Rungtynės

Nors pirmieji taškus pelnė varžovai (0:2), kauniečiai į tai atsakė spurtu 8:0. Edgaras Ulanovas ir Vytenis Čižauskas pelnė po du taškus, Egidijus Mockevičius „Cajasol“ krepšį sudrebino dviem efektingais dėjimais, o rezultatas švieslentėje tapo 8:2.

Vienu metu „Cajasol“ kiek priartėjo (7:11), tačiau po Dovydo Rediko taškų jaunieji žalgiriečiai vėl pirmavo užtikrintai (19:7). Po pirmųjų dešimties minučių kauniečiai buvo priekyje 21:7.

Antrąjį ketvirtį taip pat kur kas sėkmingiau pradėjo lietuviai. E. Mockevičiui pelnius savo šeštąjį tašką žalgiriečiai įgijo jau 18 taškų persvarą (27:9). Tiesa, kėliniui įpusėjus „Cajasol“ kiek atsigavo ir priartėjo iki 20:30, tačiau netrukus varžovus dvitaškiu su pražanga nubaudė V. Čižauskas (34:21).

Atsipalaiduoti kauniečiams varžovai neleido (29:38) ir net privertė trenerį Arūną Visocką paprašyti minutės pertraukėlės. Po jos žalgiriečių žaidimas vėl sustygavo ir prieš didžiąją pertrauką lietuviai turėjo saugų pranašumą – 46:29.

Trečiojo kėlinio pirmosiomis minutėmis aikštelėje vyko apylygė kova, tačiau jam įpusėjus „Žalgiris“ perėmė iniciatyvą ir po Tomo Lekūno bei E. Mockevičiaus taškų pirmavo rezultatu 60:39. Po kelių minučių vėl skirtumas dar labiau išaugo (65:41). Po 30 minučių kovos švieslentėje rezultatas buvo 70:47 mūsiškių naudai.

Paskutinė dvikovos dalis buvo labiau formalumas nei rimta kova. „Žalgirio“ krepšininkai išsaugojo anksčiau įgytą pranašumą ir džiaugėsi pelnyta pergale – 90:66.

Penktadienį ir šeštadienį kauniečių laukia dar dvi kovos – susitikimai su INSEP ir „Union Olimpija“ ekipomis.

Rezultatas:

„Žalgiris“ - „Cajasol“ - 90:66 (21:7, 25:12, 24:16, 20:19).

„Žalgiris”: Dovydas Redikas 19 (5 per. kam.), Edgaras Ulanovas 15 (5 atk. kam.), Egidijus Mockevičius 12 (5 atk. kam.), Tomas Lekūnas (3 per. kam.) ir Vytenis Čižauskas po 11 (3 rez. perd., 4 atk. kam.), Rolandas Jakštas 9 (3 atk. kam.), Augustinas Jankaitis 4, Arnas Butkevičius 4, Justas Tamulis 3, Evaldas Aniulis 2 taškai (6 rez. perd).

„Cajasol”: Gabrielis Darinas 21 (8 atk. kam.), Pape Amadou 15 (10 atk. kam.), Manuelis Gonzalezas 12 taškų.

Kiti mačai

Turnyras prasidėjo rungtynėmis tarp Belgrado „FMP“, kurie gina čempionų titulą, ir Trevizo „Benetton“ komandų. Triuškinančią pergalę rezultatu 111:85 (31:11, 30:25, 24:21, 26:28) iškovojo jaunieji Belgrado krepšininkai.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo B. Bogdanovičius, pelnęs 15 taškų. N. Miljenovičius įmetė 14 taškų, atkovojo 7 kamuolius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Pralaimėjusiems A. Zanelli pelnė 18 taškų ir išprovokavo net 18 varžovų pražangų, A. Mazičius pelnė 17 taškų.

Kitose rungtynėse Malagos „Unicaja“ krepšininkai 58:43 (18:12, 11:12, 16:13, 13:6) nugalėjo „KK Split“ komandą iš Kroatijos.

„Unicaja“ klubui atstovaujantis Tautvydas Sabonis aikštėje praleido 20 minučių, per kurias taškų nepelnė (0/2 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), atkovojo 3 kamuolius, du kartus suklydo ir kartą pažeidė taisykles.

„FMP“ - „Benetton“ 111:85 (31:11, 30:25, 24:21, 26:28).

„FMP“: B. Bogdanovičius 15, N. Miljenovičius 14 taškų ( 7 atk. kam., 8 rez. perdav.).

„Benetton“: A. Zanelli 18 taškų (18 išprovok. pražang.), A. Mazičius 17 taškų.

Unicaja“ „KK Split“ - 58:43 (18:12, 11:12, 16:13, 13:6).

„Unicaja“: R. Freire, D. Mambaye ir M. Fallas po 12.

„KK Split“: T. Katičius 12, E. Reinholtas 10, F. Najevas 7.