„Žalgiris“ pirmame kėlinyje turėjo nedidelę persvarą (16:11), tačiau vėliau pralaimėjo keliolikos minučių atkarpą net 6:34. Į gilią duobę įkritę žalgiriečiai kovėsi iki galo ir mačo pabaigoje sumažino triuškinantį skirtumą iki 3 taškų svečių persvaros, tačiau pasivyti Graikijos ekipos taip ir nepavyko.

Lietuvos vicečempionai neperėmė nė vieno kamuolio („Olympiacos“ – 9), o patys jį prarado net 21 kartą („Olympiacos“ – 5).

Pirmame ture „Žalgiris“ išvykoje rezultatu 59:73 nusileido Valensijos „Power Electronics“ klubui, o Pirėjo ekipa taip pat patyrė nesėkmę, savo aikštelėje 70:84 pralaimėjusi Stambulo „Fenerbahce Ulker“.

Kitas rungtynes žalgiriečiai vasario 2-ą dieną žais Stambule, kur susitiks su vietos „Fenerbahce Ulker“ ekipa. Šiai komandai atstovauja Darjušas Lavrinovičius ir Šarūnas Jasikevičius.

Į varžybų ketvirtfinalį pateks po dvi geriausias grupių komandas.

Rungtynės

„Žalgirio“ gretose rungtynes pradėjo Mantas Kalnietis, Tomas Delininkaitis, Martynas Pocius, Tadas Klimavičius ir Bobanas Marjanovičius. Ši kauniečių sudėtis pirmomis minutėmis niekuo nenusileido varžovams – 5:5 po M. Kalniečio ir T. Delininkaičio taškų.

Sužaidus 4 minutes Traviso Watsono dvitaškis suteikė minimalų pranašumą šeimininkams (9:8), netrukus kovingai žaidęs amerikietis susigrąžino prarastą kamuolį ir vėl persvėrė rezultatą (11:10). Įsibėgėjęs puolėjas taškus rinko ir po minutės pertraukėlės, o Aleksandro Čapino dvitaškis su bauda skirtumą didino toliau (16:11).

Tačiau labiau atitrūkti „Žalgiriui“ neleido klaidos. Jomis pasinaudoję „Olympiacos“ krepšininkai po Yotamo Halperino ir Vassilio Spanoulio taškų pasivijo mūsiškius (16:16), o netrukus jau ir pirmavo (16:21). Paskutinėmis sekundėmis V. Spanoulis pratęsė Graikijos komandos spurtą iki 12:0 (16:23).

Antrojo ketvirčio pradžioje tęsėsi kauniečių taškų badas ir svečiai nesustabdomai tolo (16:27). Sužaidus 3 minutes galiausiai dėjimu ledus pralaužė Mindaugas Kuzminskas (18:27). Vėliau ekipos sunkiai rinko taškus, o ketvirčio viduryje triuškinančiu dėjimu Kauno sirgalius nudžiugino B. Marjanovičius (20:29).

Bet čia pat V. Spanoulis pataikė iš toli, o į M. Pociaus metimą atsakė individualiu reidu (22:34). Dar kartą pristabdę Pirėjo krepšininkų atakas žalgiriečiai skirtumo sumažinti nesugebėjo – koją vėl pakišo dažnos klaidos. O netrukus tritaškį pataikė Marko Kešeljis ir „Olympiacos“ susikrovė didžiausią iki tol persvarą (22:37).

„Žalgirio“ ginklams atakose tylint kėlinio pabaigoje kauniečius klupdė dar vienas tritaškis – šįkart pataikė M. Teodosičius (22:40). Per antrąjį ketvirtį Kauno komanda surinko vos 6 taškus.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo dar 5 svečių taškais be atsako (22:45). Nebedžiugino „Žalgirio“ aistruolių ir gražus M. Kalniečio dėjimas į krepšį, po kurio įžaidėjas skausmingai stvėrėsi už anksčiau traumuotos rankos (26:47).

Kėlinyje sužaidus 4 min. B. Marjanovičiaus dėjimas ir papildomas taškas baudos metimu neleido „Olympiacos“ toliau didinti skirtumo (29:50). Tačiau nusivylę aistruoliai jau ėmėsi naujos skanduotės „Buratinas!“.

