Antroje vietoje pirmą etapą baigė Vitorijos „Caja Laboral“ klubas, namuose 87:71 nugalėjęs ketvirtą vietą užėmusią Belgrado „Partizan“. „Caja Laboral“, „Partizan“ ir „Žalgiris“ surinko po penkias pergales ir vietas pasiskirstė pagal tarpusavio mačų santykį.

Tik ketvirtą pergalę iškovojusi Rusijos vicečempionė jau prieš mačą buvo praradusi bet kokias viltis pratęsti pasirodymą varžybose, o prieš susitikimą išsiskyrė su vyriausiuoju treneriu Sergio Scariolo. Dabar „Chimki“ treniruoja Olegas Meleščenka.

Atkakliame susitikime „Žalgiris“ paskutinėmis sekundėmis leido varžovų lyderiui K. Langfordui tritaškiu išplėšti pratęsimą, kurio metu amerikietis tiksliais metimais palaidojo kauniečių viltis nugalėti. Puikias rungtynes sužaidęs K. Langfordas pelnė net 35 taškus ir surinko 42 naudingumo balus.

Pirmojo Eurolygos rato komandų akistatoje Kaune pergalę rezultatu 73:65 iškovojo „Žalgiris“.

Eurolygos TOP-16 etapo burtai sausio 4-ą dieną bus traukiami Barselonoje.

Rungtynės

„Žalgirio“ sudėtyje rungtynes pradėjo DeJuanas Collinsas, Tomas Delininkaitis, Dainius Šalenga, Paulius Jankūnas ir Mirza Begičius. Pusantros minutės komandos nepelnė taškų, kai „Chimki“ dvitaškiu su bauda į priekį išvedė Keithas Langfordas (0:3). Amerikietis pridėjo dar vieną dvitaškį, o žalgiriečių metimai tikslo nepasiekė (0:5).

Sužaidus beveik 4 minutes pirmuosius svečių taškus pelnė Mantas Kalnietis, tritaškį iššovė D. Šalenga ir kauniečiai pajudėjo iš sąstingio (5:6). M. Kalnietis labai pagyvino „Žalgirio“ puolimą ir po įžaidėjo dvitaškio bei papildomo taško Kauno klubas išsiveržė pirmyn (10:8).

„Chimki“ atsigavo po minutės pertraukėlės. Raulis Lopezas pataikė porą tritaškių, taikliai atakavo Benjaminas Eze ir K. Langfordas, o „Žalgirio“ komanda vėl atsidūrė besivejančiosios vaidmenyje (13:17). Vis dėlto kėlinio pabaigoje vėl sėkmingiau žaidė kauniečiai, pasiekę minimalią persvarą (23:22).

Keli tikslūs P. Jankūno metimai ir D. Collinso dvitaškis antrojo kėlinio pradžioje leido žalgiriečiams tolti nuo varžovų (29:22). Greitomis kontratakomis Kauno krepšininkai varžovų pastangas priartėti vertė niekais, o T. Delininkaičio ore pakabintas kamuolys Martynui Pocius ir šio metimas buvo verti savaitės epizodų TOP-10 (34:27). Po uraganiškos M. Kalniečio atakos varžovai prašė minutės pertraukėlės (40:31).

Sergejus Monia ir K. Langfordas džiugino aistruolius įspūdingais dėjimais, tačiau „Žalgiris“ kurį laiką skyles gynyboje kompensavo geru puolimu. Vis dėlto paskutinėmis ketvirčio minutėmis „Chimki“ pavyko kiek sumažinti atsilikimą (48:42).

Trečiajame kėlinyje aikštelės šeimininkai jau kvėpavo kauniečiams į nugarą (51:49), kai du tritaškius iš eilės pataikė M. Pocius (57:49). Čia pat žalgirietis buvo nubaustas technine pražanga, tačiau „Chimki“ ją pavertė tik dviem taškais (57:51).

Vis dėlto „Žalgirio“ atakos vėl strigo ir Rusijos komanda baudų metimais vėl prisivijo svečius (59:58), o po R. Lopezo tolimo šūvio santykis tapo lygus (61:61). Ketvirtį užbaigė įspūdingas P. Jankūno dėjimas (63:61).

