Pirmąją dvikovą Kaune rezultatu 82:69 taip pat laimėjo žalgiriečiai.

Rungtynės

Susitikimą tolimu metimu pradėjo Martynas Pocius, tačiau dvi greitos ukrainiečių atakos leido šeimininkams išsiveržti į priekį (4:3). „Azovmaš“ netrukus spurtavo 8:0 bei privertė Ramūną Butautą prašyti minutės pertraukėlės (5:12).

Aikštės šeimininkai dar po keturių Rolando Jaručio taškų iš eilės vėl nutolo – 23:15. Su lyg ketvirčio sirena gražų reidą dviem taškais užbaigė Mantas Kalnietis (17:23).

Buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ žaidėjas Frederickas House‘as antrąjį kėlinį pradėjo „šūviu“ iš toli (26:17), tačiau „Žalgiris“ atsakė dviem A. Milaknio tritaškiais bei keturiais Povilo Butkevičiaus taškais iš eilės (27:29).

Ukrainos ekipai įgyti solidesnio pranašumo neleido Adas Juškevičius, rezultatyviai užbaigęs tris „Žalgirio“ atakas (33:39). Prieš didžiąją pertrauką po M. Pociaus taškų kauniečiai atsiliko - 35:43.

Per trečio kėlinio penkias minutes nesustabdomas buvo M. Pocius. Jaunasis „Žalgirio“ gynėjas ėmėsi iniciatyvos, du kartus pataikė iš toli, įmetė du dvitaškius, pelnė du taškus su pražanga ir rezultatas švieslentėje jau buvo lygus – 52:52.

P. Butkevičius pataikė baudą, Š. Vasiliauskas įmetė du dvitaškius per varžovų rankas, M. Begičius pataikė iš po krepšio, o po gražaus tolimo Š. Vasiliausko metimo „Žalgiris“ įgijo jau keturių taškų pranašumą – 62:58. Tiesa, paskutinę ketvirčio minutę kiek sėkmingiau sužaidė šeimininkai, prieš lemiamas dešimt minučių pirmaudami tašku – 63:62.

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje M. Pocius baudomis suteikė „Žalgiriui“ rekordinį pranašumą – 70:65, bet ukrainiečiai pasivijo mūsiškius.

Atkaklioje mačo pabaigoje estas Siim-Sander Vene ir M. Pocius įmetė po tolimą metimą – 80:75. Kauniečių pergalę įtvirtino T. Klimavičiaus ir M. Kalniečio dėjimai - 84:75.

Rezultatas:

„Azovmaš“ – „Žalgiris“ 75:84 (23:17, 20:18, 20:27, 12:22)

„Azovmaš“ Hasan Rizvič 20, Eric Daniels 17, Bogdan Bajda 11, Frederic House 10 (3-tšk. 2/7), Rolandas Jarutis 8 (25:48 min., 2-tšk. 4/7, 3-tšk. 0/4, 1-tšk. 0/1, 5 rez. perdf., 3 atk. kam.), Aleksander Skutelnik 6, Viačeslav Bobrov 3 taškai.

„Žalgiris“: Martynas Pocius 28 (2-tšk. 6/11, 3-tšk. 4/4, 1-tšk. 4/5, 2 rez. perd.), Artūras Milaknis 15 (3-tšk. 5/8, 6 atk. kam.), Šarūnas Vasiliauskas 11 (2-tšk. 4/4, 3-tšk. 1/2), Adas Juškevičius, Tadas Klimavičius (5 atk. kam.) ir Mirza Begičius (7 atk. kam.) po 6, Povilas Butkevičius 5 (6 atk. kam.), Mantas Kalnietis (4 rez. perd., 4 atk. kam.) 4, Siim-Sander Vene 3 taškai (7 atk. kam.), Žygimantas Janavičius taškų nepelnė.

Blokai: „Azovmaš“ 3 - 6 „Žalgiris“;

Perimti kamuoliai: „Azovmaš“ 3 - 8 „Žalgiris“.

B grupės turnyro lentelė:

1. Žalgiris 6 5 1 477-411
2. CSKA 5 4 1 420-338
3. Azovmaš 6 2 4 469-487
4. Kalev/Cramo 5 0 5 316-446

Sausio 21-22 dienomis Kauno sporto halėje vyks VTB lygos finalo ketverto turnyras, kurio pusfinalyje „Žalgiris“ kausis su Kazanės „Uniks“ ekipa, o Maskvos CSKA (Ramūnas Šiškauskas) žais su Maskvos srities „Chimki“ (Robertas Javtokas, Paulius Jankūnas).