Pirmoje akistatoje Vitorijoje pajėgesni buvo kauniečiai, tąsyk išsivežę pergalę rezultatu 92:88.

Trečiadienio rungtynėse permainingai žaidę „Žalgirio“ krepšininkai dukart išsikapanojo iš gilių duobių, kai antrame ketvirtyje nuo varžovų atsiliko 19, o prasidėjus ketvirtajam – 16 taškų.

Paskutinėmis akimirkomis išplėšę pratęsimą kauniečiai galėjo užsitikrinti vietą TOP-16 etape, tačiau nesulaikomai žaidęs varžovų puolėjas Mirza Teletovičius per papildomas 5 minutes keliais tritaškiais palaidojo Lietuvos klubo viltis.

Bosnis iš viso pelnė 32 taškus ir pataikė net 9 iš 13 tritaškių.

„Žalgiris“ po nesėkmės išsaugojo antrąją vietą A grupėje, o ketvirtą pergalę iškovojusi Ispanijos čempionė „Caja Laboral“ kyla iš lentelės apačios. Toks rezultatas įnešė dar daugiau sumaišties A grupėje ir joje galutinis komandų išsidėstymas paaiškės tik po likusių kovų.

Paskutines pirmojo etapo rungtynes „Žalgirio“ komanda žais gruodžio 23-ą dieną, kai išvykoje susitiks su Maskvos srities „Chimki“ ekipa. Pirmojo rato klubų akistatoje Kaune žalgiriečiai iškovojo nelengvą pergalę rezultatu 73:65.

Rungtynės

Susitikimą „Žalgiris“ pradėjo tokia sudėtimi: DeJuanas Collinsas, Artūras Milaknis, Dainius Šalenga, Tadas Klimavičius ir Travisas Watsonas. Šiam penketukui mačo startas nebuvo sėkmingas ir „Caja Laboral“ metimais iš po krepšio šovė pirmyn, o netrukus dar ir tritaškį iššovė Mirza Teletovičius (0:9). R. Grigas paprašė pirmosios minutės pertraukėlės.

Pirmuosius taškus kauniečiams baudos metimais pelnė T. Watsonas, netrukus amerikietis dar ir sėkmingai prasiveržė (4:9). Spurtą pratęsė T. Klimavičius, tačiau mūsiškių entuziazmą dar vienu tritaškiu vėsino M. Teletovičius (6:12).

Kėlinio viduryje Vitorijos krepšininkai padidino savo pranašumą iki dviženklio (6:16). R. Grigas pakeitė visą starto penketą, tačiau kauniečiams priartėti nesisekė – po Fernando San Emeterio dvitaškio su bauda skirtumas dar labiau augo (10:21).

Ketvirčio pabaigoje „Žalgiris“ padidino tempą atakose, tačiau skylių gynyboje neužlopė – sužaidus 10 minučių svečiai pirmavo 27:16.

Antrojo kėlinio pradžioje žalgiriečiams niekaip nesisekė priartėti prie varžovų – kiekvieną mėginimą neutralizuodavo įspūdingai tritaškius mėtęs M. Teletovičius. Dar vienas bosnio metimas – šįkart iš po krepšio – didino „Caja Laboral“ persvarą iki 15 taškų (22:37). Netrukus prie jo prisijungė serbas Nemanja Bjelica, taip pat pataikęs iš toli (24:40).

Ketvirčio pabaigoje „Žalgiris“ kantriai pamažu mažino atsilikimą, bet Vitorijos krepšininkai žinojo, kam atiduoti kamuolį. M. Teletovičius atsilošęs vieną po kito smeigė dar du tritaškius, atkarpą vainikavo Marcelinho Huertaso metimas ir skirtumas vėl šoktelėjo (33:52).

M. Teletovičius vien per pirmąsias 20 minučių, kurias žaidė be keitimų, pelnė 26 taškus, pataikęs 7 iš 8 tritaškių.

Trečiasis kėlinys prasidėjo daug sėkmingesniu „Žalgirio“ žaidimu. A. Milaknis pelnė 5 taškus iš eilės, o spurtą pratęsė D. Šalenga (40:52). Po kelių minučių tikslus M. Kalniečio perdavimas surado Paulių Jankūną ir puolėjas tritaškiu mažino atsilikimą iki vienženklio (46:55).

