„Žalgiriui“ tai buvo 12-oji pergalė iš tiek pat galimų, o „Sakalams“ 10-oji nesėkmė šį sezoną po 13-os turų.

Šių ekipų akistatas lydi fanų incidentai. Po kilusio konflikto Kaune „Sakalų“ gerbėjai buvo išvaryti iš arenos ir pateko į policiją.

Susistumdymų buvo ir sekmadienį Vilniaus „Ekinstos“ salėje ir jos prieigose.

Rungtynės

„Sakalai“ pirmavo 2:0, bet „Žalgiris“ iš karto pabėgo - 9:2. Tačiau vilniečiai laimėjo atkarpą 11:4 ir išlygino rezultatą - 13:13. Virginijaus Sirvydžio ir Gintaro Leonavičiaus pastangomis "Sakalai" kėlinį laimėjo - 24:20.

Antrąjį ketvirtį dvitaškiu su pražanga pradėjo žalgirietis Mario Delašas. Didžiąją kėlinio dalį vyko atkakli kova, o šeimininkai išlaikė trapų pranašumą. Po dviejų tikslių Rolando Matulio tolimų metimų "Sakalai" įgijo rekordinę 7 taškų persvarą ir po pirmųjų 20 minučių Vilniaus klubas pirmavo - 44:35.

Trečiame kėlinyje „Žalgiris“ greitai panaikino varžovų pranašumą ir toliau vyko permaininga kova. „Sakalai“ netrukus atsitiesė ir susigrąžino persvarą, o kauniečiai juos persekiojo (46:46, 52:46, 52:52, 58:52). Vilniaus klubo krepšininkai vėl spurtavo ir po trijų kėlinių persvara buvo dviženklė - 68:56.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Tado Klimavičiaus ir Mario Delašo 5 taškais iš eilės (61:68), bet tritaškį pataikė vilnietis Ugnius Luneckas.

Po T. Klimavičiaus dėjimo su pražanga, dvitaškio ir M. Pociaus reido iš po krepšio žalgiriečiai priartėjo - 71:71. Pavargę „Sakalų“ žaidėjai ėmė dažniau klysti ir nepataikyti, bet 36-ąją mačo minutę buvo vis dar lygu - 74:74.

Penktąją pražangą gavus vieninteliam vilniečių aukštaūgiui Pauliui Joneliūnui, „Žalgiris“ tuoj pat pirmavo 76:74 (likus 3 min.). U. Luneckas pataikė antrą savo tritaškį, bet čia pat penktą kartą prasižengė vienas „Sakalų“ lyderių V. Sirvydis (77:77).

M. Pocius baudomis ir T. Klimavičius metimu iš po krepšio padėjo „Žalgiriui“ atitrūkti - 83:77. Nors U. Luneckas dar vienu tritaškiu vėl priartino „Sakalus“ 82:84, bet kauniečiai iškovojo sunkią pergalę - 86:84.

Rezultatas:

„Sakalai“ - „Žalgiris“ 84:86 (24:20, 20:15, 24:21, 16:30).

„Sakalai“: Rolandas Matulis 20 (10 atk. kam.), Virginijus Sirvydis 19 (1-tšk. 7/7), Laurynas Semėnas 18 (5 rez. perdav.), Ugnius Luneckas 11 (3-tšk. 3/3), Ovidijus Varanauskas 8, Paulius Joneliūnas 6 (10 atk. kam.), Gintaras Leonavičius 2 taškai (4 rez. perdav.), Tomas Pranciliauskas taškų nepelnė;

„Žalgiris“: Tadas Klimavičius 23 (2-tšk. 10/12, 1-tšk. 3/3, 5 atk. kam.), Martynas Pocius 20 (3-tšk. 2/8), Mantas Kalnietis 16 (7 atk. kam., 3-tšk. 3/6), Mario Delašas 11 (3-tšk. 1/1, 5 atk. kam.), Adas Juškevičius 6, Povilas Butkevičius 4, Aleksandras Čapinas ir Artūras Milaknis po 3 taškus, Šarūnas Vasiliauskas ir Siim Sander-Vene taškų nepelnė.