Finale „Žalgirio“ varžove tradiciškai bus „Lietuvos ryto“ komanda, kuri trečiadienį antrąkart 84:63 sutriuškino Utenos „Juventus“ ekipą ir seriją taip pat laimėjo 2-0.

Finalo serija iki 4 pergalių gegužės 4-ą dieną prasidės sostinėje.

Utenos ir Šiaulių klubai serijoje iki 3 pergalių kovos dėl LKL bronzos medalių. Pirmasis mačas Šiauliuose vyks gegužės 5-ąją.

Rungtynės

Šiaulių krepšininkai energingai pradėjo rungtynes ir po Mindaugo Žukausko bei Deivido Gailiaus tritaškių, sužaidus 4 min., atitrūko (13:7). Netrukus D. Gailius pataikė įspūdingą metimą, ore pagavęs Mindaugo Kuzminsko perduotą kamuolį, ir „Žalgirio“ strategas Darius Maskoliūnas paprašė pirmosios minutės pertraukėlės (15:7).

Kauno komandą gelbėti ėmėsi Tadas Klimavičius – po kelių puolėjo metimų ir Aleksandro Čapino dvitaškio „Šiaulių“ persvara staigiai sumažėjo (15:13). „Žalgirio“ spurtas tęsėsi ir netrukus T. Klimavičius dėjimu išlygino santykį (15:15). Ketvirčio pabaigoje šiauliečiams vėl pavyko išsiveržti pirmyn (22:19).

Antrojo kėlinio pradžioje nesulaikomai žaidė D. Gailius ir „Šiaulių“ ekipa laikėsi priekyje (31:26). „Žalgiris“ puolime sėkmingai išnaudojo Mirzą Begičių, tačiau krepšys atsirišo kone visiems Šiaulių komandos žaidėjams ir į kiekvieną kauniečių ataką šie vis atsakydavo savo taškais (36:32).

Žalgiriečiams pavyko išsiveržti į priekį prieš pat didžiąją pertrauką, kai Mario Delašas pelnė du taškus ir pridėjo baudos metimą, tačiau paskutinėmis sekundėmis D. Gailius rezultatą išlygino (40:40).

Po pertraukos „Šiauliai“ vėl kibo varžovams į atlapus. Rezultatyviame kėlinyje po Derricko Low tritaškio ir gražaus prasiveržimo aikštelės šeimininkai ėmė tolti (55:48), priversdami D. Maskoliūną prašyti minutės pertraukėlės.

Pakiliai rungtyniavę šiauliečiai toliau artėjo prie sensacijos – po dar vieno M. Žukausko tolimo šūvio ir Mariaus Prekevičiaus prasiveržimo jų pranašumas tapo dviženklis (64:54).

Vietos aistruolių emocijas kiek apmalšino A. Čapinas ir M. Delašas, per nepilną minutę „nukirpę“ pusę varžovų persvaros (59:64) ir privertę jau „Šiaulių“ vyriausiąjį trenerį Antaną Sireiką prašyti minutės pertraukėlės.

Paskutinėmis ketvirčio sekundėmis A. Čapinas šaltakraujiškai taikliai atakavo iš toli ir aikštelės šeimininkai išbarstė beveik visą savo pranašumą, o prasidėjus lemiamam kėliniui Martynas Pocius rezultatą išlygino (66:66).

Aikštelėje užvirė atkakli kova dėl kiekvieno centimetro – ketvirčio viduryje rezultatas vis dar buvo lygus (74:74).

Žalgiriečiai įgijo persvarą po M. Begičiaus ir T. Klimavičiaus baudų metimų, o likus žaisti 2 min. 30 sek. Marcusas Brownas smogė varžovams tritaškiu iš maždaug 8,5 metro atstumo (81:74).

Per paskutines minutes „Šiaulių“ krepšininkams išsigelbėti nebepavyko ir „Žalgiris“ įtvirtino pergalę baudų metimais.

„Šiauliai“: Deividas Gailius 20 taškų (2/5 trit., 6/6 dvit., 2/4 baudų), Raitis Grafas 14, Mindaugas Kuzminskas 10 (7 atk. kam., 5 kld.), Marius Prekevičius ir Derrickas Low (7 rez. perd.) po 9.

„Žalgiris“: Tadas Klimavičius 20 (1/3 trit., 5/10 dvit., 7/8 baudų; 11 atk. kam.), Mirza Begičius (8 atk. kam.) ir Dainius Šalenga (5 atk. kam., 5 per. kam.) po 15, Marcusas Brownas 13.