„Žalgiris“ jau antrajame kėlinyje susikrovė 15 taškų persvarą, tačiau ne tik ją iššvaistė, bet trečiajame ketvirtyje jau ir turėjo vytis varžovus.

Prieš paskutinį kėlinį Kauno komandai pavyko vėl išsiveržti į priekį, o rungtynių didvyriu tapo Martynas Pocius. Puolėjas ne tik pelnė 26 taškus, bet ir mačo pabaigoje nulėmė „Žalgirio“ pergalę, pataikęs 3 tritaškius iš eilės.

„Žalgiris“ nugalėjo nepaisant to, kad smarkiai pralaimėjo kovą dėl atšokusio kamuolio (21-39). Kauniečiai retai klydo (5 kld.) ir pataikė 53 proc. tritaškių (14/26).

„Chimki“ lietuviai neišsiskyrė. R. Javtokas aikštėje praleido tik 14 min. 42 sek., per kurias pelnė 2 taškus (1/1 dvit., 0/2 baudų), atkovojo 2 kamuolius ir kartą prasižengė.

Tuo metu P. Jankūnas per 20 min. 28 sek. į savo buvusios komandos krepšį taškų nepelnė (0/1 trit., 0/3 dvit.), atkovojo 3 ir prarado 1 kamuolį be dusyk prasižengė.

Pusfinalyje ketvirtadienį kauniečiai rezultatu 65:75 pralaimėjo Valdemaro Chomičiaus ir Mindaugo Lukošiaus treniruojamam Kazanės „Uniks“ klubui, kuriam atstovauja Saulius Štombergas, o „Chimki 66:71 nusileido Ramūno Šiškausko atstovaujamai Maskvos CSKA.

Turnyro nugalėtoja tapo CSKA ekipa, penktadienį finale 66:55 nugalėjusi „Uniks“ klubą.

Rungtynės

Žalgiriečiai sėkmingai pradėjo susitikimą ir iškart šovė pirmyn (7:0). „Chimki“ itin nesisekė puolime, tačiau prie to prisidėjo ir intensyvi aikštės šeimininkų gynyba. Ketvirtąją mačo minute Raulis Lopezas sušvelnino santykį (8:4), bet netrukus „Žalgiris“ vėl nutolo (12:4).

Svečių gretose iniciatyvos vėl bandėsi imtis Vitalijus Fridzonas, pataikęs tritaškį (12:7), jam tuo pačiu atsakė Mantas Kalnietis, o po Marcuso Browno baudos metimų skirtumas tapo dviženklis (17:7).

Kėlinio pabaigoje „Žalgirio“ krepšininkai surengė dar vieną sėkmingą varžovų krepšio šturmą – M. Brownas smeigė tritaškį, o Martynas Pocius pridėjo dvitaškį ir baudą (24:12).

Antrajame ketvirtyje po tolimo M. Pociaus šūvio kauniečių persvara pasiekė 15 taškų atžymą (29:14), bet tada aikštės šeimininkai papuolė į žaidybinę duobę ir varžovai spurtavo 7:0. Po Carloso Cabezaso tolimo metimo „Žalgirio“ persvara sumenko iki 8 taškų (29:21) ir kauniečių strategas Ramūnas Butautas paprašė minutės pertraukėlės.

Po jos dviženklį skirtumą atstatė M. Pocius, bet „Chimki“ laimėjo dar vieną atkarpą 7:0 ir R. Butautas buvo priverstas dar kartą stabdyti žaidimą – iš 15 taškų pranašumo teliko 3 (31:28).

Žalgiriečiams pagaliau pavyko pristabdyti varžovus ir žaidimas išsilygino. Paskutinėmis ketvirčio sekundėmis prasiveržęs V. Fridzonas rezultatą išlygino, tačiau aidint pertrauką skelbiančiai sirenai Dainius Šalenga itin sudėtingu tritaškiu metimu aukšta trajektorija užfiksavo Kauno klubo pranašumą (38:35).

