Anksčiausiai pasibaigusiose rungtynėse triuškinančią pergalę šventė CSKA. Rusijos ekipa savo aikštelėje kiek netikėtai lengvai rezultatu 86:63 (24:19, 25:10, 21:15, 16:19) nugalėjo Vitorijos „Caja Laboral“ krepšininkus.

R. Šiškauskas prie pergalės prisidėjo 13 taškų (1/3 trit., 4/8 dvit., 2/2 baudų). Lietuvis per 29 min. 18 sek. taip pat atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė vieną kamuolį ir kartą prasižengė.

CSKA sėkmingiau pradėjo rungtynes ir po R. Šiškausko tritaškio atitrūko 9:2. Vis dėlto svečiai greitai atkuto ir dar iki pirmojo kėlinio pabaigos išlygino rezultatą (13:13).

Dar kartą maskviečiai pabėgo antrojo ketvirčio pradžioje, kai įsimėtė Andrejus Voroncevičius ir J. R. Holdenas, o po laimėto spurto 10:0 CSKA įgijo dviženklę persvarą (34:21). Kėlinio pabaigoje „Caja Laboral“ žaidėjų metimai skriejo pro šalį, o skirtumas vis augo, kol pasiekė triuškinantį dydį (49:29).

Vitorijos komanda taip ir nebeatsitiesė. Visą likusį rungtynių laiką Maskvos komanda turėjo didesnį nei 20 taškų pranašumą ir iškovojo nesunkią pergalę.

Antrąsias serijos rungtynes ekipos ketvirtadienį vėl žais Maskvoje.

Maskvos CSKA – Vitorijos „Caja Laboral“ 86:63 (24:19, 25:10, 21:15, 16:19)

CSKA: Andrejus Voroncevičius 15 taškų (7 atk. kam.), Viktoras Chriapa 14, Ramūnas Šiškauskas 13 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Trajanas Langdonas 11, Aleksandras Kaunas 10.

„Caja Laboral“: Mirza Teletovičius ir Fernando San Emeterio po 11, Tiago Splitteris 10, Carlas Englishas 8.

Nesėkmę pirmose ketvirtfinalio rungtynėse patyrė Madrido „Real“ su dviem lietuviais, svečiuose rezultatu 61:68 (17:19, 19:18, 15:14, 10:17) nusileidęs turnyro favoritei „Barcelona“ komandai.

Svečių gretose rezultatyviausiai žaidė vienintelis dviženklį taškų kraitį surinkęs Darjušas Lavrinovičius. Lietuvos rinktinės puolėjas per 25 min. 27 sek. pelnė 14 taškų (1/2 trit., 4/8 dvit., 3/5 baudų), atkovojo 8 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir trissyk prasižengė.

Tuo metu Rimantas Kaukėnas per 19 minučių „Real“ komandai įmetė 4 taškus (2/4 dvit.), atkovojo 1 kamuolį, kartą suklydo ir trissyk prasižengė.

Komandos lygiai žaidė du kėlinius, o trečiajame Madrido komandai po D. Lavrinovičiaus tritaškio ir dėjimo bei R. Kaukėno prasiveržimo pavyko šiek tiek atitrūkti (47:41). Bet ėmę kiečiau gintis Barselonos krepšininkai netruko pasivyti varžovus ir žaidimas vėl išsilygino.

Lemiamomis tapo paskutinės 5 rungtynių minutės, virtusios tikru košmaru „Real“ komandai. Po D. Lavrinovičiaus dvitaškio madridiečiai turėjo trapią persvarą (60:57), bet lemiamą rungtynių atkarpą pralaimėjo 1:11 ir palaidojo viltis apie pergalę.

Antrasis serijos mačas ketvirtadienį vyks Barselonoje.

„Barcelona“ – Madrido „Real“ 68:61 (19:17, 18:19, 14:15, 17:10)

„Barcelona“: Pete’as Mickealas 18 (6 atk. kam.), Boniface’as N’Dongas 14 (7 atk. kam.), Juanas Carlosas Navarro 11.

„Real“: Darjušas Lavrinovičius 14 (8 atk. kam.), Sergio Llullas 9, Felipe Reyesas (7 atk. kam.) ir Jorge Garbajosa po 8.

Vėliausiai pasibaigusiame mače Pirėjo „Olympiakos“ komanda tik po atkaklios kovos 83:79 (18:19, 17:20, 25:15, 23:25) palaužė Tomo Pačėso treniruojamą Gdynės „Asseco Prokom“ ekipą.

Puikiai žaidęs L. Kleiza per 35 min. 1 sek. surinko 26 taškus (4/8 trit., 6/7 dvit., 2/4 baudų) ir buvo rezultatyviausias rungtynių žaidėjas. Geriausias 2009-ųjų Lietuvos krepšininkas taip pat atkovojo 6 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, po dukart suklydo ir prasižengė.

Gdynės krepšininkai ryžtingai pradėjo susitikimą ir spurtavo 11:0. Tačiau aikštelės šeimininkai nepasimetė ir paskutinę kėlinio minutę jau „Olympiakos“ buvo priekyje (18:17).

Vėliau žaidimas išsilygino, Pirėjo ekipa sugebėjo išsikapanoti iš nedidelės duobės antrajame ketvirtyje, o sužaidus beveik 30 min., po L. Kleizos tritaškio, „Olympiakos“ persvara ūgtelėjo iki 9 taškų (60:51).

Iki rungtynių pabaigos likus šiek tiek mažiau nei 3 min., aikštelės šeimininkai laikėsi užtikrintai (79:69). Bet T. Pačėso auklėtiniai nesiruošė kapituliuoti ir sugebėjo atkurti intrigą. Spurtavę 9:1 „Asseco Prokom“ krepšininkai priartėjo prie varžovų per vieną metimą (78:80).

Tačiau tų metimų „Olympiakos“ jiems atlikti neleido. Privertę varžovus klysti ir prasižengti, Pirėjo krepšininkai sugebėjo išsaugoti pergalę, kurią baudų metimais įtvirtino Milošas Teodosičius.

Antrosios rungtynės ketvirtadienį bus vėl žaidžiamos Pirėjuje.

Pirėjo „Olympiakos“ - Gdynės „Asseco Prokom“ 83:79 (18:19, 17:20, 25:15, 23:25)

„Olympiakos“: Linas Kleiza 26 (6 atk. kam.), Milošas Teodosičius 21 (6 rez. perd.), Joshas Childressas 13.

„Asseco Prokom“: Qyntelis Woodsas 23 (11 atk. kam., 5 kld.), Ronnie Burrellas 14, Danielis Ewingas 13, Ratko Varda 12 (8 atk. kam.), Davidas Loganas 11.

Pergalę svečiuose iškovojo Belgrado „Partizan“ krepšininkai, sugebėję panaikinti dviženklį deficitą ir po puikaus ketvirtojo kėlinio rezultatu 85:77 (12:27, 20:19, 26:20, 27:11) nugalėję Tel Avivo „Maccabi“ komandą.

Izraelio klubui nepadėjo ir 11500 žiūrovų palaikymas.

Tel Avivo „Maccabi“ – Belgrado „Partizan“ 77:85 (27:12, 19:20, 20:26, 11:27)

„Maccabi“: Doronas Perkinsas 13 (6 rez. perd.), Alanas Andersonas 12, Andrew Wisniewski ir D’Oras Fischeris (7 atk. kam.) po 10.

„Partizan“: Dušanas Kečmanas 29 (7/9 trit.), Bo McCalebbas 12 (10 atk. kam., 6 rez. perd.), Aleksandras Maričius 10.