Susitikimo didvyriu tapo vilniečių gynėjas Vidas Ginevičius. Patyręs krepšininkas sunkiomis akimirkomis traukė savo komandą į priekį, o lemiamu tapo jo tritaškis, likus žaisti 16 sekundžių persvėręs rezultatą.

Antrame pusfinalio mače penktadienį, 21 val., Kauno „Žalgiris“ išmėgins jėgas su latvių „Ventspils“ klubu.

Pusfinalio susitikimų nugalėtojai šeštadienį kovos dėl čempionų taurės, o pralaimėjusios komandos susitiks mažajame finale dėl bronzos medalių.

Rungtynės

Susitikimo pradžioje vilniečiai dvi minutes negalėjo pelnyti taškų. Tiesa, „Šiauliai“ taip pat galėjo pasigirti tik vienu Mindaugo Kuzminsko dvitaškiu. Netrukus Donatas Zavackas tolimu šūviu išvedė sostinės komandą į priekį (3:2).

Klampiame žaidime abi komandos vargiai rinko taškus baudų metimais ir kėlinio viduryje abi kartu dar nebuvo pelniusios nė dešimties – 5:4 „Lietuvos ryto“ naudai.

Vilniaus komandą tolimu metimu bandė išjudinti Martynas Gecevičius (10:4), bet netaiklūs metimai neleido pratęsti spurto. Po kelių minučių svečiai vėl kvėpavo varžovams į nugarą (10:11), o kėlinį „Lietuvos rytas“ baigė turėdamas trapią persvarą (14:11).

Antrasis kėlinys prasidėjo 4 iš eilės Stepono Babrausko taškais (18:11), bet „Lietuvos ryto“ padėtį apsunkino V. Ginevičiaus peties trauma. Vilniaus komandos gynėjas pasiprašė keitimo ir aikštelę paliko skausmo perkreiptu veidu. Tuo metu šiauliečiai varžovų nepaleido ir po kelių Derricko Low metimų vėl priartėjo (17:20).

Likus žaisti 4 min. keletą metimų pataikęs Vytautas Šarakauskas išvedė „Šiaulius“ į priekį (26:25). „Lietuvos rytą“ gelbėti ėmėsi į aikštelę vėl išbėgęs V. Ginevičius, keletą kartų sugrąžinęs vilniečiams persvarą tritaškiu metimu ir dvitaškiu su bauda (28:26, 31:29).

Atkakli kova tęsėsi – likus žaisti 2 min. M. Kuzminskas tolimu šūviu vėl išvedė į priekį šiauliečius (34:33). Vis dėlto paskutines dvi minutes „Lietuvos ryto“ komanda sugebėjo sėkmingai apsiginti ir įpusėjus mačui vėl pirmavo (36:34).

Po didžiosios pertraukos tęsėsi lygi kova. „Lietuvos ryto“ žaidėjams darant vieną klaidą po kitos, žaidimą pagreitinę šiauliečiai suskubo naudotis dovanėlėmis ir po keleto minučių vėl pirmavo (44:40). Sostinės ekipą gelbėjo 5 M. Gecevičiaus taškai paeiliui (45:44).

Netrukus pagrindine „Šiaulių“ problema tapo pražangos – po 4 susirinko aukštaūgiai V. Šarakauskas, Raitis Grafas ir Mindaugas Žukauskas. Nepaisant to, svečių ekipą į priekį vedė gynėjas D. Low – po jo taiklaus tritaškio Antano Sireikos auklėtinių pranašumas ūgtelėjo (51:46).

Ketvirčio pabaigoje M. Žukauskas gavo penktąją pražangą ir baigė savo pasirodymą, o „Lietuvos rytas“ ištirpdė beveik visą svečių pranašumą (50:51). Rezultatas svyravo lyg ant sūpuoklių – po dar kelių aikštelės šeimininkų klaidų Arvydo Šikšniaus dėjimas atstatė 5 taškų „Šiaulių“ persvarą, o D. Low ją dar labiau padidino (57:50).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje įvykiai aikštelėje pasisuko kitu kampu. Jau „Šiaulių“ krepšininkai ėmė klysti kas antroje atakoje, o užsivedę vilniečiai spurtavo 10:2 ir po V. Ginevičiaus tritaškio bei K. Bajramovičiaus metimo, išvedusių „Lietuvos rytą“ į priekį, A. Sireika paprašė minutės pertraukėlės (62:59).

Vilniaus komandos spurtas tęsėsi: dar vieną tolimą metimą pataikė V. Ginevičius, S. Babrauskas perėmė kamuolį ir pridėjo baudų metimus, o dar du Vido taškai skirtumą padidino iki dviženklio (69:59).

Bet „Šiaulių“ žaidėjai nė nemanė pasiduoti. M. Kuzminskas sėkmingai grūmėsi po krepšiu ir taikliai atakavo iš toli, o D. Gailius kontratakoje sugebėjo neįtikėtinai įmesti kamuolį į krepšį ir dar išprovokuoti varžovo pražangą. Įmetęs baudos metimą skirtumą jis sumažino iki 2 taškų (71:69).

„Lietuvos rytą“ pirmyn truktelėjo taiklus S. Babrausko tolimas šūvis (74:69), bet svečiai dar kartą pabėgti neleido – likus žaisti 45 sekundes ekipas skyrė vienas metimas (75:73), o tas pats S. Babrauskas prasižengė prieš tritaškį metantį D. Gailių.

„Šiaulių“ gynėjas pataikė du metimus iš trijų ir rezultatas tapo lygus (75:75). M. Gecevičius pelnė greitus du taškus, bet M. Kuzminskas pataikė tritaškį ir likus žaisti 24 sek. išvedė svečių ekipą į priekį (78:77).

Dramatiškame mačo finiše didvyriu tapo V. Ginevičius. Patyręs gynėjas šaltakraujiškai smeigė tritaškį (80:78), o šiauliečiai kitos atakos metu dukart nesugebėjo įmesti ir paskutinėmis sekundėmis D. Zavackas baudos metimu įtvirtino sunkią „Lietuvos ryto“ pergalę (81:78).

Statistika

„Lietuvos rytas“: Kenanas Bajramovičius 28 taškai (8/12 dvit., 12/17 baudų; 8 atk. kam., 5 kld.), Vidas Ginevičius 19 (4/7 trit., 3/6 dvit., 1/1 baudos), Steponas Babrauskas (6 atk. kam.) ir Donatas Zavackas (8 atk. kam.) po 11, Martynas Gecevičius 10 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 6 kld.), Jonas Valančiūnas 2.

Simas Buterlevičius (30:09 min.) ir Aronas Baynesas (02:47) taškų nepelnė.

„Šiauliai“: Mindaugas Kuzminskas 21 (3/6 trit., 6/11 dvit.; 6 atk. kam.), Derrickas Low 18 (1/6 trit., 7/10 dvit., 1/1 baudos; 5 rez. perd., 5 kld.), Deividas Gailius 10, Arvydas Šikšnius 9, Vytautas Šarakauskas 8, Raitis Grafas 6 (7 atk. kam.), Mindaugas Žukauskas 4, Maris Gulbis 2.

Marius Prekevičius (16:09) taškų nepelnė.