„Žalgirio“ atakų banga kilo vis aukščiau: netrukus iš toli pataikė pats M. Kalnietis, dvitaškį pridėjo Mirza Begičius, o po įspūdingo T. Delininkaičio tritaškio skirtumas ištirpo iki 3 taškų (56:59).

Tačiau „Caja Laboral“ žaidėjai nepanikavo. Svečiai surengė atsakomąjį spurtą 8:2 ir vėl ėmė tolti (58:67), o kėlinio pabaigoje kelios žalgiriečių klaidos Ispanijos čempionų persvarai leido dar labiau ūgtelėti (60:70).

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečių viltys menko, kai po virtinės nesėkmingų sprendimų ir klaidų „Caja Laboral“ vėl nutolo (62:78).

Tačiau žaidimo svarstyklės krypo tai į vieną, tai į kitą pusę. M. Pociaus ir D. Šalengos tritaškiai likus žaisti 3 minutes kauniečių viltis vėl atgaivino, o netrukus tas pats D. Šalenga dar ir pridėjo dvitaškį su bauda ir sugrąžino intrigą (75:80).

„Žalgiris“ sėkmingai gynėsi, taikliai atakavo T. Watsonas, o likus 1 min. 32 sek. tolimas M. Kalniečio metimas buvo tikslus ir viskas prasidėjo iš pradžių (80:80).

Komandos apsikeitė netiksliai metimais ir likus 16 sek. Vitorijos krepšininkai gavo teisę rengti ataką iki pat mačo pabaigos. Tačiau svečiai tuo nepasinaudojo – žalgiriečiai išprovokavo varžovų klaidą ir išplėšė pratęsimą.

Papildomos penkios minutės prasidėjo 5 „sausais“ Vitorijos komandos taškais (80:85), o įpusėjus pridėtam laikui vėl prabilo tritaškį pataikęs M. Teletovičius (84:90). M. Pocius ir P. Jankūnas vėl sumažino „Žalgirio“ atsilikimą, bet prasidėjus paskutinei minutei kauniečius žudė eilinis M. Teletovičiaus tolimas šūvis, o F. San Emeterio pridėjo dvitaškį (88:95).

Dar vieno stebuklo Kauno komandos žaidėjams per likusias 30 sek. sukurti nebepavyko ir pergalę namo išsivežė „Caja Laboral“ – 89:95.

Statistika

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 17 taškų (1/5 trit., 5/7 dvit., 4/4 baudų), Martynas Pocius (1/4 trit., 2/3 dvit., 3/4 baudų), Mantas Kalnietis (2/3 trit., 2/4 dvit.; 5 rez. perd.), Artūras Milaknis (2/3 trit., 2/2 dvit.) ir Mirza Begičius (5/10 dvit.) po 10, Tomas Delininkaitis ir Dainius Šalenga po 9, Travisas Watsonas 8, Tadas Klimavičius 6.

Mindaugas Kuzminskas (07:57 min.) ir DeJuanas Collinsas (15:52 min.) taškų nepelnė, o Omaras Samhanas nežaidė.

„Caja Laboral“: Mirza Teletovičius 32 (9/13 trit., 2/9 dvit., 1/2 baudų; 8 atk. kam.), Fernand San Emeterio ir Stanko Baračas (7 atk. kam.) po 21, Bradas Olesonas 12 (7 atk. kam.), Marcelinho Huertasas 4 (13 rez. perd., 5 atk. kam., 5 kld.), Nemanja Bjelica 3, Davidas Loganas 2.

Dvitaškiai: „Žalgiris“ 26/44 (59 proc.) – „Caja Laboral“ 24/45 (53 proc.)

Tritaškiai: „Žalgiris“ 8/27 (30 proc.) – „Caja Laboral“ 13/26 (50 proc.)

Baudų metimai: „Žalgiris“ 13/15 (87 proc.) – „Caja Laboral“ 8/12 (67 proc.)

Atkovoti kamuoliai: „Žalgiris“ 32 – „Caja Laboral“ 37

Rezultatyvūs perdavimai: „Žalgiris“ 13 – „Caja Laboral“ 27

Perimti kamuoliai: „Žalgiris“ 8 – „Caja Laboral“ 7

Klaidos: „Žalgiris“ 13 – „Caja Laboral“ 19

Blokai: „Žalgiris“ 4 – „Caja Laboral“ 2.