„Žalgirio“ situacija tapo dar prastesnė po didžiosios pertraukos, kai atkarpa buvo pralaimėta 0:9. R. Lopezas pirmą kartą išvedė „Chimki“ į priekį (38:40), o vidurio puolėjas Timofejus Mozgovas po kauniečių krepšiu darė ką norėjo – pelnė dvitaškį ir dar sudrebino krepšį galingu dėjimu ore pagavęs kamuolį (38:44).

Kauno komandą gelbėti ėmėsi jos kapitonas. D. Šalenga pelnė 5 taškus iš eilės ir skirtumas sumenko iki minimumo (43:44). Žalgiriečiams pagreitinus žaidimo tempą M. Pocius dukart laisvas atsidūrė prie tritaškio linijo ir dukart buvo taiklus, o mūsiškiai vėl išsiveržė į priekį (49:46).

Tačiau krepšinio švytuoklių R. Butauto auklėtiniams vėl nepavyko išvengti – varžovai pelnė 7 taškus be atsako ir susigrąžino pranašumą sau (49:53). Vis dėlto „Žalgirio“ užsivedimo tai nesumažino – po pirmojo Mario Delašo tritaškio vilkint Kauno ekipos marškinėlius priekyje vėl buvo šeimininkai (54:53).

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui sėkmingai sužaidė M. Delašas, tritaškį pataikė M. Kalnietis ir „Žalgiris“ ėmė tolti (59:53). Nors toliau pabėgti nepavyko, tačiau likus žaisti 5 min. 30 sek. D. Šalenga baudų metimais fiksavo vis dar stabilią kauniečių persvarą (64:57).

Įtampai augant, šalčiausius nervus pademonstravo M. Pocius. Žalgirietis likus žaisti 3 min. pataikė tritaškį paskutinę atakos laikui skirtą sekundę, o netrukus visa Kauno sporto halė pašėlo, kai puolėjas dar kartą sėkmingai iššovė iš toli (72:63). Varžovus į nokdauną M. Pocius pasiuntė priešpaskutinę minutę, kai per varžovo rankas baudė „Chimki“ trečiuoju tritaškiu iš eilės (75:65).

Tačiau svečiai nebuvo nusiteikę taip lengvai pasiduoti ir netrukus grąžino intrigą į rungtynes. Kelly McCarthy sumetė baudas, Keithas Langfordas sėkmingai atakavo iš toli ir „Žalgirio“ persvara, likus žaisti 49 sek., sumažėjo perpus (75:70).

Vis dėlto žalgiriečiai pergalės iš rankų nebeišleido. Paskutinėmis sekundėmis sumaniai ir drausmingai sužaidę kauniečiai iškovojo gražią pergalę 78:72.

Statistika

„Žalgiris“: Martynas Pocius 26 taškai (5/5 trit., 4/7 dvit., 3/5 baudų), Marcusas Brownas 15 (3/5 trit., 2/6 dvit., 2/2 baudų), Dainius Šalenga 12, Mantas Kalnietis 10, Mario Delašas 8 (5 atk. kam.), Aleksandras Čapinas 7 (4 rez. perd.).

„Chimki“: Keithas Langfordas 20 (2/5 trit., 6/10 dvit., 2/3 baudų), Vitalijus Fridzonas 13 (5 atk. kam.), Timofejus Mozgovas 11 (7 atk. kam.), Raulis Lopezas 10 (5 atk. kam.).

Dvitaškiai: „Žalgiris“ 13/34 (38 proc.)– „Chimki“ 22/42 (52 proc.)

Tritaškiai: „Žalgiris“ 14/26 (53 proc.) – „Chimki“ 7/19 (36 proc.)

Baudos: „Žalgiris“ 10/13 (76 proc.) – „Chimki“ 7/12 (58 proc.)

Atkovoti kamuoliai: „Žalgiris“ 21 – „Chimki“ 39

Rezultatyvūs perdavimai: „Žalgiris“ 13 – „Chimki“ 9

Perimti kamuoliai: „Žalgiris“ 4 – „Chimki“ 3

Klaidos: „Žalgiris“ 5 – „Chimki“ 11