Tarp pastarųjų ekipų yra ir Kauno "Žalgiris", kuris antrajame rate suklupo prieš "Montepaschi" žaidėjus.

A grupė:

Po Ortezo “Elan Bearnais” (Prancūzija) - Liublianos “Union Olimpija” (Slovėnija) 89:91 (20:17, 17:24, 30:15, 17:28, 5:7) po pratęsimo.

Dėl antrosios pergalės iš eilės Slovėnijos krepšininkams šį kartą reikėjo kur kas labiau pasistengti. Šių rungtynių nugalėtojui išaiškinti neužteko 40 minučių, tad žaidimas nusitęsė į pratęsimą.

Rungtynės vyko labai permainingai. Į priekį išsiverždavo tai viena, tai kita komanda. Pirmąjį ketvirtį laimėjo šeimininkai, tačiau į didžiąją pertrauką jie išėjo turėdami jau 4 taškų deficitą. Nors prancūzams ir pavyko po 30 minučių įgyti 11 taškų persvarą, tačiau Liublianos žaidėjai geriau sužaidė lemiamą atkarpą, kurioje taikliai baudas mėtė R.Stelmaheris, ir nutęsė rungtynės į pratęsimą. Likus 10 sekundžių šeimininkai atsilikinėjo, tačiau turėjo kamuolį savo rankose. Vis dėlto, Po Ortezo krepšininkai šios progos neišnaudojo, suklydę ir praradę kamuolį.

Rezultatyviausias nugalėtojų komandoje buvo Prancūzijos nacionalinės rinktinės narys Cyrilas Julianas, pelnęs 18 taškų, atkovojęs 5 kamuolius ir išprovokavęs 8 varžovų pražangas. Draganas Lukovskis (8 rez. perd.) ir Florentas Pietrusas (7 atk. kam.) pridėjo po 15, o Laurentas Foirestas į savo sąskaitą įsirašė 13 taškų. Beje, pastarieji trys krepšininkai, kartu su A.Drozdovu, aikštę paliko ankščiau laiko dėl 5 asmeninių pražangų.

Atėnų AEK (Graikija) - Romos “Lottomatica” (Italija) 79:77 (14:12, 19:27, 25:22, 21:16).

Nesėkmingai naująjį sezoną pradėjo Italijos lygos trečiosios vietos laimėtojas Romos komanda. Sezono starte dviem taškais nusileidusi "Barcelona" klubui šį kartą "Lottomatica" tais pačiais 2 taškais išvykoje pralaimėjo AEK krepšininkams.

Mačas tarp dviejų ekipų, pirmajame ture nepatyrusių pergalės skonio, sėkmingiau prasidėjo šeimininkams Atėnų žaidėjams, kurie po 10 minučių priekyje buvo dvejais taškais. Tačiau antrasis ketvirtis apsivertė aukštyn kojomis ir iki sirenos, skelbiančios didžiąją pertrauką, priekyje 6 taškais jau buvo Romos klubas (33:39).

Trečiąjį ketvirtį AEK laimėjo 3 taškais ir varžovų turėtą persvarą sumažino perpus - 58:61. Įgiję pagreitį trečiajame kėlinyje, Atėnų krepšininkai nesustojo ir mačo pabaigoje turėjo 2 taškų persvarą. Pergalę "Lottomatica" dar galėjo išplėšti. Jie nusprendė, jog pratęsimo nebus ir pabandė atakuoti iš toli ir čiupti didžiausią grobį. Tačiau Carltono Myerso metimas tikslo nepasiekė, o tai leido pergalės šokiu džiaugtis Atėnų klubui.

Rezultatyviausias nugalėtojų ekipoje buvo 19 taškų pelnęs ir 5 rezultatyvius perdavimus atlikęs Nikos Zisis. Nikos Hatzis įmetė jų 18. 13 taškų, 6 atkovotus kamuolius ir 4 perdavimus komandos draugams pridėjo Christos Tapoutos.

