Kazanės klubas penktadienį finale kovos su Ramūno Šiškausko atstovaujama Maskvos CSKA ekipa, kuri pirmajame pusfinalyje 71:66 įveikė Maskvos srities „Chimki“ klubą su Robertu Javtoku ir Pauliumi Jankūnu.

„Chimki“ ir „Žalgiris“ penktadienį žais dėl trečiosios vietos.

Du kėlinius lygiai žaidę Kauno krepšininkai atsiliko trečiajame ketvirtyje, kai leido varžovams susikrauti dviženklę persvarą. „Uniks“ komanda iš žaidimo visiškai išjungė „Žalgirio“ lyderį Marcusą Browną, kuris ketvirtadienį tepelnė 2 taškus (1/6 metimų).

Per pirmuosius du kėlinius po 10 taškų pelnę Martynas Pocius ir Mirza Begičius antroje žaidimo dalyje neįmetė nė karto.

Tai buvo pirmoji nesėkmė per Kalėdas prie „Žalgirio“ vairo stojusiam vyriausiajam treneriui Ramūnui Butautui. Iki šiol jo vadovaujami žalgiriečiai šventė 7 pergales iš eilės.

Rungtynės

Nors pirmuosius tašku pelnė svečiai, „Žalgiris“, daugiausiai Dainiaus Šalengos pastangomis, iškart spurtavo ir šovė pirmyn (7:2). Tačiau tuomet kauniečiai įkrito į duobę ir praleido 13 „sausų“ taškų (7:15). Žalgiriečiai daug klydo, kelis kartus nepataikė iš po krepšio ir tuo naudodamiesi varžovai greitai kontratakavo.

Be to, dvi pražangas vos per tris minutes susirinko Kauno komandos vidurio puolėjas Mirza Begičius, kuriam teko suteikti galimybę „Žalgiryje“ debiutuoti kroatui Mario Delašui.

Aukštaūgis naujokas netrukus pelnė savo pirmuosius taškus (9:15), o po kelių minučių įspūdingai bloku nutraukė Maciejaus Lampe ataką.

Kėlinio pabaigoje „Žalgiris“ gynėsi daug drausmingiau ir prisivijo varžovus – po Martyno Pociaus tritaškio ir Tado Klimavičiaus metimo skirtumas sumenko iki 3 taškų (17:20).

Antrojo ketvirčio pradžioje, po M. Begičiaus benefiso žalgiriečiai vėl išsiveržė į priekį (21:20). Bet neilgam – pirmuosius savo taškus tolimu šūviu pelnė S. Štombergas. Ir nors M. Pocius atsakė tuo pačiu (24:23), „Uniks“ greitomis ir judriomis atakomis netrukus vėl buvo priekyje (26:30).

Svečiams nutolti neleido itin sėkmingai puolime grūmęsis M. Begičius, o po dar vieno M. Pociaus tolimo šūvio Kauno ekipa išlygino santykį (34:34) ir privertė V. Chomičių prašyti minutės pertraukėlės.

Po jos abi komandos ilgą laiką negalėjo pelnyti taškų, keisdamosi netaikliais metimais bei klaidomis. „Žalgiris“ išsiveržė pirmyn, bet paskutinę kėlinio sekundę Krešimiras Lončaras svarstykles vėl nusvėrė į kitą pusę (35:36).

Trečiojo kėlinio pradžioje Tadas Klimavičius tolimu metimu neutralizavo K. Lončaro dvitaškį su bauda, tačiau M. Popovičius dukart taikliai atakavo nuo tritaškio linijos ir „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Ramūnas Butautas skubiai paprašė minutės pertraukėlės (38:45).

Bet ir po jos situacija negerėjo – kauniečių atakos strigo, o „Uniks“ netruko įgyti dviženklę persvarą (40:53).

Žalgiriečiai gelbėtis ėmėsi tik paskutinę ketvirčio minutę – po 4 komandos kapitono D. Šalengos taškų skirtumas aptirpo (44:53). Vis dėlto paskutinę kėlinio sekundę vėl pasižymėjo K. Lončaras (44:55).

Aleksandro Čapino ir Marcuso Browno dvitaškiai ketvirtojo kėlinio pradžioje leido kauniečiams sumažinti skirtumą (48:55), tačiau lūžio susitikime pasiekti nepavyko. Po kelių minučių K. Lončaras realizavo dvitaškį su bauda ir „Uniks“ persvara vėl buvo dviženklė (50:60), o ketvirčio viduryje Vladimiras Veremejenka baudos metimais padidino Kazanės ekipos pranašumą iki didžiausio susitikime (53:66).

„Žalgirio“ aistruoliai atkuto po M. Kalniečio tritaškio (58:66), bet galutines mūsiškių viltis likus žaisti 2 min. palaidojo M. Popovičiaus tolima bomba (58:71). Netrukus dar M. Pocius buvo nubaustas nesportine pražanga, o K. Lončaras sumetė baudas ir mačo baigtis nebekėlė abejonių (58:73).

Statistika

„Žalgiris“: Tadas Klimavičius 17 taškų (1/6 trit., 6/11 dvit., 2/3 baudų; 7 atk. kam.), Dainius Šalenga 15 (2/3 trit., 2/5 dvit., 5/6 baudų), Martynas Pocius ir Mirza Begičius (7 atk. kam.) po 10, Mantas Kalnietis 5 (5 atk. kam., 5 kld.), Aleksandras Čapinas 4 (4 rez. perd.), Mario Delašas (5 atk. kam.) ir Marcusas Brownas (0/5 trit., 1/1 dvit.) po 2.

„Uniks“: Krešimiras Lončaras 20 (0/1 trit., 8/12 dvit., 4/4 baudų; 7 atk. kam.), Marko Popovičius 12 (7 rez. perd.), Terrellas Lyday’us 11, Maciejus Lampe 8 (6 atk. kam.), Saulius Štombergas 7 (1/2 trit., 2/4 dvit.; 2 atk. kam., 1 per. kam., 1 pražanga per 16:25 min.).

Dvitaškiai: „Žalgiris“ 16/34 (47 proc.) – „Uniks“ 22/44 (50 proc.)

Tritaškiai: „Žalgiris“ 7/25 (28 proc.) – „Uniks“ 7/21 (33 proc.)

Baudos: „Žalgiris“ 12/17 (70 proc.) – „Uniks“ 10/12 (83 proc.)

Atkovoti kamuoliai: „Žalgiris“ 36 – „Uniks“ 32

Rezultatyvūs perdavimai: „Žalgiris“ 12 – „Uniks“ 16

Perimti kamuoliai: „Žalgiris“ 6 – „Uniks“ 6

Klaidos: „Žalgiris“ 13 – „Uniks“ 10

Blokai: „Žalgiris“ 3 – „Uniks“ 3.