų pranašumą (65:64), bet vėliau taškus rinko tik „Real“ žaidėjai. Nikola Mirotičius pataikė dvitaškį, netrukus taikliai atakavo iš toli, o pergalę po nesėkmingos „Power Electronics“ atakos baudos metimais įtvirtino Pablo Prigioni.

R. Javtokas per 30 min. 39 sek. pelnė 11 taškų (5/8 dvit., 1/2 baudų), 6 kartus atkovojo kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 1 metimą, dusyk prarado kamuolį ir kartą prasižengė.

Antrosios rungtynės – ketvirtadienį Madride.

Madrido „Real“ – Valensijos „Power Electronics“ 71:65 (20:18, 13:14, 19:21, 19:12). Serija 1-0.

„Real“: Ante Tomičius 14 (6/13 dvit., 2/2 baudų), Nikola Mirotičius ir Sergio Llullas po 11, Felipe Reyesas 10 (9 atk. kam.).

„Power Electronics“: Nando De Colo 15 (1/2 trit., 4/7 dvit., 4/4 baudų), Rafaelis Martinezas 13, Robertas Javtokas 11 (6 atk. kam.), Serhijus Liščiukas 10.

Dar atkaklesnis mačas vyko Barselonoje, kur Eurolygos čempionės titulą ginanti „Barcelona“ minimaliu skirtumu 83:82 sugebėjo palaužti Atėnų „Panathinaikos“ klubą.

Taškas į tašką vykusiame susitikime nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis. Katalonijos komandai pirmaujant 83:80 ir likus žaisti vos 1,7 sek. Victoras Sada aikštės viduryje šiurkščiai stabdė „Panathinaikos“ įžaidėją Dimitrį Diamantidį bei buvo nubaustas nesportine pražanga.

Graikas nuo baudų metimo linijos sušvelnino skirtumą iki minimumo, tačiau paskutinis jo tolimas šūvis aidint sirenai buvo labai netikslus – kamuolys nelietė lanko.

Antrosios serijos rungtynės ketvirtadienį vėl vyks Barselonoje.

„Barcelona“ – Atėnų „Panathinaikos“ 83:82 (14:14, 23:21, 20:25, 26:22). Serija 1-0.

„Barcelona“: Juanas Carlosas Navarro 13 (2/4 trit., 1/2 dvit., 5/6 baudų), Jaka Lakovičius ir Erazemas Lorbekas po 12, Alanas Andersonas 10.

„Panathinaikos“: Dimitris Diamantidis 26 (4/7 trit., 4/10 dvit., 6/6 baudų), Drew Nicholasas 16, Mike’as Batiste’as 15 (6 atk. kam.), Stratos Perperoglou 6.

Sėkmingai ketvirtfinalio seriją pradėjo Vitorijos „Caja Laboral“ klubas, namuose 76:70 nugalėjęs Tel Avivo „Maccabi“. Antrosios rungtynės – ketvirtadienį Vitorijoje.

Vitorijos „Caja Laboral“ – Tel Avivo „Maccabi“ 76:70 (26:14, 20:18, 15:23, 15:15). Serija 1-0.

„Caja Laboral“: Stanko Baračas 17 (1/1 trit., 6/8 dvit., 2/4 baudų; 6 atk. kam.), Davidas Loganas 14 (5 rez. perd.), Fernando San Emeterio 13, Mirza Teletovičius 12 (11 atk. kam.).

„Maccabi“: Richardas Hendrixas 16 (8/13 dvit., 0/1 baudos; 16 atk. kam., 4 blk.), Lioras Eliyahu 12 (6 atk. kam.), Chuckas Eidsonas 11, Doronas Perkinsas 10 (9 atk. kam.).