Tuo metu „Žalgirį“ į priekį tempti ėmėsi M. Pocius, trimis taikliais metimais iš eilės mažinęs atotrūkį iki 16 taškų (36:52). Netrukus Martynas pridėjo ir baudos metimus (38:54).

Trys T. Delininkaičio tikslūs baudos metimai įpūtė naujos vilties kauniečiams (41:54), o netrukus M. Kalnietis su T. Klimavičiumi surengė savaitės TOP-10 vertą ataką. Įžaidėjas pakabino puolėjui kamuolį ore ir T. Klimavičius ataką baigė gražiu dėjimu, priversdamas „Olympiacos“ strategą Dušaną Ivkovičių prašyti minutės pertraukėlės (43:54).

Sužaidus 30 minučių komandas skyrė 13 taškų (43:56).

Lemiamas ketvirtis prasidėjo tiksliu tolimu M. Pociaus šūviu, o B. Marjanovičius pridėjo dvitaškį ir po ilgos pertraukos „Žalgirio“ atsilikimas sumenko iki vienženklio (48:56). Po kelių minučių svarbų tritaškį pataikė M. Kalnietis (51:58).

Kėlinio viduryje T. Klimavičius pakartojo netikslų M. Kalniečio metimą ir iš „Olympiacos“ pranašumo teliko 6 taškai (54:60). Trumpą atkarpą kauniečiai taškų nepelnė, kol vėl pataikė B. Marjanovičius (56:63).

Likus žaisti mažiau nei 2 min., T. Delininkaičio tolimas metimas intrigą didino iki maksimumo, o M. Pocius sėkmingai prasiveržė (61:64). Vis dėlto mūsiškių pastangas gerokai sumažino V. Spanoulio tritaškis (61:67), kritęs prieš prasidedant paskutinei minutei.

M. Pocius pataikė tik vieną baudos metimą (62:67), „Žalgiris“ apsigynė ir likus žaisti 33 sek. tas pats M. Pocius vėl mažino skirtumą (64:67). Tačiau pražanga stabdytas M. Teodosičius realizavo abu metimus, o kitos žalgiriečių atakos metu M. Kalnietis prarado kamuolį ir Kauno ekipos viltys žlugo.

Statistika

„Žalgiris“: Martynas Pocius 19 taškų (2/4 trit., 5/7 dvit., 3/4 baudų; 6 atk. kam., 4 rez. perd.), Bobanas Marjanovičius 12 (5/6 dvit., 2/3 baudų; 7 atk. kam.), Tomas Delininkaitis 9, Mantas Kalnietis 7, Travisas Watsonas 6, Tadas Klimavičius 4, Aleksandras Čapinas 3, Paulius Jankūnas ir Mindaugas Kuzminskas po 2.

Dejuanas Collinsas (20:07 min.), Artūras Milaknis (06:25) ir Marcusas Brownas (05:59) taškų nepelnė.

„Olympiacos“: Vassilis Spanoulis 17 (2/6 trit., 4/8 dvit., 3/4 baudų), Milošas Teodosičius 13, Ioanis Bourousis 11, Radoslavas Nesterovičius 9 (8 atk. kam.), Jamontas Lucasas 7, Loukas Mavrokefalides ir Zoranas Ercegas po 4, Marko Kešeljis ir Yotamas Halperinas po 3.

Dvitaškiai: „Žalgiris“ 20/42 (48 proc.) – „Olympiacos“ 20/39 (51 proc.)

Tritaškiai: „Žalgiris“ 5/12 (42 proc.) – „Olympiacos“ 6/23 (26 proc.)

Baudų metimai: „Žalgiris“ 9/12 (75 proc.) – „Olympiacos“ 13/22 (59 proc.)

Atkovoti kamuoliai: „Žalgiris“ 39 – „Olympiacos“ 29

Rezultatyvūs perdavimai: „Žalgiris“ 12 – „Olympiacos“ 14

Perimti kamuoliai: „Žalgiris“ 0 – „Olympiacos“ 9

Klaidos: „Žalgiris“ 21 – „Olympiacos“ 5

Blokuoti metimai: „Žalgiris“ 2 – „Olympiacos“ 4.