Po trijų pralaimėjimų iš eilės kauniečiai liko šešti grupėje ir dar labiau sumenkino savo galimybes patekti į kitą etapą. Norint būti tarp 16 geriausių turnyro ekipų, "Žalgiriui" tiesiog būtina lamėti trejas iš likusių ketverių B grupės rungtynių.

Kauniečiai pralaimėjo ketvirtąkart iš eilės, reto rezultatyvumo rungtynėse neatsilaikę prieš "Skipper" tritaškių krušą. Varžovai pataikė net 15 iš 28 tritaškių, niekais paversdami visus kauniečių bandymus išlyginti rezultatą.

Be bronchitu sergančio Arvydo Sabonio žaidusį "Žalgirį" gelbėjo tik įspūdingas Tanokos Beardo (Tanoko Berdo) žaidimas - kauniečių vidurio puolėjas per 38 min. pelnė 35 taškus (dvitaškiai 11/14, baudos 13/13), atkovojo 19 kamuolių ir išprovokavo 11 pražangų, pasiekęs naują Eurolygos efektyvumo rekordą - 63 balai.

Kitas amerikietis Edas Cota (Edas Kota) surinko 19 taškų, latvis Ainaras Bagatskis pelnė 16, Giedrius Gustas - 14, o Mindaugas Timinskas - 12 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

Bolonijos ekipoje nesulaikomas buvo Milošas Vujaničius, pelnęs 31 tašką, Gianluca Basile (Džanluka Bazilė) įmetė 20, o Carlosas Delfino (Karlosas Delfinas) - 18 taškų.

Kauniečiai tik kartą (2:0) pirmavo šiose rungtynėse "be gynybos" ir visąlaik vijosi varžovus. Ketvirtojo kėlinio pradžioje buvo belikę trys taškai (90:87), tačiau klaidos gynyboje neleido pasiekti persilaužimo.

Mačo pradžioje pataikę pirmuosius keturis mestus tritaškius, italai pajuto įkvėpimą ir atakavo krepšį iš bet kokių padėčių ir vis pataikydavo.

Tokios rungtynių tendencijos išryškėjo jau per pirmąsias kelias minutes, kai į E. Cotos dvitaškį šeimininkai atsakė dviem tritaškiais - 2:8.

Kauniečiai greit pasivijo - 12:13, tačiau tuoj pat vėl pasipylė tolimi pataikymai - 15:19.

Po pirmojo kėlinio šis atsilikimas išliko - 23:27. Nors antrąjį svečiai vėl pradėjo tritaškiu, rezultatyvus G. Gusto žaidimas ir T. Beardo dvitaškis atstatė pusiausvyrą - 32:32.

Tačiau varžovų atakų mechanizmas toliau dirbo neužsikirsdamas - 32:36 po Gintaro Krapiko techninės pražangos, 38:46 po dar dviejų tritaškių.

Kėlinio pabaigoje, kurią kiek nutolino susidūrime su Artūru Javtoku italų puolėjo Stefano Mancinelli (Stefano Mančinelio) gauta trauma, "Žalgiris" vėl spurtavo - 45:46. Deja, vėl nepavyko apsiginti nuo dviejų tritaškių, ir komandos ilsėtis išėjo esant rezultatui 51:56.

Trečiasis kėlinys vėl prasidėjo italų tritaškiu, o po to nusistovėjo 7-9 taškų skirtumas šeimininkų naudai.

25 min. T. Beardas pagaliau sumažino šį atsilikimą - 69:74, tačiau penki iš eilės Gianmarco Pozzeco (Džanmarko Poceko) taškai jį kaipmat padvigubino - 69:79.

Komandos nelėtino savo atakų tempo ir toliau rezultatyviai baigdavo beveik kiekvieną ataką. Tačiau šeimininkai nesusikuklindami vieną po kitos darė pražangas, o kauniečiai rinko taškus baudomis ir priartėjo iki trijų taškų - 82:85 po G. Gusto metimo.

Trečiojo kėlinio pradžioje vėl buvo likęs minimalus atsilikimas, bet netrukus dar vienas M. Vujaničiaus tritaškis privertė smarkai suabejoti, ar "Skipper" yra bent pristabdomas - 91:101.

Likus 3 min., M. Timinskas paskutinįkart tritaškiu įžiebė viltį - 101:106.

Tačiau ją tuoj užgesino dvi iš eilės E. Cotos klaidos, vėl nepataikė nerangumo stebuklus toliau demonstruojantis Dainius Šalenga, o galop ir pats M. Timinskas neleistinai suklydo - 103:113, nors jau trys varžovai sėdėjo su penkiomis pražangomis.

Po klaidos paskutinėje atakoje kauniečiai jau tradiciškai pakenkė sau paskutinėmis sekundėmis, leidę varžovams pelnyti du taškus ir laimėti dešimties taškų persvara - tokia pat, kaip ir "Žalgiris" laimėjo Kaune.

Tad po pralaimėjimų artimiausiems konkurentams kauniečių likimas spręsis rungtynėse su dviem lyderiais ir dviem autsaideriais.

Kitas rungtynes "Žalgiris" žais sausio 29-ąją namuose su tris pergales turinčia Malagos "Unicaja".

Statistika.

Bolonijos "Skipper" (Italija) - Kauno "Žalgiris" 117:107 (27:23, 29:28, 34:34, 27:22).

"Skipper" taškus pelnė: M. Vujanič 31 (dvitaškiai 3/5, tritaškiai 6/10, baudos 7/7), G. Basile 20, C. Delfino 18, M. Smodiš 15, G. Pozzeco 13, E. Lorbek 10, T. van den Spiegel 6, H. Mottola 4, M. Belinelli 0, S. Mancinelli 0.

"Žalgiriui": T. Beard 35 (žaidė 38 min., dvitaškiai 11/14, baudos 13/13; 19 atk. kam.), E. Cota 19 (37 min., dvitaškiai 2/7, tritaškiai 2/2, baudos 9/10; 6 rez. perdavimai), A. Bagatskis 16 (dvitaškiai 3/7, tritaškiai 2/4, baudos 4/6), G. Gustas 14, M. Timinskas 12, D. Šalenga 7, P. Jankūnas 3, A. Javtokas 1.

Taiklumas. Dvitaškiai 23/45 (51,1 proc.) ir 24/48 (50,0), tritaškiai 15/28 (53,5) ir 8/19 (42,1), baudos 26/28 (92,8) ir 35/39 (89,7).

Atkovoti kamuoliai - 30 ir 38, klaidos - 9 ir 10.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.