Nugalėtojų gretose nesulaikomi buvo du labiausiai patyrę ir tituluoti krepšininkai - Andrius Giedraitis ir Kęstutis Šeštokas, pelnę atitinkami 20 ir 18 taškų.

Pralaimėjusiems Tomas Balčiūnas surinko 21, o Simonas Slivka 15 taškų.

"Rūdupis" nuo pat mačo spurtavo 8:0 ir diktavo savo sąlygas varžovams. 8-ąją minutę aikštės šeimininkai jau pirmavo 17:8, o po 10 minučių kovos jų pranašumas siekė 11 taškų (24:13).

Antrą ketvirtį sėkminga atkarpa 5:0 pradėjo "Meresta". Kėlinio pabaigoje svečiai sugebėjo sumažinti savo atsilikimą iki minimumo - 32:33.

Trečiame kėlinyje "Rūdupis" vėl perėmė iniciatyvą ir pelnė 7 taškus be atsako (40:32). Prieniškiai žaidė solidžiau ir pirmavo 16 taškų skirtumu (60:44).

Lemiamame ketvirtyje "Meresta" pradėjo paskutinį šturmą ir, likus 2 minutėmis iki kėlinio pabaigos, sugebėjo priartėti iki 7 taškų - 65:72, tačiau pakreipti įvykių eigos sau naudinga linkme jau nespėjo.

Pelnytą pergalę 79:70 šventė "Rūdupis".

"Rūdupis": A. Giedraitis 20, K. Šeštokas 18, M. Šidlauskas 16, J. Jurgo 6, P. Parachomikas ir K. Normantas po 5, V. Vaikšnis 4, G. Andrijauskas 3, J. Mykolaitis 2 taškai.

"Meresta" T. Balčiūnas 21, S. Slivka 15, G. Orelikas 8, V. Pauliukėnas 9, M. Kumpis 8, R. Streikus 5, E. Takuševičius 4 taškai.

"Rūdupio" vyr. treneris Virginijus Šeškus: "Norėčiau padėkoti visiems Prienams, kurie mus taip palaikė. Mes negalėjome pralaimėti. Su varžovais vieni kitus per 7 finalo rungtynes puikiai pažinome. Užduotis buvo stabdyti T. Balčiūną ir G. Oreliką. Tai pasiteisino. Mums padėjo ir sėkmė. Kitą sezoną norėtume į LKL. Tai būtų gražu", - sakė strategas "Sport1" televizijai.

Pirmuosius keturis NKL finalo serijos mačus laimėjo svečiuose žaidusios komandos: "Meresta" 79:74 ir 85:73 nugalėjo Prienuose, o "Rūdupis" 88:74 ir 67:50 - Pakruojyje. Penktąsias rungtynes savo aikštelėje 81:76 jau laimėjo Prienų ekipa, o šeštajame mače namuose 72:66 triumfavo Pakruojo krepšininkai.

2008-2009 metų sezono NKL bronzos medalius iškovojo Mažeikių "Mažeikių" klubas, mažojo finalo serijoje iki trijų pergalių 3:2 (62:100, 76:77, 78:74, 65:63 ir 68:64) įveikęs reguliariojo sezono nugalėtoją Utenos "Juventus LKSK" ekipą.