Po šios pergalės mūsiškiai pateko tiesiai į ketvirtfinalį, kuriame trečiadienį Stokholme susitiks su D grupės antrosios ir C grupės trečiosios komandos mačo laimėtojais.

D grupėje antrąją vietą užims Turkijos ir Kroatijos ekipų rungtynes laimėjusi komanda, o C grupėje trečia lieka titulą ginanti Serbijos ir Juodkalnijos rinktinė, kuri po dramatiškos kovos sekmadienį pralaimėjo ispanams 67:75.

Mače su vokiečiais lietuviai pademonstravo puikų taktinį pasirengimą ir brandų žaidimą, kuris tiesiog pribloškė Dirko Nowitzkio (Dirko Novickio) vedamus vokiečius. Mūsiškiai pirmavo beveik nuo pat rungtynių pradžios, o didžiausia persvara siekė net 26 taškus.

Daugiausia taškų Lietuvos rinktinei pelnė Saulius Štombergas - 28, Ramūnas Šiškauskas - 19, Arvydas Macijauskas - 15 ir Šarūnas Jasikevičius - 14. Vokiečiams D. Novickis pelnė 19 taškų.

Rungtynes pradėjo M. Žukauskas, S. Štombergas, R. Šiškauskas, E. Žukauskas ir Š.Jasikevičius. Po sėkmingos pradžios pirmauta 5:2, bet vokiečiai atsakė irgi tiksliomis atakomis - 5:7, 7:11.

Specialiai D. Novickį dengti pasirodęs M. Žukauskas greit gavo tris pražangas, todėl jį teko pakeisti D. Songaila, kuris su komandos draugų parama nepriekaištingai įvykdė šią užduotį.

Po R. Šiškausko tritaškio lietuviai jau buvo priekyje 17:13, dar vieną tolimą metimą pataikė įsižaidęs S. Štombergas - 22:17, o kėlinys laimėtas 22:19.

Po pertraukėlės atidžios gynybos nuvargintas D. Nowickis buvo priverstas kiek pailsėti, o įkvėpimo pagauti lietuviai rengė aštrias atakas. Po jų skirtumas pamažu, bet užtikrintai ėmė augti - 28:21, 34:24, 41:28. Nesulaikomas buvo kapitonas S. Štombergas, neįtikėtinus metimus pataikė R. Šiškauskas, meistriškai žaidimui dirigavo Š. Jasikevičius - po jo metimų du kėliniai buvo laimėti 46:33.

Galutinai vokiečių viltys buvo išblaškytos per 3,5 minutės trečiajame kėlinyje, kai po trijų iš eilės tritaškių skirtumas peršoko dvidešimt taškų - 60:39. Po šio smūgio vokiečiai jau neatsitiesė - jie pelnydavo taškus baudų metimais, bet mūsiškių tritaškių artilerija irgi nesnaudė, o kėlinys baigėsi įspūdingu R. Šiškausko tritaškiu paskutinę sekundę - 76:53.

Ketvirtasis kėlinys jau tebuvo formalumas, todėl abiems komandos atstovavo atsarginiai žaidėjai. Didžiausias 26 taškų skirtumas buvo kelis kartus - 79:53, 84:58, 91:65.

Lietuvių gerbėjai tribūno triumfuodami sutiko tokį įspūdingą rungtynių rezultatą.

Statistika.

Lietuva - Vokietija 93:71 (22:19, 24:14, 30:20, 17:18)

Lietuvos rinktinei taškus pelnė: Saulius Štombergas 28 (dvitaškiai 3/4, tritaškiai 5/8, baudos 7/7), Ramūnas Šiškauskas 19 (4/6, 3/5, 2/2), Arvydas Macijauskas 15 (3/5, 2/6, 3/3), Šarūnas Jasikevičius 14 (3/3, 2/6, 2/3; 9 rez. perdavimai), Darius Songaila 7, Eurelijus Žukauskas 6, Virginijus Praškevičius 2, Kšištofas Lavrinovičius 2, Mindaugas Žukauskas 0, Donatas Slanina 0, Dainius Šalenga 0, Giedrius Gustas 0.

Vokietijai: Dirk Nowitzki 19 (3/8, 1/3, 10/10; 9 atk. kam), Patrick Femerling 12, Ademola Okulaja 8, Marko pesič 7, Mithat Demirel 7, Misan Nikagbatse 5, Stephen Arigbabu, Robert Maras 3, Stefano Garris 2, Sven Schultze 2, Jorg Lutzke 2, Steffen Hamann 0.

Taiklumas. Dvitaškiai 17/33 (52 proc.) ir 18/40 (45), tritaškiai 13/28 (46) ir 3/14 (21), baudos 20/23 (87) ir 26/27 (96).

Atkovoti kamuoliai - 26 ir 31, klaidos 9 ir 17, perimti kamuoliai - 6 ir 2.

Šeštadienį lietuviai taipogi triuškinamai nugalėjo Izraelio rinktinę 94:62 (23:19, 17:6, 28:18, 26:19). Šiose rungtynėse rezultatyviausiai žaidė Saulius Štombergas.

A grupės nugalėtoja tapo Prancūzijos rinktinė, įveikusi Slovėnijos ekipą 88:82.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.