Šeimininkai buvo priversti vytis

Namie žaidę Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai turėjo puikią progą iškovoti trečią pergalę iš eilės ir tapti LSKL čempionais. Tačiau Šiaulių universiteto (ŠU) krepšininkai nesutiko su tokiu scenarijumi. VDU ekipai nepadėjo nei gausiai susirinkusių žiūrovų palaikymas, nei namų sienos.

Didžiąją rungtynių laiko dalį šeimininkai buvo priversti vytis svečius. Rungtynes sėkmingiau pradėjo VDU ekipa (6:2, 6:4), tačiau ŠU netrukus persvėrė rezultatą savo naudai (12:10). Antrojo kėlinio pabaigoje VDU studentai buvo išsiveržę į priekį 38:35, tačiau po dviejų kėlinių trim taškais priekyje vėl buvo šiauliečiai (45:42). Trečiojo kėlinio pradžioje po trijų iš eilės Aurimo Statkaus ir Andrejaus Golovino tritaškių ŠU ekipa atitrūko 54:45. Ketvirto kėlinio pradžioje po dviejų iš eilės Rimo Stūrono tritaškių rezultatas tapo lygus (64:64), tačiau iškart po to šiauliečiai vėl atitrūko ir iki pat rungtynių pabaigos neleido VDU krepšininkams priartėti.

Rungtynes ŠU laimėjo 96:86 (23:17, 22:25, 22:15, 29:29) ir sušvelnino serijos iki trijų pergalių rezultatą 2:1.

„Žinojome, kad tai tritaškininkų komanda, tačiau nepadarėme visko, kad juos sustabdytume. Mus pražudė tie trys tritaškiai trečiojo kėlinio pradžioje. Vėliau žaidimas išsilygino, tačiau mums neužteko jėgų panaikinti varžovų persvarą“, - po rungtynių sakė VDU komandos treneris Arūnas Juknevičius.

„Vyrai kovojo iš paskutiniųjų, grūmėsi dėl kiekvieno kamuolio. Rungtynes pradėjome labai susikaupę, be to šį kartą mūsų gynėjai sužaidė taip kaip iš tikrųjų gali žaisti – gerai pataikė, buvo greiti. O varžovai šį kartą buvo vangesni. Gal juos apakino taurių spindesys?“, - po rungtynių šmaikštavo ŠU komandos treneris Dainius Bertulis.

ŠU ginklas - tritaškiai

ŠU komandai taškus pelnė: Andrejus Golovinas - 26 (4 tritaškiai, 4 rezultatyvūs perdavimai), Rytis Rauktys - 19 (8 atkovoti kamuoliai, 4 tritaškiai), Mindaugas Kumpis - 18 (8 atkovoti kamuoliai, 3 blokuoti metimai), Aurimas Statkus - 15 (4 rezultatyvūs perdavimai), Šarūnas Antanavičius - 11 (6 perimti kamuoliai), Renatas Jonelis - 6 (5 atkovoti kamuoliai), Juozas Bložys - 1.

VDU komandai taškus pelnė: Paulius Motiejūnas (4 rezultatyvūs perdavimai) ir Modestas Maumevičius - po 15, Edvinas Žukauskas ir Regimantas Ostreika (6 atkovoti kamuoliai) - po 13, Karolis Stančikas - 7, Arūnas Krivonis (5 rezultatyvūs perdavimai ir 10 atkovotų kamuolių) ir Paulius Augulis - po 4, Mindaugas Butkus - 3.

ŠU šį kartą pagerino kovą dėl atšokusių kamuolių. Ankstesnėse rungtynėse VDU atkovodavo po 15 kamuolių daugiau už savo varžovus. Paskutinėse varžybose VDU atkovojo tik vienu kamuoliu daugiau - 28:27.

Pagrindinis šiauliečių ginklas ir vėl buvo tritaškiai – nugalėtojai pataikė 10 tolimų metimų, VDU – 7. ŠU ekipa atliko 14 rezultatyvių perdavimų, VDU – 12.

Kitos rungtynės vyks Šiauliuose, ŠU sporto salėje, P.Višinskio g. 25, balandžio 27 dieną, antradienį, 19 val.

Vilniuje – atkali kova dėl trečios vietos

Vilniuje vykusiose varžybose tarp Lietuvos teisės universiteto (LTU) ir Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) dramatiškai susiklostė rungtynių pabaiga. Likus 2 sekundėms iki rungtynių pabaigos LTU komanda pirmavo vienu tašku, tačiau tuo metu prasižengė vienas šios ekipos žaidėjas. Pasipiktinęs tokiu rungtynių arbitrų sprendimu į aikštę įžengė LTU komandos trenerio asistentas Arūnas Umbrasas ir už tai buvo nubaustas technine pražanga. VPU ekipa gavo teisę mesti 4 baudos metimus. Du iš jų buvo taiklūs ir VPU komanda šventė pergalę rezultatu 75:74 (19:20, 13:16, 26:19, 17:19).

VPU komandai taškus pelnė: Giedrius Kulbis - 18, Remigijus Glinskas - 16, Tomas Lisauskas - 15, Donatas Kubiliūnas - 13, Darius Griškėnas - 6, Jonas Digrys - 5, Lukas Chmieliauskas ir Algirdas Navickas - po 1.

LTU komandai taškus pelnė: Gintaras Leonavičius - 15, Mindaugas Badaras - 14, Dainius Kinderevičius ir Gaudentas Puškorius - po 11, Ignas Urbietis - 10, Artūras Daugulis - 9, Marius Repečka ir Robertas Retkus - po 2.

Serijoje iki 3 pergalių VPU pirmauja 2:1. Kitos rungtynės vyks LTU sporto salėje, Ateities g. 20, balandžio 29 dieną, ketvirtadienį, 18.30 val.

Antrosios grupės čempionai – KMU krepšininkai

Vaikinų antrojoje grupėje čempionais tapo Kauno medicinos universiteto (KMU) krepšininkai. Po reguliaraus sezono ketvirtąją vietą užėmę būsimieji medikai, nebuvo laikomi favoritais. Tačiau finalo seriją iki dviejų pergalių su Lietuvos karo akademijos (LKA) krepšininkais jie laimėjo 2:0. Paskutines rungtynes kauniečiai žaidė Vilniuje LKA sporto salėje. Rungtynes jie laimėjo tik po pratęsimo rezultatu 80:76 (24:24, 15:20, 17:18, 15:9, 9:5).

KMU komandai taškus pelnė: Dovydas Grukauskas - 26, Žygimantas Guobis - 16, Laimonas Šiupšinskas - 14, Alonas Rodas - 13, Donatas Danys ir Klaudijus Beinaravičius - po 4, Audrius Malakauskas - 3.

LKA komandai taškus pelnė: Raimundas Ambrulaitis - 29, Arnoldas Aneliauskas - 21, Dainius Labanauskas - 16, Edvardas Eidikis - 7, Vaidas Bimbiris - 3.

Merginų grupėje vyko vienerios rungtynės. Dėl trečiosios vietos kovojo Kauno technologijos universiteto ir Lietuvos teisės universiteto komandos. KTU merginos Kaune vykusias rungtynes laimėjo rezultatu 69:57 (15:12, 28:16, 17:13, 9:16). Serijoje iki trijų pergalių KTU pirmauja 1:0.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.