Pralaimėjusių gretose išsiskyrė Alexas Righetti, pelnęs 18 taškų, Carltonas Myersas, pridėjęs 15 taškų ir 8 išprovokuotas pražangas, bei Lubošas Bartonas, į savo sąskaitą įsirašęs 14 taškų bei 6 sugriebtus kamuolius.

Belgrado “Partizan” (Serbija ir Juodkalnija) - Stambulo “Ulker” (Turkija) 77:68 (14:20, 23:15, 20:10, 20:23).

B grupė:

Sienos “Montepaschi” (Italija) - Kauno “Žalgiris” (Lietuva) 64:56 (16:18, 24:16, 6:7, 18:15).

Malagos “Unicaja” (Ispanija) - Maskvos CSKA (Rusija) 62:65 (10:25, 21:12, 15:11, 16:17).

Maskviečiai, praėjusį sezoną dalyvavę finalinio ketverto varžybose, naujajame Eurolygos sezone iškovojo jau antrąją pergalę. Šį kartą prieš CSKA klubą neatsilaikė viena geriausių Ispanijos ekipų "Unicaja".

Jau nuo pat pirmųjų rungtynių minučių savo persvarą prieš varžovus svetimoje aikštėje įrodinėjo Rusijos sostinės krepšininkai, pirmąjį kėlinį laimėdami 15 taškų skirtumu. Antrajame ketvirtyje jų žaidimas pradėjo strigti varžovų gynybos gniaužtuose ir svečiai ketvirtį pralaimėjo 9 taškų skirtumu, taip leisdami oponentams sumažinti atsilikimą iki 6.

Trečiajame kėlinyje Maskvos klubo žaidėjai vėl negalėjo sėkmingai apsiginti bei taikliai atakuoti, dėl to jų turėta persvara ištirpo iki 2 taškų – 46:48. Ketvirtasis kėlinys buvo labai panašus į trečiąjį. Nė viena komanda nenorėjo pergalės paleisti iš savo rankų, tad mūšis vyko iki pat sirenos, skelbiančios, kad 3 taškų skirtumu bei antrąją pergalę iškovojo CSKA.

Maskvos ekipoje 21 tašką įmetė naujokas Marcusas Brownas, prie to pridėjęs 4 rezultatyvius perdavimus bei 5 perimtus kamuolius. 15 taškų pridėjo Viktoras Chriapa (4 atk. kam.), o 9 įmetė į komandą po metų pertraukos grįžęs Mirsadas Turkčanas, kurio sąskaitoje taip pat 11 sugriebtų kamuolių.

Pralaimėjusių gretose pasižymėjo Louisas Bullockas, kuris įmetė 15 taškų bei po “lenta” sugriebė 5 kamuolius. L.Lewisas jų įmetė 14 ir atkovojo 6 kamuolius. Carlosas Cabezas ir Chuckas Cornegay (5 atk. kam.) surinko po 9 taškus.

Novo Mesto “Krka” (Slovėnija) - Tel Avivo “Maccabi” (Izraelis) 81:85 (24:14, 17:20, 16:28, 24:23).

Slovėnijos krepšininkai savo aikštėje vos nepateikė siurprizo ir neįveikė stipriausia šį sezoną laikomos "Maccabi" komandos. Tačiau "vos" nieko nereiškia. Iškovojusi antrąją pergalę, žydų ekipa tapo B grupės lydere.

Pasibaigus pirmajam ketvirčiui 10-ies taškų persvara priekyje buvo šeimininkai, kas sukėlė didelę daugumos krepšinio ekspertų nuostabą. Antrąjį kėlinį kiek sėkmingiau pradėjo “Maccabi” žaidėjai, įmetę “sausus” 4 taškus, tačiau tuoj pat į tai 6 taškais atsakė oponentai. Įpusėjus rungtynėms švieslentėje degė skaičiai 41:34 Novo Mesto ekipos naudai.

