Pirmas ekipų susitikimas Kaune baigėsi svečių iš Pirėjo pergale rezultatu 71:64.

Abiems ekipoms rungtynės jau nieko nebelėmė: kauniečiai dar prieš šį mačą žinojo, kad nebepakils iš paskutinės H grupės vietos, o Graikijos komanda priešpaskutiniame ture užsitikrino pirmąją poziciją.

„Olympiacos“ jau žino ir savo varžovę Eurolygos ketvirfinalyje. Atkrintamosiose varžybose dėl patekimo į finalo ketvertą Pirėjo klubas kausis su Sienos „Montepaschi“, kuriai atstovauja Rimantas Kaukėnas ir Kšyštofas Lavrinovičius.

„Žalgiriui“ padėti negalėjo Travisas Watsonas.

Rungtynės:

„Žalgirio“ starto penketas Mantas Kalnietis, Tomas Delininkaitis, Martynas Pocius, Paulius Jankūnas ir Trentas Plaistedas apsigynė nuo varžovų atakos ir spurtavo 4:0 po T. Plaistedo ir M. Kalniečio metimų. Netrukus puskablį kaire ranka pataikė M. Pocius (6:2) ir minutės pertraukėlės buvo priverstas prašyti Dušanas Ivkovičius. Po jos Milošas Teodosičius baudomis ir tritaškiu, Jamonas Gordonas baudomis ir dvitaškiu, o Andreas Glyniadakis metimu iš arti ne tik išlygino, bet ir persvėrė skirtumą - 13:6 (mūsiškių atkarpa - 0:11).

Nesėkmingą „Žalgirio“ ruožą baudomis nutraukė M. Kalnietis ir tritaškiu bei dvitaškiu Marcusas Brownas (14:15). Kauniečių įžaidėjo DeJuano Collinso pastangomis, kuris pataikė baudas ir dvitaškį bei atliko juvelyrinį perdavimą Bobanui Marjanovičiui po krepšiu, mūsiškiams pavyko laimėti pirmą kėlinį - 20:19.

Antras ketvirtis prasidėjo Yotamo Halperino tritaškiu ir Vasssilio Spanoulio reidu po krepšiu (20:24), bet 4 taškais iš eilės atsakė ir žalgiriečių aukštaūgis T. Plaistedas (24:24).

Netrukus P. Jankūnas metimu su pražanga ir M. Kalnietis po kontratakos sugrąžino „Žalgirio“ pranašumą - 29:26. Tačiau Y. Halperinas surinko 5 taškus iš eilės, iš po krepšio pataikė Matthew Nielsenas ir Loukas Mavrokefalides (dukart), o Pirėjo ekipa pavojingai nutolo - 37:31. Po 20 minučių kovos kauniečiai atsiliko 34:41.

Trečiasis kėlinys prasidėjo T. Delininkaičio tolimu šūviu, netrukus dvitaškį pridėjo M. Kalnietis ir skirtumas tirpo (39:41). Aikštelės šeimininkai pristabdė įsibėgėjusius žalgiriečius ir atstatė prieš ketvirtį turėtą 7 taškų persvarą (41:48), tačiau dar vieną spurtą tritaškiu kėlinio viduryje mėgino pradėti T. Delininkaitis (44:48).

B. Marjanovičius puolime atkovojo kamuolį, pelnė dvitaškį su bauda ir atstumas tarp komandų dar mažėjo, bet „Olympiacos“ gretose tuo metu įsisiautėjo visus graikų klubo taškus rinkęs R. Nesterovičius, o Pirėjo ekipa staigiai nutolo (47:56).

Sužaidus 30 min. komandas skyrė 9 taškai (49:58).

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui Pirėjo krepšininkai greitai padidino savo pranašumą iki dviženklio, kai surengė keletą greitų kontratakų. Jų smaigalyje taškus rinko V. Spanoulis ir Y. Halperinas (51:62).

Gražus M. Pociaus perdavimas ir įspūdingas T. Plaistedo dėjimas iš viršaus – kombinacija, kuriai paplojo net „Olympiacos“ aistruoliai, tačiau priartėti prie varžovų „Žalgiriui“ nesisekė (55:66).

Kauniečių entuziazmas dar labiau sumenko, kai po kelių klaidų T. Papaloukas ir Y. Halperinas taškus rinko lengvais metimais (57:70). Prarają tarp komandų 4 baudos metimais didino J. Gordonas, dvitaškį pridėjo R. Nesterovičius (57:76).

Galiausiai varžovų spurtą nutraukė M. Pociaus tritaškis, bet žaisti buvo likusios jau tik 2 minutės (60:76). Per jas komandos daugiausiai keitėsi netaikliais metimais, o galutinį rezultatą baudos metimais po nesportinės A. Glyniadakio pražangos užfiksavo M. Kalnietis (64:78).

Statistika

„Olympiacos“: Radoslavas Nesterovičius 20 taškų (10/15 dvit., 0/1 baudos), Yotamas Halperinas ir Jamonas Gordonas (6 atk. kam.) po 12, Vassilis Spanoulis 10, Loukas Mavrokefalides 6, Milošas Teodosičius 5, Theodoros Papaloukas (7 rez. perd., 4 per. kam.) ir Andreas Glyniadakas po 4, Mattas Nielsenas 3, Zoranas Ercegas 2 (5 atk. kam.).

„Žalgiris“: Mantas Kalnietis 16 (0/1 trit., 6/9 dvit., 4/4 baudų), Trentas Plaistedas 11 (5/11 dvit., 1/4 baudų; 10 atk. kam.), Tomas Delininkaitis ir Bobanas Marjanovičius (8 atk. kam.) po 8, Marcusas Brownas 7, Martynas Pocius ir Paulius Jankūnas (7 atk. kam.) po 5, DeJuanas Collinsas 4 (6 rez. perd.).

Tadas Klimavičius (23:36 min.), Artūras Milaknis (12:05) ir Mindaugas Kuzminskas (1:49) taškų nepelnė, o Aleksandras Čapinas nežaidė.

Dvitaškiai: „Olympiacos“ 26/51 (51 proc.) – „Žalgiris“ 21/47 (45 proc.)

Tritaškiai: „Olympiacos“ 3/16 (19 proc.) – „Žalgiris“ 4/13 (31 proc.)

Baudų metimai: „Olympiacos“ 17/21 (81 proc.) – „Žalgiris“ 10/16 (63 proc.)

Atkovoti kamuoliai: „Olympiacos“ 37 – „Žalgiris“ 42

Rezultatyvūs perdavimai: „Olympiacos“ 23 – „Žalgiris“ 12

Perimti kamuoliai: „Olympiacos“ 15 – „Žalgiris“ 5

Klaidos: „Olympiacos“ 12 – „Žalgiris“ 24

Blokai: „Olympiacos“ 6 – „Žalgiris“ 2.