Los Andželo ekipa pirmavo 11:10 sužaidus 5 minutes, bet tada Bostono krepšininkai perėmė iniciatyvą ir po Ray'aus Alleno tritaškio spurtavo 13:3. „Celtics“ laimėjo pirmą 12 minučių atkarpą 23:14.

Viskas apsivertė auktšyn kojom antrame ketvirtyje, kurį Lakers klubas pradėjo sausa atkarpa 11:0. Bostono ekipa prametė 7 pirmuosius metimus šiame kėlinyje. Po Rono Artesto metimo rezultatas buvo lygus 25:25.

Tačiau antro kėlinio pabaigą vėl geriau sužaidė svečiai iš Bostono, kurie prieš ilgąją pertrauką pirmavo - 40:34.

Trečiame kėlinyje žaidimas vyko taškas į tašką, abiejų komandų krepšininkai dažnai klysta, o „Celtics“ pirmavo 4 taškais (53:57).

Ketvirto kėlinyje Ronas Artestas pataikė dvitaškį su pražanga ir išlygino rezultatą (61:61), „Celtics“ puolimas pradėjo strigti.

Lemiamuose rungtynių epizoduose vėl geriau sekėsi „Lakers“, kurie atitrūko 7 taškų persvara. Vis dėlto likus 25 sekundėms iki ketvirto kėlinio pabaigos „Celtics“ priartėjo iki vieno metimo - 76:79. Likus 16 sekundžių po Rajono Rondo tritaškio metimo skirtumas dar labiau sumažėjo 79:81.

Kobe Bryantas ir Ray'us Allenas
„Lakers“ slovėnas Saša Vujačičius pataikė abi baudas ir atitolino savo atstovaujamą ekipą - 83:79, o varžovai, likus 11 sekundžių, paprašė minutės pertraukėlės. R. Rondo metimas buvo nesėkmingas, o Pau Gasolis atkovojo kamuolį. „Lakers“ pergalė - 83:79.

„Lakers“ klubo treneris Philas Jacksonas 11-ą kartą tapo NBA čempionu.

Per visą klubo istoriją "Lakers" krepšininkai NBA finale žaidė 31-ą kartą, o 21-ą kartą finale žaidusi "Celtics" ekipą lemiamą seriją yra laimėjusi 17 kartų bei paskutinįsyk - 2008-aisiais.

NBA finale septynerių rungtynių prireikė pirmą kartą po penkerių metų pertraukos, kai San Antonio „Spurs“ klubas 4-3 įveikė Detroito „Pistons“ komandą.

Paskutinį Los Andželo ir Bostono klubų tarpusavio finalą 2008-aisiais (4-2) laimėjo "Celtics" krepšininkai, o "Lakers" komanda pastarąjį sykį Bostono krepšininkus NBA finale (4-2) nugalėjo 1987-aisiais.

Rezultatas:

Los Andželo „Lakers“ - Boston „Celtics“ 83:79 (14:23, 20:17, 19:17, 30:22), - serija 4-3.

„Lakers“: Kobe Bryantas 23 (15 atk. kam., dvitaškiai 6/24, tritaškiai 0/6, baudos 11/15), Ronas Artestas 20 (5 atk. kam., 5 per. kam.), Pau Gasolis 19 (18 atk. kam., dvitaškiai 6/16, baudos 7/13), Derekas Fisheris 10 (dvitaškiai 4/6, baudos 2/2), Lamaras Odomas 7 (7 atk. kam.), Andrew Bynumas ir Saša Vujačičius ( baudos 2/2) 2 taškai.

„Celtics“: Paulas Pierce'as 18 (10 atk. kam.), Kevinas Garnettas 17, Rajonas Rondo 14 (8 atk. kam., 10 rez. perdav.), Ray'us Allenas 13 (dvitaškiai 1/7, tritaškiai 2/7, baudos 5/6, Rasheedas Wallace'as 11, Glenas Davisas 6 taškai (9 atk. kam.).