Trečiasis kėlinukas buvo tiesiog tragiškas “Krka” krepšininkams. Į savo krepšį praleidę 28 taškus, o patys sugebėję įmesti tik 16, šeimininkai paleido iniciatyvą iš savo rankų. Paskutinysis, lemiamas ketvirtis vyko taškas į tašką, nė vienai ekipai nepavykstant atitrūkti į priekį. Nors “Krka” ir laimėjo ketvirtąjį kėlinį vieno taško skirtumu, tačiau turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Pergalės kalviu “Maccabi” komandoje buvo Anthony Parkeris, pelnęs 19 taškų. Nikola Vujčičius (5 atk. kam.) įmetė 14, o po 12 pridėjo Deonas Thomasas (10 atk. kam.) ir Derrickas Sharpas. Europos čempiono Šarūno Jasikevičiaus sąskaitoje 6 taškai (6/6 baudų, 0/2 dvitaškių, 0/5 tritaškių), 1 atkovotas kamuolys bei 3 rezultatyvūs perdavimai komandos draugams per 23 žaidimo minutes.

Šeimininkų gretose pasižymėjo Slavko Duščakas, surinkęs 15 taškų ir atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus. Borisas Gnjidicas pridėjo 14 taškų, o Jasonas Gardneris įmetė jų 11 ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. M.Baderis (7 atk. kam.) ir A.Grgurevičius į savo sąskaitas įsirašė po 10 taškų.

C grupė:

Pirėjo “Olympiakos” (Graikija) – Valensijos “Pamesa” (Ispanija) 69:74 (16:18, 13:12, 16:13, 24:31).

Šiose rungtynėse susitiko dvi skirtingo lygio komandos. "Olympiakos" pirmajame ture netikėtai pralaimėjo "Idea Slask" ekipai, tačiau antrajame susitikime įrodė, jog nesėkmė nebuvo atsitiktinė. "Pamesa" sugebėjo įveikti graikus jų arenoje ir tapti D grupės lydere.

Noras laimėti antras iš eilės rungtynes svečius iš Ispanijos, Valensijos miesto jau nuo pirmųjų rungtynių minučių vertė diktuoti savo sąlygas aikštėje bei neatsilikti nuo oponentų. Tačiau po dvejų ketvirčių "Pamesos" pusėje buvo vos 1 taško persvara (29:30). Tačiau nesėkmingai sužaistas trečiasis kėlinys Valensijos klubo turėtą pranašumą panaikino ir leido graikams išsiveržti į priekį - 45:43. Nors ketvirtajame kėlinyje Pirėjo krepšininkai dar kurį laiką pirmavo, tačiau prasčiau už oponentus sužaista mačo pabaiga neleido švęsti pergalės namų arenoje.

Nugalėtojams daugiausiai taškų pelnė Dimos Dikoudis - 16. Naudingai rungtyniavo Antoine'as Rigaudeau, pelnęs 14 taškų. 14 taškų taip pat įmetė ir Marko Popovičius, išprovokavęs 7 varžovų pražangas. Taip pat sėkmingai žaidė Dejanas Tomaševičius, ne tik pelnęs 8 taškus, tačiau pridėjęs ir 9 atkovotus kamuolius.

Pirėjo gretose rezultatyviausias buvo 19 taškų įmetęs ir 5 kamuolius po krepšiu sugriebęs Rubenas Wolkowysky. Panagiotio Liadelio ir Chriso Harissio sąskaitose po 12 taškų ir atitinkamai 6 bei 7 išprovokuotos pražangos.

1. Valensijos "Pamesa" (Ispanija) 2 2 0 166:133
2. Stambulo "Efes Pilsen" (Turkija) 2 2 0 156:127
3. Vroclavo "Idea-Sląsk" (Lenkija) 2 2 0 149:133
4. Vitorijos "Tau Ceramica" (Ispanija) 2 1 1 182:179
5. Vilrebano ASVEL (Prancūzija) 2 1 1 135:158
6. Pirėjo "Olympiakos" (Graikija) 2 0 2 149:159
7. Berlyno "Alba" (Vokietija) 2 0 2 142:158
8. Trevizo "Benetton" (Italija) 2 0 2 156:188

Portalo Eurobasket.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško portalo sutikimo draudžiama.