LKKA po dramatiško pratęsimo nugalėjo VDU komandą rezultatu 102:90 (22:23, 19:16, 18:17, 22:25, 21:9).

Permainingose rungtynėse čempionų negelbėjo nei gimtadienį šventęs žalgirietis Adas Juškevičius, nei kitas „Žalgirio“ atstovas Šarūnas Vasiliauskas.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 13,2 sek. VDU jau viena koja buvo rūbinėje, kai pirmavo 3 taškais, tačiau likus kelioms sekundėms iki kėlinio pabaigos tritaškį smeigė LKKA krepšininkas Darus Gricius ir išlygino rezultatą.

Pratęsimo metu VDU krepšininkai ir toliau rinko pražangas, kol galų gale nebeliko žaidėjų, kurie galėjo nuo atsarginių suolelio eiti į aikštelę. Čempionai dvikovą buvo priversti baigti keturiese, tad rungtynių baigtis tapo aiški ir LKKA „užmėtė“ varžovus.

„Nebuvome pilnų sudėčių, tačiau tai tikrai nemenkina mūsų pergalės. Kovojome ir pasiekėme savo tikslą. Smagu matyti, jog ekipa turi parako ir gali susidoroti su pačiais aukščiausiais tikslais“, - po pergalės sakė LKKA vyriausiasis treneris Edas Nickus.

„Galiu prisipažinti, jog padariau klaidą. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje reikėjo liepti žaidėjams prasižengti, o aš nurodžiau kietai gintis. Praleidome tritaškį, o vėliau jau nebeturėjome nei jėgų, nei krepšininkų“, - po dvikovos rankas į viršų iškėlė VDU strategas Arūnas Juknevičius.

VDU: Š. Vasiliauskas ir P. Butkevičius po 24, R. Ringys 17.

LKKA: V. Sragauskas 34 (9 atk. kam.), D. Gricius 23, Š. Vingelis 16.

MRU didina pergalių seriją iki trijų iš eilės

Kauno rajone, Akademijos miestelyje, vietos gyventojų, kurių daugumą sudaro Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) studentai, karštai palaikoma šeimininkų komanda po atkaklios kovos rezultatu 66:76 (16:14, 17:27, 20:13, 13:22) nusileido atgimusiai Mykolo Riomerio universiteto (MRU) ekipai.

MRU, vadovaujama „misterio tyla“ Šarūno Sakalausko, po šešių pralaimėjimų serijos iškovojo trečiąją pergalę iš eilės.

Kauno rajono universitetas atkakliai priešinosi varžovams, tačiau Vilniaus komanda pergalę išplėšė paskutiniajame ketvirtyje po protingai sužaistos rungtynių pabaigos. Be didelių emocijų komandai vadovavęs Šarūnas Sakalauskas laimi jau trečias rungtynes prie MRU vairo, o po rungtynių tradiciškai atsisakė komentaro.

„Turime bėdą – trūksta gero įžaidėjo. Žaidėme tikrai neblogai, niekuo nenusileidome varžovams, tačiau pergalei pritrūko dirigento. Dar viena chroniška mūsų liga – baudų metimai. Tai ir yra pralaimėjimo priežastys“, - lyg chirurgas skalpeliu pralaimėjimo anatomiją pjaustė LŽŪU vyriausiasis treneris Robertas Ragauskas.

LŽŪU: Š. Dimša 18, L. Biesagirskas 16, P. Stasiulionis 15.

MRU: A. Lukoševičius 25, A. Gydra 23, E. Jezukevičius ir Š. Sliesoraitis po 10.

ŠU – įprastame vaidmenyje

Šiauliuose vietos universitetas (ŠU) rezultatu 80:68 (19:17, 23:13, 19:2, 19:16) nugalėjo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) krepšininkus ir įsitaisė antrojoje lygos pozicijoje.

ŠU komanda antra baigė ir praėjusį sezoną, tad tokia vieta šiauliečiams – įprasta.

Rungtynėse šeimininkų pranašumas nekėlė abejonių, kurių gretose pirmą kartą žaidė „Šiaulių“ klubo krepšininkas Deividas Gailius. Tiesa, Vilniaus komanda kovojo iki pat rungtynių pabaigos, tačiau priartėti iki intrigą keliančio skirtumo nesugebėjo.

„Nesakyčiau, jog laimėjome gražiai. Puolime šlubavome, tik gynyba esu patenkintas. Vis dėlto, pergalė yra pergalė“, - po dvikovos burnos tuščiai neaušino ŠU strategas Rolandas Vaičiūnas.

„Kai per rungtynes prameti net 16 baudos metimų iš 26, sunku tikėtis pergalės. Ir kiti rodikliai ne patys geriausi, tačiau baudų metimo procentas tikrai gluminantis“, - apie 38 procentus pataikytų baudų metimų kalbėjo VGTU vyriausiasis treneris Gintaras Šerkšnas.

ŠU: D. Gailius 23, A. Gurklys 13, M. Kuzminskas 12.

VGTU: I. Braziulis 17, M. Girnius 16, R. Stankevičius ir S. Žurauskas po 10.

Turnyrinė padėtis po IX turo: (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai)