Žalgiriečiai su viena pergale iš septynių galimų sumažino savo galimybes patekti į „Top-16“ etapą, o Italijos klubas (6 pergalės ir 1 pralaimėjimas) yra vienas grupės lyderių.

Varžovų puolėjas K. Lavrinovičius pelnė 16 taškų (25:21 min., 2-tšk. 3/7, 3-tšk. 2/3, 1-tšk. 4/4, 6 atk. kam., 3 rez. perdav., 1 blok., naud. koef. +27).

Rungtynės

"Žalgirio" starto penketas Dainius Šalenga, Travisas Watsonas, Mirza Begičius, Marcusas Brownas ir Mantas Kalnietis neapsigina nuo antrosios varžovų atakos, bet T. Watsonas lygina skirtumą 2:2.

Sienos krepšininkai spurtuoja 6:0 ir kiek atitrūksta 8:2. M. Brownas pataiko tritaškį, bet M. Begičius gynyboje bejėgis prieš varžovų aukštaūgį Benjaminą Eze - 6:12.

T. Watsono du metimai iš po krepšio leidžia žalgiriečiams priartėti - 10:12. Tada seka dar vienas svečių iš Italijos mini spurtas 5:0, kurį neutralizuoja Tado Klimavičiaus tritaškis ir T. Watsono dvitaškis - 17:19.

Tačiau ketvirčio pabaigoje Terrello Mcintyre‘o bei Henry Domercanto du metimai iš eilės ir po pirmojo kėlinio "Žalgiris" pralaimi - 17:24.

Antras kėlinys prasideda "Montepaschi" krepšininkų 4 taškais iš eilės (17:28), bet, laimė, iš toli pataiko Martynas Pocius. Pirmą kartą pasižymi ir aikštėje pasirodęs K. Lavrinovičius, o po T. Klimavičiaus dėjimo skirtumas tik nežymiai tirpsta.

H. Domercantas dėjimu didina MDP persvarą iki dviženklės - 36:24 (16 min.). T. Kimavičiaus ir M. Begičiaus pastangomis žalgiriečiai artėja - 29:36, 31:36, tačiau Davidas Hawkinsas ir K. Lavrinovičius (tritaškiu ir baudomis) svečiams suteikia 14 taškų persvarą (46:32). Kėlinys baigiasi T. Mcintyre‘o metimu beveik iš vidurio aikštės ir po 20 minučių kauniečiai atsilieka jau 17 taškų skirtumu - 32:49.

Trečias ketvirtis prasideda Manto Kalniečio 4 taškais iš eilės ir D. Hawkinso dėjimu. Po dar vieno M. Kalniečio sėkmingo reido po krepšiu varžovai prašo minutės pertraukėlės (mūsiškių spurtas 8:3, 40:52). Ji nepadeda, nes 5 taškus iš eilės įmeta ir Adas Juškevičius (2+3).

Lietuvos rinktinės nariai M. Kalnietis ir K. Lavrinovičius apsikeičia tritaškiais, iš vidutinio nuotolio ir tritaškio zonos pataiko ir T. Klimavičius (53:58). Tačiau "Montepaschi" krepšininkai tuoj atsitiesia - ir surengia kelias sėkmingas atakas - 53:63.

Į dar vieną A. Juškevičiaus tritaškį, K. Lavrinovičius atsako taikliomis baudomis. Po 30 minučių kovos "Žalgiriui" M. Pociaus pastangomis pavykta ženkliai priartėti - 61:66 (kėlinys laimėtas - 29:17).

Lemiamas ketvirtis prasideda "Žalgirio" esto Siim-Sander Vene taiklia bauda. Po beveik dviejų "tuščių" minučių pataiko K. Lavrinovičius, D. Hawkinsas, Romainas Sato ir Shaunas Stonerookas (atkarpa 9:0, 62:75).

"Žalgiriui" ima trūkti jėgų, o "Montepaschi" ekipa vėl tolsta - 65:81 (likus 2 min.). Ant atsarginių suolo beveik visas rungtynes sėdėjusio kauniečių lyderio M. Browno 5 taškai iš eilės - menka paguoda. "Žalgiris" pralaimi šeštą kartą iš eilės - 72:83.

Rezultatas:

„Montepaschi“ - „Žalgiris“ 72:83 (17:24, 15:25, 29:17, 11:17 ).

„Žalgiris“: Travisas Watsonas 17 (17 atk. kam., 2-tšk. 7/10, 1-tšk. 3/6), Tadas Klimavičius 14 (2-tšk. 4/7, 3-tšk. 2/3), Mantas Kalnietis (2-tšk. 2/6, 3-tšk. 1/2, 1-tšk. 2/2, 7 atk. kam., 3 rez. perdav.), Adas Juškevičius (2-tšk. 2/4, 3-tšk. 1/1, 1-tšk. 2/2) ir Marcusas Brownas (3-tšk. 2/4) po 9, Martynas Pocius 7, Mirza Begičius 4, Dainius Šalenga 2 (2-tšk. 1/7), Siim-Sander Vene 1, Žygimantas Janavičius (12:10 min.) – taškų nepelnė.

„Montepaschi“: Davidas Hawkinsas 20, Kšyštofas Lavrinovičius 16, Benjaminas Eze, 12 (7 atk. ka.), Terrellas McIntyre'as 10 (9 rez. perd.), Shaunas Stonerookas ir Romainas Sato po 8, Henry Domercantas 7, Nikos Zisis 2 taškai.