Pirmą šio sezono susitikimą Kaune žalgiriečiai laimėjo 11 taškų skirtumu - 73:62.

„Žalgirio“ ir „Partizan“ tarpusavio dvikovų balansas kol kas 3:1 mūsiškių naudai.

„Žalgiriui“ ketvirtadienį dėl traumų negalėjo padėti Marcusas Brownas ir Aleksandras Čapinas.

Jau prieš dvi valandas iki rungtynių į „Pionir“ areną pradėjo rinktis serbų aistruoliai, o likus pusvalandžiui iki mačo pradžios praktiškai visi 8 tūkstančių vietų rūmai jau buvo užpildyti. Beje, nors arenoje oficialiai draudžiama rūkyti, kai kurie fanai pačioje arenoje traukė dūmą, pranešė DELFI žurnalistas Paulius Garkauskas iš Belgrado.

Rungtynės:

„Žalgirio“ starto sudėtis DeJuanas Collinsas, Artūras Milaknis, Dainius Šalenga, Paulius Jankūnas ir Travisas Watsonas neapsigynė nuo trečios varžovų atakos (0:2), bet T. Watsonas tuojau išlygino skirtumą (2:2).

Žalgiriečiai nesustabdė varžovų „centro“ Nathano Jawai ir puolėjo Jano Vesely, o priešininkai pabėgo - 9:2. Laimė, P. Jankūnas dvitaškiu, Mirza Begičius dėjimu ir D. Collinsas 4 taškais iš eilės ištirpdė skirtumą (10:11). Netrukus „partizanai“ vėl spurtavo - 12:2. Paskutinius du taškus reidu per visą aikštę pelnė Mantas Kalnietis, bet pirmą kėlinį laimėjo serbai - 23:14.

Antras ketvirtis prasidėjo „Partizan“ klubo taškais, bet sunkų metimą iš po krepšio pataikė T. Watsonas (16:25). Abi komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis, bet varžovai po N. Jawai ir J. Vesely dėjimų ir baudos įgijo dviženklį pranašumą (34:20, 15 min.). Pagaliau po ilgesnės pertraukos „Žalgiriui“ taškus pelnė P. Jankūnas, M. Begičius ir D. Collinsas (atkarpa - 6:0, 26:34), bet mūsiškių pastangas sužlugdė J. Vesely tritaškis bei Raško Katičiaus dėjimas (26:39). Antrą kėlinį „Partizan“ ekipa baigė tritaškiu paskutinę sekundę ir komandos išėjo ilsėtis šeimininkams pirmaujant solidžiu 15 taškų skirtumu - 44:29.

Trečias ketvirtis prasidėjo įspūdingu Dragano Milisavljevičiaus metimu. Sąlygas aikštėje diktavo „Partizan“ krepšininkai ir jų pranašumas išaugo net iki 20 taškų (52:32). M. Begičiaus ir Artūro Milaknio pastangomis mūsiškiams pavyko priartėti - 40:52 (atkarpa - 8:0). Netrukus pirmą „Žalgirio“ tritaškį šiose rungtynėse pataikė M. Kalnietis ir skirtumas po 30 minučių kovos buvo - 11 taškų (43:54).

Lemiamas ketvirtis prasidėjo serbų taškais, bet M. Pocius ir D. Collinsas deficitą sumažino iki 10 taškų. Toks 10-12 taškų skirtumas ir svyravo kelias artimiausias minutes. Po D. Milisavljevičiaus tritaškio „Žalgirio“ padėtis tapo kritiška - 48:63 (likus 4:10 min.). Bet M. Kalniečiui, M. Begičiui ir Tomui Delininkaičiui pavyko skirtumą aptirpdyti iki palankaus tarpusavio mačuose - 53:63 (likus 2:30 min.). T. Delininkaitis tritaškiu, o D. Collinsas baudomis nubraukė varžovų pranašumą iki 6 taškų ir mačas baigėsi „Žalgirio“ pralaimėjimu - 62:68.

Rezultatas:

„Partizan“ (4/2) - „Žalgiris” (4/2) - 68:62 (23:14, 21:15, 10:14, 14:19).

„Partizan“: Draganas Milosavljevičius 19 (5/5 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 3/3 baudos), Oliveris Lafayette'as 12 (2/5 dvitaškiai, 2/7 tritaškiai, 2/2 baudos), Jamesas Gistas (8 atk. kam.), Nathanas Jawai (7 atk. kam.) ir Janas Vesely po 9, Raško Katičius 6, Dušanas Kečmanas ir Jaka Klobučaras po 2 taškus.

„Žalgiris”: Mirza Begičius 19 (5/10 dvitaškiai, 9/14 baudos, 5 atk. kam.), DeJuanas Collinsas 12 (4/8 dvitaškiai, 4/6 baudos, 3 atk. kam., 3 rez. perdav., 3 per, kam.), Paulius Jankūnas (11 atk. kam.), Martynas Pocius, Mantas Kalnietis ir Travisas Watsonas (4 atk. kam.) po 6, Tomas Delininkaitis 5, Artūras Milaknis 2 taškai. Dainius Šalenga (27:15 min., 0/2 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai) ir Tadas Klimavičius (10:21 min.) taškų nepelnė. Mindaugas Kuzminskas ir Omaras Samhanas nežaidė.