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui į D. Šalengos baudų metimus tritaškiu atsakė K. Langfordas (65:64). Chaotiškame žaidime žalgiriečiai rinko pražangas, o ne taškus, kol galiausiai M. Kalnietis pataikė retą šioms rungtynėms tritaškį (68:64), o dar vienas jo tolimas šūvis kėlinio viduryje buvo lyg tyro oro gurkšnis kauniečiams (71:65).

M. Pociaus metimas dar labiau padidino skirtumą (73:65), kai žaisti liko kiek daugiau nei 3 minutės, o netrukus M. Begičius užfiksavo 9 taškų „Žalgirio“ pranašumą (75:66).

„Chimki“ kapituliuoti nesiruošė ir likus žaisti 2 min. R. Lopezas mažino skirtumą iki 4 taškų (75:71). Iniciatyvos ėmėsi M. Kalnietis (77:71), bet S. Monia čia pat atsakė tritaškiu (77:74). Komandos apsikeitė netiksliomis atakomis ir likus 26 sek. aikštelės šeimininkai jau buvo priversti pražanga stabdyti M. Kalnietį, bet gynėjo ranka sudrebėjo dukart ir K. Langfordas greitai mažino skirtumą iki minimumo (77:76).

Dar kartą prie baudų metimo linijos stojęs M. Kalnietis šįkart pataikė abu sykius (79:76). Krešimiras Lončaras po netikslaus K. Langfordo tolimo šūvio pataikė iš po krepšio, M. Pocius sumetė baudas, tačiau paskutinėje atakoje „Žalgiris“ leido K. Langfordui mesti iš toli ir šis išplėšė pratęsimą (81:81).

Vos prasidėjus pridėtam laikui „Chimki“ lyderis smeigė dar vieną tritaškį, tuo pačiu atsakė M. Kalnietis (84:84). Vėliau Th. Kelati tolimas metimas vėl išvedė Chimkų klubą į priekį, o K. Langfordas pridėjo baudos metimą (86:88).

M. Begičius prametė abi baudas ir Z. Planiničius didino skirtumą, o netrukus K. Langfordas tritaškiu nužudė „Žalgirį“ (86:93). Likus 40 sek. sudėtingą tolimą metimą pataikė T. Delininkaitis (89:93), tačiau Kauno komandos tai nebegelbėjo. Kiti tolimi šūviai buvo netikslūs ir pergalę iškovojo „Chimki“.

Statistika

„Chimki“: Keithas Langfordas 35 taškai (4/7 trit., 7/15 dvit., 9/15 baudų; 8 atk. kam., 4 rez. perd. 42 naudingumo balai), Raulis Lopezas 14, Krešimiras Lončaras 13 (9 atk. kam.), Sergejus Monia 10, Zoranas Planiničius 8 (7 atk. kam., 4 rez. perd., 7 kld.), Thomasas Kelati 7, Benjaminas Eze, Aleksejus Savrasenka (8 atk. kam.) ir Vadimas Paninas po 2.

„Žalgiris“: Mantas Kalnietis 24 (3/6 trit., 6/10 dvit., 3/5 baudų), Martynas Pocius 13 (2/6 trit., 2/4 dvit., 3/4 baudų), Paulius Jankūnas (11 atk. kam., 3 blk.) ir Dainius Šalenga po 9, DeJuanas Collinsas ir Tomas Delininkaitis po 8, Artūras Milaknis 5, Travisas Watsonas (7 atk. kam.) ir Tadas Klimavičius po 4, Mirza Begičius 3 (6 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas 2.

Omaras Samhanas (8:43 min.) taškų nepelnė.

Dvitaškiai: „Chimki“ 17/41 (41 proc.) – „Žalgiris“ 24/48 (50 proc.)

Tritaškiai: „Chimki“ 13/28 (46 proc.) – „Žalgiris“ 8/26 (31 proc.)

Baudų metimai: „Chimki“ 20/33 (61 proc.) – „Žalgiris“ 17/26 (65 proc.)

Atkovoti kamuoliai: „Chimki“ 47 – „Žalgiris“ 44

Rezultatyvūs perdavimai: „Chimki“ 13 – „Žalgiris“ 15

Perimti kamuoliai: „Chimki“ 7 – „Žalgiris“ 10