Ordino "Už nuopelnus Lietuvai" Didžiuoju kryžiumi apdovanotas rinktinės vyriausiasis treneris Antanas Sireika, komandos kapitonas Saulius Štombergas, naudingiausiu turnyro krepšininku pripažintas Šarūnas Jasikevičius, Ramūnas Šiškauskas, Arvydas Macijauskas.

Ordino "Už nuopelnus" Komandoro Didžiuoju kryžiumi prezidentas apdovanojo trenerio asistentus Valdemarą Chomičių, Gintarą Krapiką ir amerikietį Doną Nelsoną, kuriam apdovanojimas bus įteiktas vėliau, taip pat Eurelijų ir Mindaugą Žukauskus bei Darių Songailą.

Foto: ELTA

Ordino Komandoro kryžiais apdovanoti krepšininkas Donatas Slanina, fizinio parengimo treneris Aleksandras Kosauskas, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės rėmimo fondo vadovas Algimantas Pavilonis, Kūno kultūros ir sporto departamento direktorius Vytas Nėnius.

Karininko kryžiais apdovanoti krepšininkai Giedrius Gustas, Virginijus Praškevičius, Dainius Šalenga, gydytojas Robertas Narkus, masažuotojas Juozas Petkevičius, Rimas Girskis, vadybininkas Algis Girskis.

Valstybinis apdovanojimas nebuvo įteiktas tik Kšištofui Lavrinovičiui, nuteistam ir atlikusiam bausmę už merginos grupinį išžaginimą - Valstybės apdovanojimų įstatyme yra nustatyta, kad asmenys, teisti už tyčinius nusikaltimus, negali būti teikiami apdovanoti. Šis reikalavimas netaikomas tik apdovanojimams Vyčio Kryžiaus ordinu, Vyčio Kryžiaus ordino medaliu ir Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi.

K.Laurinovičiui įteikta prezidento taurė.

Apdovanojimo laipsniai buvo parinkti pačios komandos siūlymu.

Foto: ELTA

Krepšininkus S.Daukanto aikštėje pasitiko keli tūkstančiai sirgalių, garbės sargybos kuopa ir orkestras, buvo iššautos saliuto salvės Europos čempionų garbei.

Sveikindamas krepšininkus R.Paksas sakė, kad visa Lietuva tikėjo krepšininkų pergale ir teigė tikintis, kad kitais metais Atėnuose, kur šiemet buvo pasirašyta Europos Sąjungos stojimo sutartis, vyksiančiose olimpinėse žaidynėse Lietuva vėl bus pirmoji.

"Teneįsižeidžia diplomatinis korpusas - jūs esate patys geriausi Lietuvos ambasadoriai", - sakė R.Paksas.

Savo ruožtu, prezidentas buvo apdovanotas rinktinės marškinėliais su visos komandos narių autografais.

"Jeigu jie yra per dideli, tai tik dėl to, kad komandos širdis didelė", - pažymėjo A.Pavilonis.

Krepšininkams įteikti ordinai